Galaxy S10 nasıl güncellenir düzeltmez | güncelleme bitmiyor veya takılıyor

Galaxy S10’unuzla ilgili bir güncelleme mi yaşıyorsunuz? Bu yazı tam size göre. S10’unuz güncelleme yüklemiyorsa, bunun için bir uygulama, yazılım hatası veya donanım sorunu olması gerekir. Bu sorunu aşağıda nasıl çözeceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için mümkün olduğunca ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 nasıl güncellenir düzeltmez | güncelleme bitmiyor veya takılıyor

Galaxy S10’unuz şu anda güncelleme yüklemiyorsa, bunun birkaç olası nedeni olabilir. Bu sorun giderme sonrası, sorunu çözmek için size atılacak adımları gösterecektir.

S10 1 numaralı güncelleme düzeltmesini yüklemiyor: Cihazı yeniden başlatmaya zorla

Telefonunuzu yeniden başlatarak giderilen her türlü hata vardır. Bunu açılış sorun giderme adımınız olarak yaptığınızdan emin olun. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

S10, 2 numaralı güncelleme düzeltmesini yüklemiyor: Önbellek bölümünü temizle

Önbellek bölümünün temizlenmesi genellikle gözle görülür yavaş performans sorunu varsa veya bir güncellemeden sonra açıklanamayan bir gecikme veya sorun varsa yapılır. Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için sistem önbelleği adı verilen bir dizi geçici dosya kullanır. Bu önbellek bozulursa veya onunla ilgili bir sorun varsa, cihaz sorunlarla karşılaşabilir. S10’unuzun sistem önbelleğinin iyi olduğundan emin olmak için birkaç ayda bir yenileyin. Sorun giderme amacıyla, bugün burada da yapabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme).) ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

S10 güncelleme düzeltmesi # 3’ü yüklemiyor: Ağ ayarlarını sıfırla

Android cihazlar bazen ağ sınırlamaları veya hataları nedeniyle güncellemeleri indiremeyebilir. Örneğin, büyük dosyaların indirilmesini engellemek için yapılandırmış olduğunuz ayarlar varsa, bu telefonun yasal sistem güncellemelerini indirmesini de önleyebilir. Her şeyi varsayılan değerlerine geri döndürmek için, aşağıdaki adımlarla ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin:

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

S10, 4 numaralı güncelleme düzeltmesini yüklemiyor: Wifi kullan

Güncellemeleri indirmek için çoğunlukla mobil veri kullanıyorsanız, ancak şimdi artık çalışmıyorsa, wifi ile yapıp yapamayacağınıza bakın. Sistem güncellemeleri bazen 1GB’ın üzerinde olabilir, bu nedenle iyi bir wifi ağı bulmanızı ve güncellemeleri indirmek için kullanmanızı öneririz. Sınırsız bir mobil veri planınız yoksa, wifi üzerinden indirme yapmak akıllıca bir seçimdir. Ayrıca, şu anda sorununuzu gidermek için bunu yapmanız gerekir.

S10, 5 numaralı güncelleme düzeltmesini yüklemiyor: Güncelleştirmeleri Güvenli Modda yükleyin

Galaxy S10’unuz bu noktada hala güncelleme yüklemiyorsa, kontrol etmek istediğiniz bir sonraki şey, üçüncü taraf bir uygulamanın neden olup olmadığını görmek. Kötü kodlanmış uygulamalar bazen Android ile etkileşime girerek sorunlara yol açabilir. Sorunun yeni bir uygulama yükledikten sonra başladığını fark ettiyseniz, bu uygulamayı kaldırmayı ve ne olacağını görün. Bu değilse, devam edin ve güvenli modda yeniden başlatın. İşte nasıl:

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın. ne oluyor.

Güvenli moddayken, telefonunuz yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaları çalıştırın. İndirdiğiniz tüm uygulamalar üçüncü taraf olarak kabul edilir ve hiç çalışamaz. Bu nedenle, cihazınız normal çalışıyorsa ve güncellemeyi iyi yüklerse, kötü bir uygulamanın buna neden olacağına iddia edebilirsiniz. Güvenli mod, tam olarak uygulamayı belirlemenize yardımcı olamayacağından, tanımlamak için eleme yöntemini kullanmanız gerekir. Bu nasıl yapılır:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

S10, 6 numaralı güncelleme düzeltmesini yüklemiyor: Smart Switch’i kullanarak güncelleme yapmayı deneyin

Galaxy S10’ınıza sistem güncellemesi kurmanın yollarından biri Smart Switch’tir. Dosya transferleri için tasarlanmış resmi bir Samsung uygulamasıdır ancak ikincil rolü sistem güncellemelerinin indirilmesine ve kurulmasına izin vermektir. Bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınız varsa, Smart Switch’i kurmaya çalışın ve S10’unuzu kullanarak güncelleme yapıp yapmadığınızı görün. Bu yayından ne yapacağınızı öğrenmeyi deneyin:

Smart Switch ile Samsung cihazından bilgisayarınıza yedekleme nasıl oluşturulur?

S10 7 numaralı güncelleme düzeltmesini yüklemiyor: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bazı durumlarda, bir yazılım ancak sistem güncellemelerinin yüklenmesini engelleyebilir. Galaxy S10’unuz bu noktada hala bir güncelleme yüklemiyorsa, telefonu fabrika ayarlarına sıfırlama ile silmeyi deneyin. S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

S10, 8 numaralı güncelleme düzeltmesini yüklemiyor: Samsung’tan yardım alın

Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra güncellemeyi yüklemeyecek bir Galaxy S10’u görmek nadirdir, ancak sorun sona ererse, Samsung’tan yardım almanın tam zamanıdır. Şu anda bir sistem güncellemesinin yüklenmesini engelleyen bir kodlama sorunu veya donanım arızası olabilir. Tavsiye için yerel Samsung Servis Merkezini ziyaret ettiğinizden emin olun.

S10 9 numaralı güncelleme düzeltmesini yüklemiyor: Uyumluluk kontrolü

Bu makalede, mevcut operatörünüzle uyumlu bir cihazınız olduğunu varsayıyoruz. Yani, Galaxy S10’unuzun başka bir kişi tarafından değil sizin operatörünüz tarafından sağlandığına inanıyoruz. Sistem güncellemesi söz konusu olduğunda, bu bilgi parçası önemlidir. Çünkü başka bir operatörden gelen bir telefon, orijinal şebekesinin dışındayken sistem güncellemesi alamaz. Örneğin, bir Verizon Galaxy S10, AT&T ağında kullanıldığında sistem güncellemelerini alamaz. Her büyük operatör kendi hizmetlerini ve uygulamalarını tanıtmak için kendi Android sürümlerini oluşturur. Çakışmaları önlemek için, Samsung cihazlarında, diğer taşıyıcılardan sistem güncellemelerini engelleyen yerleşik bir mekanizma bulunur. Galaxy S10’unuz aslen operatörünüzden değilse, sistem güncellemelerini hepsine yüklemeyi bekleyemezsiniz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.