Galaxy S10 nasıl düzeltilir? Güç yok etmek için kolay adımlar

Galaxy S10’unuzu açarken kendiniz sorun yaşıyorsanız, şu iki şeyden birinin gerçekleşmesi gerekiyor: Cihazda önemli bir donanım hatası var veya önyükleme yapmakta sorun yaşıyor. İlki neredeyse her zaman onarım veya ünite değişimi ile sonuçlanırken, ikincisi son kullanıcı seviyesinde sabitlenebilir. Galaxy S10’un nasıl düzeltileceğini merak ediyorsanız, sorunu çözmeyecekse, bu sorun giderme kılavuzunun yardımcı olması gerekir. Aşağıdaki bu sorunların her biri ile nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun;

Samsung Galaxy S10 açılmazsa veya Güç Yoksa ne yapmalı?

Samsung Galaxy S10’unuz birkaç nedenden dolayı açılmayabilir. No Power (Güç Yok) sorununu açılışta açılma probleminden ayırt etmek istediğinizi unutmayın. İkincisi, Android’in normal şekilde başlatmaya çalıştığı ancak bir nedenden ötürü yapamayacağı anlamına gelir. Donanım genellikle sağlam, işlevsel ve cihaz açılıyor. Bu bölümde, önce toplam Güç Yok konusunu ele almak istiyoruz.

Güç Yok sorununun ortak nedenleri

Galaxy S10 gibi üst düzey bir telefon şaşırtıcı bir donanıma sahip olabilir, ancak diğer tüm elektronik cihazlar gibi, sorunlara tamamen bağışık değildir. Telefonunuzun arızalanmasının genel sebeplerinden bazıları şunlardır:

    şarj edilmediğinde, pil sorunu olmazsa, yanlışlıkla düşme, suya maruz kalma veya fiziksel etkiden sonra donanım arızasıPower Yönetimi başarısız oldu

Çözümler

Genel olarak, Galaxy S10 gibi bir telefon açılmazsa, kullanıcının yapabileceği çok fazla şey var. Çoğu durumda, onarım veya değiştirme gerekebilir. Yine de, bunu yapmadan önce, Galaxy S10 cihazının nasıl çözüleceğini deneyebileceğiniz sorun giderme adımlarından bazıları şunlardır.

Zorla bir yeniden başlatmayı dene. Güç sorunu olan tüm Samsung cihazları yeniden başlatmanın avantajlarından faydalanabilir. Bu aşırı durumda bile, bu basit çözümü atlamak istemezsiniz. Yapmanız gerekenler: Ses Düzeyi düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca veya cihazın ekranı açılana kadar basılı tutun.

Bu hiçbir şeyi değiştirmeyecekse, şu adımları deneyebilirsiniz:

    Önce Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve serbest bırakmayın. Basılı tutarken, Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Başka bir şarj aksesuarı seti kullanın. Geçerli şarj kablosu ve adaptör seti ile ilgili bir sorun olabilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için telefonunuzu yeni bir kablo ve adaptör seti kullanarak şarj edin. Bu sorun giderme için resmi Samsung aksesuarlarını kullandığınızdan emin olun. Kolayca yeni bir kablo ve adaptör bulamıyorsanız, yerel Samsung mağazasını ziyaret edin ve cihazlarını aksesuarlarını kullanarak şarj etmeyi deneyin.

Şarj portunu kontrol edin. Bir Galaxy cihazının açılmamasının bir başka yaygın nedeni de güç eksikliğidir ve bunun nedeni şarjın şarj olmasını engelleyen bir şey olmasıdır. Mümkünse, bir büyüteç kullanarak şarj portunu kontrol etmeye çalışın. İçeride kir, tüy veya yabancı cisim olduğunu görürseniz, muhtemelen pilin bitmesinin nedeni budur. Kir veya havayı üflemek için basınçlı hava konservesi kullanın. Sisteme zarar vermemek için içine herhangi bir şey sokmaktan kaçının.

