Galaxy S10 “Ne yazık ki Instagram Instagram durdu” hatası nasıl düzeltilir? Instagram çökmesini tutar

“Ne yazık ki Instagram Instagram durdu” hatası birçok Instagram kullanıcısının karşılaştığı oldukça yaygın bir konudur. Galaxy S10’unuzda “Maalesef Instagram Instagram durduruldu” hatası yaşıyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, aşağıda verilen çözümleri izleyin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 “Ne yazık ki Instagram Instagram durdu” hatası nasıl düzeltilir? Instagram çökmesini tutar

Instagram’ı yüklerken veya kullanırken “Maalesef Instagram Instagram durduruldu” sorunu yaşıyorsanız, yapabileceğiniz sorun giderme adımları şunlardır:

Instagram # 1: Force quit Instagram’ı durdurdu

Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, ilk yapılacak şey, söz konusu uygulamanın yeniden başlatılmasını sağlamaktır. Bu bazen gelişen küçük veya geçici hatalardan kaynaklanan sorunları çözebilir. Bu nasıl yapılır:

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Instagram uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst).

Instagram durdu # 2 Düzelt: Cihazınızı sıfırlayın

Uygulamayı bırakmak veya uygulamayı yeniden başlatmak zorla çalışmadığında, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey cihazın kendisini yeniden başlatmaktır. Birincisi gibi, bu adım bir süre çalıştıktan sonra küçük hataların telefonunu temizleyebilir. Telefonunuzun yeniden başlatılmadan günlerce çalışmasına izin verirseniz bazı hatalar oluşabilir. Bu durumdan kaynaklanan sorunları gidermek için cihazınızda yumuşak bir sıfırlama yaptığınızdan emin olun. Düzenli bir yeniden başlatmanın aksine, yazılımdan sıfırlama, batarya çekme işleminin etkisini taklit eder, böylece işlem sırasında RAM de silinir. Bu, küçük hatalarla uğraşırken geçmişte etkili olduğunu kanıtlar. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Instagram durduruldu # 3 Düzelt: Kaldır

Instagram uygulamanız güncel ancak güncellemeyi yükledikten hemen sonra sorun yaşamaya başladıysa, güncellemeleri kaldırmayı düşünmelisiniz.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları’nı tıklayın. Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun.

Instagram # 4: Instagram uygulamasının önbelleğini temizle

Doğrudan uygulama ile başa çıkmak için başka bir yolu onun önbelleğini temizlemektir. Instagram uygulamanızın önbelleğini şu adımlarla silin:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst).

Instagram # 5: Instagram uygulamasının verilerini temizle

Uygulamanın önbelleğini temizlemek yardımcı olmazsa, bir sonraki hamleniz verileri temizleyerek uygulamayı varsayılan değerlerine döndürmek olur. Adımlar temel olarak önbelleği temizlemek için aynıdır. Önbelleği temizlemek üzerine dokunmak yerine, Verileri Temizle üzerine dokunun. Bunu yapmak, Instagram uygulamasını fabrika ayarlarına döndürür, böylece tekrar kullanmadan önce hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekir.

Instagram # 6 ile silindi: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Instagram # 7: Uygulama tercihlerini sıfırla

Hataya neden olarak yanlışlıkla devre dışı bırakılmış bir uygulama varsa, uygulama tercihlerini sıfırladığınızdan emin olun.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Instagram # 8 Düzeltme: yazılım ve uygulama güncellemelerini yükle

Yazılımda veya uygulamalardan birinde bir sorun olması durumunda, cihazınızın mevcut en son Android’i ve tüm uygulamalarınızın en son sürümlerini çalıştırdığından emin olmalısınız. Bazı konular sadece bazı kodları değiştirerek çözülebilir, bu yüzden bunun gerçekleşmesi için yapabileceğiniz en iyi şey budur.

Instagram durduruldu # 9 Düzeltme: Hileli uygulamaları kontrol et

Diğer uygulamalar bazen Android ve diğer uygulamalarla etkileşime girebilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli modda yeniden başlatın. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Instagram durdu Düzeltme # 10: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin bu durumda anlamlı bir şekilde yardımcı olacağını düşünmüyoruz, ancak önerileriniz şu ana kadar çalışmadıysa, bunu yapmayı düşünebilirsiniz. Bunu yapmadan önce kişisel verilerinizi önceden yedeklediğinizden emin olun.

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Fix durdu 11: İletişim Instagram geliştirici ekibi

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın iyi bir alternatifi, yardım için geliştirici ekibiyle iletişim kurmaktır. Birçok potansiyel sorun veya kullanıcı sayısı göz önüne alındığında zamanında yanıt verebileceklerinin garantisi yoktur, ancak sorunu bildirmek toplum için genellikle olumludur. Ayrıca, Instagram kullanıcıları tarafından sıkça rastlanan herkese açık forumları kontrol etmeyi düşünebilirsiniz; bu nedenle, bildiğiniz bir geçici çözüm olup olmadığını ya da “Maalesef Instagram Instagram durduruldu” hatasıyla ilgili bir düzeltme olup olmadığını anlayabilirsiniz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.