Galaxy S10 nasıl düzeltilir kısa mesaj sorunu olmaz

Birçok Galaxy S kullanıcısının karşılaştığı diğer bir yaygın sorun da metin almak değil. Bugünün makalesinde, size Galaxy S10 metin mesajı sorunu almayacak düzeltmek için yapabileceğiniz sorun giderme adımlarını gösteriyoruz. Bu yayını yararlı bulacağınızı umarız.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için mümkün olduğunca ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 nasıl giderilir metin mesajı sorunu olmaz

Bu sorunun bir çok olası nedeni var. Düzeltmek için aşağıdaki çözümlerimizi takip edin.

Dolaşımın ayarlandığını onaylayın (ülke dışında veya ağınızın dışındaysa). Bu hiç akıllıca olmayabilir ama bu, birçok insanın gerçekleştiremediği bariz faktörlerden biri. Başka bir ülkedeyseniz veya ev ağınızın menzili dışındaysanız, dolaşım kurulamayabilir. Dolaşımın genellikle ağınızdan ayrılmadan önce yapılandırılması gerekir, bu nedenle zaten hedefinizde olduğunuzda bunu yapmak için çok geç olabilir. Yine de, şebeke operatörünüzle konuşmanızı tavsiye ederiz, böylece size ilk elden bilgi verebilirler.

Kontrol sinyali. Bu durumda kontrol edilmesi gereken bir diğer belirgin şey, cihazın iyi sinyale sahip olup olmadığını bulmaktır. Galaxy S10’unuz hiç sinyal almıyorsa veya hiç sinyal almıyorsa, metinleri hiç alamayacağına dair bir izler var. Kontrol etmek için açık alana veya mükemmel servisli bir yere gitmeye çalışın (tam sinyal çubukları).

Şimdi bulunduğunuz konumda metinleri alabildiyseniz, zayıf olup olmadığını görmek için sinyali iki kez kontrol edin. Bu, bölgenizde bir ağ sorunu olduğunu gösteriyor olabilir. Bunu bilmek için, şebeke operatörünüze başvurmanız gerekir.

Zorla yeniden başlatma. Sistemi yenilemek genellikle herhangi bir Android sorun giderme işleminden önce yapılır. Bazı ağ sorunları geçici hatalardan kaynaklanmaktadır. Bu tür hataları gidermek için yapmanız gereken tek şey bir “akü çekmenin” etkilerini simüle ederek sistemi yeniden başlatmaktır.

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Ayrıca, sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Arama engelleme veya engel yok onaylayın. Daha önce bazı kişileri ya da numaraları engellediyseniz, probleminizin nedeni bu olabilir. Arama blokları veya metin blokları cihaz seviyesinde veya hesap düzeyinde olabilir. Yalnızca mesajlaşma uygulamanızı kullanarak bir kişiyi engellediyseniz, cihazın içinde engellemenin kaldırılması sorunu gidermelidir. Ancak, operatörünüzün bloku ayarlamasına izin verirseniz, bu hesabınıza uygulanır. Bu, hangi telefonu kullanırsanız kullanın, hesabınızın o numaradan mesaj alamayacağı anlamına gelir. Bunu daha önce yaptıysanız, söz konusu kısıtlamayı kaldırmak için operatörünüzle konuşun. Yine, bu sorun giderme duruma bağlıdır ve tüm durumlar için geçerli olmayabilir. Tüm kişiler veya bazı kişiler için herhangi bir metin engelleme mekanizmanızın bulunmadığından eminseniz, bu öneriyi dikkate almayın.

Gönderen format numarasının doğru olup olmadığını kontrol edin. Yalnızca belirli bir numaradan metin alamıyorsanız, numarasının doğru şekilde biçimlendirilmemesi mümkündür. Silmeyi deneyin, ardından Rehber uygulamanıza numarayı tekrar ekleyin ve ne olduğunu görün.

Uluslararası bir numaraysa, ülkeniz için doğru kuralları veya formatı izlediğinden emin olun.

SIM’i başka bir telefona yerleştirin. Bir GSM şebekesindeyseniz, SIM kartınızı başka bir uyumlu cihaza (aynı taşıyıcıdan) veya kilidi açılmış bir cihaza takmayı deneyin ve mesajların nasıl çalıştığını görün. SIM kartınız ikinci cihazı kullanarak metin alamazsa, bir SIM kart veya hesap sorunu olabilir. SIM kartınızı değiştirmeyi deneyin veya yardım için şebeke operatörünüze başvurun.

