Galaxy S10 “Ne yazık ki, Bixby Voice durdu” hatası düzeltmek için nasıl | Bixby Voice ile ilgili sorun giderme Çalışmıyor ve çökmeye devam ediyor

Galaxy S10’unuzda “Maalesef Bixby Voice durdu” hatası alıyor musunuz? Düzeltmek için bu makaledeki çözümlerimizi takip edin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

“Ne yazık ki, Bixby Voice durdu” hatası nasıl düzeltilir? Bixby Voice’ta çalışmıyor ve çalışmıyor

Bixby Voice durdu hatası birkaç faktöre bağlı olabilir. Düzeltmek için yapabileceğiniz sorun giderme adımları aşağıdadır.

Bixby Voice # 1 numaralı çözümü durdurdu: Yazılımın ve uygulamaların güncellendiğinden emin olun

Bixby Voice bir çekirdek Samsung uygulamasıdır, bu yüzden onu sabit tutmak en büyük yararı. Çoğu durumda, sadece başka bir uygulama gibi, bu mükemmel değildir. Zaman zaman hıçkırık çekebilir. Sorunun kötü kodlamadan kaynaklanmadığından emin olmak için Android ve S10’unuzdaki tüm uygulamaların güncellendiğinden emin olmak istersiniz. Bunu henüz yapmadıysanız, yapmak istediğiniz ilk sorun giderme adımı olmalıdır.

Bixby Voice # 2 düzeltmeyi durdurdu: Bixby Voice uygulamasını yeniden başlatın

Bixby işlevi cihazınızdaki bir dizi servis ve uygulama ile mümkün olsa da, bu sorun için giderebileceğiniz özel bir Bixby Voice uygulaması var. Sorunu yaşamanın nedeni bu olabilir. Yeniden başlatmayı deneyin ve ne olduğunu görün.

Bir uygulamayı yeniden başlatmanın iki yolu vardır. İşte nasıl:

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Instagram uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst).

Bixby Voice # 3 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Bu durumda yapabileceğiniz önemli bir sorun giderme adımı, telefonunuzu yeniden başlatıp sistemi yenilemenizi sağlamaktır. Bu genellikle küçük veya geçici hatalardan kaynaklanan sorunların giderilmesinde etkilidir. Bunu henüz yapmadıysanız, aşağıdaki adımları izleyin:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Bixby Voice # 4 düzeltmeyi durdurdu: Güvenli Modda izleyin

Android’de bir çok sorunun ortak nedenlerinden biri kötü kodlanmış bir uygulamadır. Android ile karışabilecek bazı uygulamalar var. Bixby Voice uygulamasının hatası durdurmasına neden olan bir uygulama indirip indirmediğinizi kontrol etmek için cihazı güvenli modda yeniden başlatmayı deneyin. Bu modda, tüm üçüncü parti uygulamaların çalışmasına izin verilmez, bu nedenle Bixby Voice normal çalışıyorsa, üçüncü parti bir uygulamanın suçlu olduğunu varsayabilirsiniz.

S10’unuzu güvenli modda başlatmak için:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleyin. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Bixby Voice # 5 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Önbellek bölümünü temizle

Önbellek bölümünü temizlemek, Android’de açıklanamayan hataları düzeltmenin başka bir etkili yoludur. Bixby Voice durduğunda hata bu noktada kalırsa, önbellek bölümünde bulunan sistem önbelleğini yenilediğinizden emin olun. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bixby Voice # 6 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Samsung hesabını yeniden ekleyin

Geçmişte bazı Galaxy S kullanıcıları Samsung hesaplarını silip yeniden ekleyerek bazı Bixby hatalarını çözebildiler. Bunun S10’daki Bixby vakaları için etkili olup olmadığını bilmiyoruz ama bahsetmeye değer. Bir Samsung hesabının çıkarılması ve okunması sadece birkaç dakika sürer; bu nedenle yapılması zor değildir. Ayrıca, verilerinizi silmeyeceğinden başka bir şey yapmanıza gerek yoktur. Yapmanız gereken tek şey kullanıcı adınızı ve şifrenizi girip, cihaz telefonunuzu Samsung bulut kopyası ile senkronize edene kadar bekleyin.

Samsung hesabını kaldırmak için:

  Ayarlar uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleme yapın. Hesap açın. Samsung hesabınızı seçin. Daha fazla ayar seçeneğine dokunun (üç nokta). Hesabı kaldır.

Samsung hesabınızı eklemek için:

  Ayarlar uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleme öğesini açın. Aşağıya doğru kaydırın ve Hesap ekle öğesine dokunun. Samsung hesabı seçin ve kalan talimatları izleyin.

Bixby Voice # 7 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Bixby Voice uygulama önbelleğini temizleme

Bixby Voice durduysa hata kalırsa, ana uygulamanın kendisinde sorun gidermeyi düşünmelisiniz. Bunu Bixby Voice uygulamasının önbelleğini temizleyerek yapabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağı ile ilgili aşağıdaki adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster.

Bixby Voice, # 8 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Bixby Voice’u Sıfırla

Bir Bixby Voice uygulaması sorunuyla başa çıkmanın başka bir yolu, tüm ayarlarını varsayılan ayarlara sıfırlamaktır. Bu, verileri temizleyerek yapılır. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster.

Bixby Voice # 9 düzeltmeyi durdurdu: Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayın

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri sorunu çözmediyse fabrika ayarlarına sıfırlama gerekebilir. Bu sorun giderme adımı verilerinizi siler, bu yüzden onları önceden yedeklediğinizden emin olun.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Belirtilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla seçimini yapın. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla öğesine dokunun. Onaylamak için Tümünü Sil öğesine dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.