Galaxy S10 “Ne yazık ki, E-posta durdu” hatası nasıl düzeltilir | E-posta uygulaması çökmeye devam ederse ne yapılmalı

Galaxy S10’unuzda “Maalesef, E-posta durdu” hatasıyla mı karşılaşıyorsunuz? Bu yayında çökmeye devam eden e-posta uygulamanızı nasıl düzelteceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 “Ne yazık ki, E-posta durdu” hatası nasıl düzeltilir | E-posta uygulaması çökmeye devam ederse ne yapılmalı

E-posta hatası durdu birçok Android cihazda, özellikle Galaxy modellerinde yaygın bir hatadır. Bu sorunla nasıl başa çıkacağınızı bilmek istiyorsanız, aşağıda önerilen sorun giderme bölümünü uygulayın.

E-posta 1 numaralı düzeltmeyi durdurdu: E-posta uygulamasını kapatmaya zorla

Yıllar boyunca karşılaştığımız birçok e-posta uygulaması sorununda, sorunun nedeni küçük hatalardır. Bu tür hatalar, uygulamanın kendisini yeniden başlattıktan sonra kayboluyor. Henüz yapmadıysanız, işte bunu yapmanın iki yolu:

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Instagram uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst).

E-posta # 2 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Hatayı kontrol et

E-posta uygulamanızın durması ve E-posta durdu dışında bir hata göstermeye devam etmesi durumunda, sorunun farklı bir nedeni olması gerekir. Sorun gidermenizin daha yönlendirilmesi için hatayı not etmeniz önemlidir. Hatayı kendi başınıza çözmenin en iyi yolu Google’ı kullanmaktır. Eğer hata yaygınsa, karşılaştı ve düzelten başkaları olabilir. Belirli bir hataya cevap ararken, çözümleri daraltmak için olabildiğince spesifik olduğundan emin olun.

E-posta uygulamanızda gösterilen belirli bir hata için bir çözüm bulamazsanız, aşağıdaki adımlara devam edin.

E-posta # 3 numaralı düzeltmeyi durdurdu: S10’unuzu yeniden başlatın

Uygulamayı bırakmak veya uygulamayı yeniden başlatmak zorla çalışmadığında, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey cihazın kendisini yeniden başlatmaktır. Birincisi gibi, bu adım bir süre çalıştıktan sonra küçük hataların telefonunu temizleyebilir. Telefonunuzun yeniden başlatılmadan günlerce çalışmasına izin verirseniz bazı hatalar oluşabilir. Bu durumdan kaynaklanan sorunları gidermek için cihazınızda yumuşak bir sıfırlama yaptığınızdan emin olun. Düzenli bir yeniden başlatmanın aksine, yazılımdan sıfırlama, batarya çekme işleminin etkisini taklit eder, böylece işlem sırasında RAM de silinir. Bu, küçük hatalarla uğraşırken geçmişte etkili olduğunu kanıtlar. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

E-posta # 4 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Güncellemeleri yükle

Güncelleştirmeleri yüklemek yalnızca yeni kozmetik değişiklikler değil, bilinen veya bildirilen hataları da giderir. Hataların gelişme şansını azaltmak ve bilinen sorunları çözmek için Galaxy S10’unuzu güncel tuttuğunuzdan emin olun. Cihazınızın yazılım tarafını güncel tutmanın üç yolu vardır:

  Android (OS) güncellemelerini yükleyin Play Store ile uygulamaları güncelleyin Galaxy Store ile güncel uygulamaları güncelleyin

Galaxy S10’unuz operatörünüzden satın alındıysa, mevcut Android güncellemeleri olup olmadığını size otomatik olarak bildirmelidir. En üstteki bildirim çubuğundan gelen bildirime dokunun ve oradan yükleyin.

Google Play Store’dan indirilen uygulamalar için, yapabileceğiniz şey Play Store’u açmak ve bekleyen güncellemeleri yüklemek için Tümünü Güncelle düğmesine basmaktır. Google Play Store’un dışından alınmış uygulamalarınız varsa, güncellemek için bir APK indirmeniz gerekebilir. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, uygulamanın geliştiricisi ile konuşun.

