Galaxy S10 mikrofon çalışmıyor nasıl düzeltmek için | kötü bir mikrofonla ilgili sorunları gidermenin kolay yolları

Galaxy S10 mikrofonunuz çalışmıyor mu? Doğru yazıya geldiniz! Bu yayında, S10 mikrofonunuzla sorunun nasıl çözüleceğini göstereceğiz. Çözümleri verilen sırayla takip ettiğinizden emin olun.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 mikrofon çalışmıyor nasıl düzeltmek için | kötü mikrofonla ilgili sorunları gidermenin kolay yolları

Nadir iken, mikrofon sorunları Samsung Galaxy cihazlarında yaşanıyor. Galaxy S10 mikrofonunuz çalışmıyorsa ve nedenini bilmiyorsanız, nedenini belirlemek için birkaç sorun giderme adımı yapmanız gerekir.

Mikrofon çalışmıyor 1 numaralı düzeltme: Sorun hakkında daha fazla bilgi edinin

Herhangi bir sorun giderme adımını gerçekleştirmeden önce, yapmak istediğiniz ilk şey, dava hakkında daha alakalı bilgiler toplamaktır. Bununla, mikrofon deneyiminin tüm yazılım deneyiminizde olup olmadığını veya sadece belirli bir uygulamayla olup olmadığını kontrol etmeniz gerektiğini kastediyoruz. Mikrofon işlevini her kullanmaya çalıştığınızda görüntülenen herhangi bir hata mesajı olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekir. Çoğu durumda, mikrofon işlevi yanlışlıkla devre dışı bırakılabilir, bu nedenle bu olasılığı kontrol ettiğinizden emin olmalısınız. Mikrofon ölmeden hemen önce bazı ayarları değiştiriyorsanız, yaptığınız şeyi geri almayı deneyin. Sadece cihazınızın tarihini biliyorsunuzdur, bu yüzden sorunu çözmede kilit bir rol oynarsınız.

Bu durumda, sesinizi kaydedip edemediğinizi de test etmeniz önemlidir. Ses kaydı çalışıyor ancak mikrofon bazı bölgelerde hala çalışmıyorsa, aşağıdaki sorun giderme adımlarına devam edin.

Mikrofon çalışmıyor 2 numaralı düzeltme: Bir uygulamanın sorun yaşadığı durumla ilgilen

Mikrofon, yalnızca bir uygulamayı kullanmaya çalışırken, Phone uygulaması gibi çalışmıyorsa, önce o uygulamayı gidermelisiniz. Sorunun arkasında bir ayar veya bilinmeyen bir uygulama hatası olabilir. Bu durumda yapabilecekleriniz, uygulamanın ayarlarına göz atmak ve mikrofonun çalışmasını engelleyen herhangi bir ayar olup olmadığını görmek. Uygulamanızda böyle bir ayar yoksa, uygulamanın verilerini fabrika durumuna döndürmek için temizlemeye çalışın. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster. Instagram uygulamasını bulun ve dokunun.

Uygulamayı sıfırlamaya karar vermeden önce, yalnızca uygulamadan çıkmaya zorlarsanız, sorunun çözülüp çözülmeyeceğini ilk önce görmeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmanın iki yolu var.

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Instagram uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst).

Mikrofon çalışmıyor 3 numaralı düzeltme: Cihazı yeniden başlatın

Bazen, telefonunuzun bir hafta boyunca çalışmasına izin verdiğinizde küçük hatalar oluşabilir. Tıpkı bir bilgisayar gibi, telefonunuz çok uzun süre açık kalırsa, halsiz ve buggy olabilir. Yumuşak sıfırlama yaparak sistemi yenilediğinizden emin olun. Bu, sistemi temelde yeniden başlatan ve işlemdeki RAM’i temizleyen bir “batarya çekme” nin etkisini simüle eder. Çoğu durumda, bu küçük hatalardan kurtulmak için yeterlidir. İşte böyle yapılır:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Mikrofon çalışmıyor # 4 düzeltildi: Bixby Voice’u devre dışı bırakın

S9 gibi daha eski Samsung Galaxy cihazlarında, bazı kullanıcılar Bixby Voice uygulamasını kapatarak bir mikrofon hatası için geçici bir çözüm bulabildiler. Bunun, tüm Samsung Galaxy serisi veya özellikle Galaxy S10 için çalışmayan tüm mikrofonlara uygulanabileceğine dair bir kanıt bulamadık, ancak denemek için bunu yapmak isteyebilirsiniz. Birkaç saniyenin altında kolayca yapılabilir, böylece test etmeye değer. İşte yapabilecekleriniz:

  Settings.Tap Apps’i açın. Bixby Voice.Tap Force Stop’u seçin.

Mikrofon çalışmıyor 5 numaralı düzeltme: Hileli uygulamaları kontrol etme

Galaxy S10 mikrofonunuzun çalışmamasının olası bir nedeni de kötü bir uygulama olabilir. Kontrol etmek için telefonu güvenli modda yeniden başlatın. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınacaktır, bu nedenle sorun ortaya çıkmazsa, kötü bir uygulama suçlanmalıdır. Cihazınızı güvenli modda yeniden başlatmak için:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye kadar sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Mikrofon çalışmıyor 6 numaralı düzeltme: Uygulama tercihlerini sıfırla

Diğer uygulamalar ve hizmetler gibi, S10’unuzun mikrofon işlevi de çalışmak için bazı varsayılan uygulamalara ve servislere dayanır. Bazen yeni bir uygulama veya bir kullanıcı bile bir sorun zincirine neden olan kritik bir uygulamayı devre dışı bırakabilir. Tüm varsayılan uygulama ve hizmetlerin çalışır durumda olduğundan emin olmak için cihazınızdaki uygulama tercihlerini sıfırlamayı deneyin. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Mikrofon çalışmıyor 7 numaralı düzeltme: Yazılım ayarlarını varsayılan değerlere döndürün

Şu ana kadar hiçbir şey yardımcı olmadıysa, denenecek son yazılım çözümü fabrika ayarlarına sıfırlanır. Bunu yapmak uygulama kişisel verilerini siler ve Android’i fabrika sürümüne döndürür. Bu, cihazın ilk kutusundan çıkardığınızda tüm yazılım deneyiminin duruma döneceği anlamına gelir. Sorunun nedeni yazılımla ilgiliyse, fabrika ayarlarına sıfırlama büyük olasılıkla yardımcı olacaktır. İşte nasıl yapılacağı:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Belirtilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla seçimini yapın. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla öğesine dokunun. Onaylamak için Tümünü Sil öğesine dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, yalnızca bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Samsung yardımını alın

Yukarıdaki yazılım çözümlerinden hiçbiri yardımcı olmazsa, yazılımın derinliklerinde bir sorun vardır (programlama sorunu) veya telefonunuzun mikrofonu arızalı olmalı. Bunların hiçbiri düzeltme yeteneğiniz içinde olmadığından, onarım için yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret etmeniz gerekir.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.