Mesajlaşma uygulamanızı kontrol edin. Mesajlaşma uygulamanız söz konusu olduğunda deneyebileceğiniz iki sorun giderme adımı vardır. İlki, önbelleğini temizlemektir. Bunu yapmak, yalnızca uygulama tarafından kullanılan önbellek adı verilen geçici dosya kümesini siler. Bu, metinlerinizi silmez, böylece güvenle yapılabilir. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın. Apps.Tap uygulamasını açın ve mesajlaşma uygulamasına dokunun ve dokunun. Storage.Tap Önbelleğini Temizle düğmesine dokunun.

İkincisi, uygulama verilerini temizlemektir. Uygulama önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey olmazsa bunu yapmanız gerekir. Mesajlaşma uygulamanızın verilerini silmek, metinlerinizi siler, bu nedenle onları kaybetmek istemiyorsanız, önceden onları yedeklemenizi öneririz. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Ayarlar uygulamasını açın.Uygulama Uygulamaları öğesini seçin ve mesajlaşma uygulamasına dokunun ve dokunun.

Güncellemeleri yükle. Uygulamaları ve Android’i güncel tutmak, kodlama ile ilgili değişiklikleri içeren sorunlar için genellikle etkilidir. Bu, Android kullanıcılarına uygulamaları ve işletim sistemlerini her zaman güncellemelerini sağlamak için düzenli olarak hatırlatmamızın ana nedenidir.

Google Play Store’dan indirilen uygulamalar için, Google Play Store’u ziyaret ederek güncellemeleri her zaman kontrol edebilirsiniz. Google Play Store’un dışından alınmış uygulamalarınız varsa, güncellemeleri almanın özel bir yolu olabilir. Geliştiricileriyle, onları güncellemenin güvenli bir yolu için konuştuğunuzdan emin olun.

Gönderen iPhone mu kullanıyor? Yalnızca iPhone kullanıcılarından metin almakta sorun yaşıyorsanız, bunun nedeni büyük olasılıkla metinlerini bir iMessage olarak gönderdikleridir. Bu, daha önce bir iOS kullanıcısıysanız ve Android cihazınızda numaranızı taşıdıysanız veya geri dönüştürdüyseniz olabilir. İMessage’ı devre dışı bırakmamış olmanız olasıdır, böylece tüm iPhone metinleri iMessage olarak gönderilir.

Bu Apple sayfasını ziyaret edin ve iMessage’ı kapatmak için talimatları izleyin.

Kötü üçüncü taraf uygulaması olup olmadığını kontrol edin. Bazen, kötü bir uygulama veya kötü kodlanmış bir uygulama Android veya diğer uygulamalarla etkileşime girebilir. Metin mesajlarını engelleyen üçüncü taraf bir uygulama olup olmadığını kontrol etmek için S10’unuzu güvenli modda çalıştırın. İşte bunu yapmak için gereken adımlar:

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın. ne oluyor.

Unutmayın, güvenli mod yalnızca üçüncü taraf uygulamaları etkiler. Bunu onları askıya alarak yapar. Bu nedenle, metinleriniz normal modda çalışıyorsa (bunları alabilirsiniz) güvenli modda, ancak normal modda değilse, bu kötü bir uygulama sorununun açık bir göstergesidir. Bu, üçüncü parti uygulamalarınızdan birinin metinlerinizi engellediği anlamına gelir. Hangi uygulamaların buna neden olduğunu bilmek için şüphelileri daraltmanız gerekir. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Ağ Ayarları Sıfırlama. Sorun şu anda hala devam ediyorsa, tüm ağ ayarlarını sıfırladığınızdan emin olun. Bu, Galaxy cihazındaki herhangi bir ağ sorunu için önemli sorun giderme adımlarından biridir. Aşağıda yapmanız gereken adımlar:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Fabrika ayarları. Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi çok sert görünebilir, ancak şimdiye kadar hiçbir şey yardım etmediyse düşünmelisiniz. Bu, tüm ayarları varsayılan ayarlarına döndürmenizi sağlar. Sorunun nedeni yazılımla ilgiliyse, fabrika ayarlarına sıfırlama sorunu çözebilir. İşte yapmanız gerekenler:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız var. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). Verileri silme seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. / fabrika ayarlarına sıfırlayın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini silin’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Şebeke operatörüne başvurun. Şebeke operatörünüzle iletişim kurmak, bu durumda son adımdır. Fabrika ayarlarına sıfırlama ile, cihaz seviyesindeki tüm olası çözümlerin yapıldığından emin oldunuz. Bu sorunu çözmezse, olası neden cihazın dışında olduğundan, operatörünüzden yardım almanız kötü bir fikir değildir. Farkında olmadığınız bir hesap kısıtlaması veya ağ sorunu olabilir.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Twitter sayfalarımızda etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.