Başka bir alanda şarj edin. Çoğu zaman belirli bir alanda şarj etme eğilimindeyseniz, prizle ilgili bir sorun olabilir. Başka bir yere gidin ve farklı bir prizin şarj edilmesine izin verip vermediğine bakın.

Ekranı kontrol et. Bazı kullanıcılar Güç Yok sorunu için siyah ekran sorununu yanlışlayabilir. Bu, genellikle hasarlı ekrana neden olan bir cihazı düşürdükten sonra meydana gelir. Telefonunuz hala ses çıkarır, titrer veya ekran ışığı siyah olmasına rağmen LED ışık göstergelerini gösterirse, yalnızca ekranla ilgili bir donanım arızası olmalıdır. Bunun yardımcı olup olmadığını görmek için telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın. Hiçbir şey değişmezse, ekranı Samsung ile değiştirin.

Profesyonel yardım alın. Telefon yanıt vermiyor ve yukarıdaki tüm önerileri yaptıktan sonra hiç açılmıyorsa, Samsung’un yardımını alma zamanı geldi. En yakın Samsung Servis Merkezini ziyaret edin ve sorunu teşhis etmelerini sağlayın.

Samsung Galaxy S10 başlatılmazsa ne yapmalı

Bu tür bir sorun, cihazın tamamen ölmediğini, ancak Android’in yüklenmediğinden kullanılamaz durumda kalacağını varsaymaktadır. Eğer Galaxy S10’unuz önyükleme yapmakta zorlanıyorsa, denemeniz gerekenler şunlardır:

Zorla yeniden başlat. Yukarıda belirtildiği gibi, cihazınızı yeniden başlatmaya zorlamak temel sorun giderme adımlarından biridir. Yukarıdaki önerilerimizi izleyin ve daha sonra her şeyin normale dönüp dönmediğine bakın. Sorunun nedeni geçici bir hatadan kaynaklanıyorsa, bu sorunu gidermeye yardımcı olabilir.

Güvenli Mod’a önyükleyin. Bir cihazı güvenli modda yeniden başlatmak, bir soruna üçüncü taraf bir uygulamanın neden olup olmadığını kontrol etmenin iyi bir yoludur. Güvenli Mod’da, indirilen tüm uygulamalar askıya alınır. Bu, Galaxy S10’unuz Güvenli Mod’da normal şekilde önyüklenirse ancak yeniden başlattıktan sonra sorunlu durumuna geri dönerse, bir uygulamanın suçlanacağı anlamına gelir. Aşağıdaki güvenli moda nasıl başlayacağınızı öğrenin.

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Ses kısma tuşunu serbest bırakın. Güvenli moddayken, soruna neden olan uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Kurtarma Moduna önyükleyin. Kurtarma Modu, Android’den bağımsız bir yazılım ortamıdır. Bir teknisyene, önbellek bölümü silme, fabrika ayarlarına sıfırlama ve daha fazlası gibi Android ile ilgili sorunları çözmek için çeşitli seçenekler sunar. Güvenli Mod yardımcı olmazsa telefonu Kurtarma Moduna yeniden başlatmayı deneyin. İşte nasıl yapılacağı:

    Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna başlatamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’) Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).

Gönderin. Galaxy S10’unuz Güvenli Mod’a veya Kurtarma Moduna önyüklemeyi reddediyorsa veya yeniden yanıt vermek için hiçbir şey yapılamıyorsa, sorunun nedeni düzeltmenizin ötesinde bir şey olmalıdır. Arkasında bir Android hatası veya bir donanım arızası olabilir. Yine, Samsung’un sizin için durumu daha sonra ele almasına izin vermek istiyorsunuz.

Umarım, burada belirtilen önerilerden biri Galaxy S10’un nasıl düzeltileceğine yardımcı olacaktır. Bizimle iletişim kurarak cihazınızla ilgili başka bir sorun yaşarsanız bize bildirin.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.