Bazı Samsung uygulamaları, telefondaki Galaxy Mağazasını ziyaret etmenizi veya güncellemek için her uygulamanın ayarlar menüsünün altına girmenizi gerektirebilir. Örneğin, varsayılan Galeri uygulamasını güncellemek için uygulamayı açmanız, ayarlar menüsünü açmanız, Galeri Hakkında’ya dokunup güncelleme düğmesine basmanız gerekir (güncelleme düğmesi yoksa uygulamanın güncel olduğu anlamına gelir) .

E-posta # 5 numaralı düzeltmeyi durdurdu: E-posta hesabını silin ve ekleyin

Kimlik doğrulama hatası veya benzeri bir durumla karşılaşıyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey e-posta hesabını silmek ve yeniden eklemek. Bunu yapmadan önce hesap için doğru şifreyi bildiğinizden emin olun. Bu, geçmişte birçok e-posta uygulamasıyla ilgili sorun için test edilmiş bir çözüm olmuştur, bu yüzden umarım davanız üzerinde çalışır. Değilse, aşağıdaki önerilerin geri kalanını tamamlayın.

E-posta # 6 numaralı düzeltmeyi durdurdu: E-posta uygulama önbelleğini temizleme

Sorunun e-posta uygulaması önbelleğinde kalması durumunda yapılacak en iyi şey uygulama önbelleğini silmek. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst).

E-posta # 7 numaralı düzeltmeyi durdurdu: E-posta uygulamasını sıfırla

E-posta uygulaması önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey çalışmazsa, verileri temizleyerek izlemelisiniz. Adımlar bir istisna dışında aynıdır: önbellek yerine temiz veri seçimi. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster. Instagram uygulamasını bulun ve dokunun.

E-posta # 8 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Hileli uygulamaları kontrol et

E-posta, bir uygulamayı yükledikten sonra başlatılan hatayı durdurduysa, üçüncü taraf bir uygulama sorununuz olabilir. Durumun böyle olup olmadığını görmek için cihazı güvenli modda yeniden başlatın ve kontrol edin. Güvenli modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınır, bu nedenle yalnızca varsayılan E-posta uygulaması gibi önceden yüklenmiş uygulamalar çalışır. E-postanın durmadığı bir hata yoksa, yüklediğiniz uygulamalardan birinin suçlu olması gerektiği anlamına gelir.

İşte telefonun güvenli modda nasıl başlatılacağı:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Sorun güvenli modda yoksa ancak normal modda dönerse, tanımlamak için eleme işlemini kullanmalısınız. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Belirli bir uygulamayı yükledikten sonra sorunun ne zaman başladığını hatırlıyorsanız, güvenli mod sürecinden geçmeniz gerekmez. Uygulamayı sistemden silin ve hatayı düzeltip düzeltmediğine bakın.

E-posta # 9 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Başka bir e-posta uygulamasını dene

Güvenli modda hiçbir değişiklik olmadıysa, mevcut e-posta uygulaması sürümünün sizin tarafınızdan çözülemeyen bir hataya sahip olmasından kaynaklanıyor olabilir. Başka e-posta uygulamaları kullanıyorsanız, e-postanın nasıl çalıştığını görmeye çalışın. Orada bir sürü iyi e-posta uygulaması var, bu yüzden bu hiç sorun değil. Google, Microsoft, Yahoo, vb. Gibi güvenilir geliştiricilerin resmi uygulamalarına bağlı kalmanızı öneririz. Bu şirketlerin her biri Play Store’da ücretsiz e-posta uygulamaları sunar, bu yüzden hangisini kullanacağınız size bağlıdır.

E-posta # 10 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Önbellek bölümünü sil

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen bu önbellek, güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım diğer küçük sıkıntıların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarına aynı anda basın ve basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

E-posta # 11 düzeltmeyi durdurdu: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Daha fazla kontrol etmek istiyorsanız, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak harika bir seçenektir. Bu, tüm yazılım ayarlarını varsayılan değerlerine döndürür. Sorunun nedeni mevcut yazılım yapılandırmasına bağlı bir şeyse, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi E-postanın durduğu hatasını düzeltebilir. Aşağıda Galaxy S10’unuzu fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınızı öğrenin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarına aynı anda basın ve basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.