Galaxy S10 “Ne yazık ki, Kamera durdu” hatası nasıl düzeltilir? kamera çalışmıyor

Samsung Galaxy cihazlarındaki uygulamalar bazen hıçkırık çekebilir. Galaxy S10 “Ne yazık ki, Kamera durdu” hatasını nasıl düzelteceğinizi merak ediyorsanız, bu makale tam size göre. Çabalarınızı mantıklı kılmak için verilen sıradaki önerileri izlediğinizden emin olun.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 “Ne yazık ki, Kamera durdu” hatası nasıl düzeltilir? kamera çalışmıyor

“Maalesef Kamera durdu” hatasını gidermek için yapmanız gereken birkaç adım olmalı. İşte yapmanız gerekenler:

Kamera # 1 düzeltmeyi durdurdu: Zorla Kamera uygulamasından çıkıldı

“Maalesef Kamera durdu” hatası ile karşılaştığınızda yapmak istediğiniz ilk şey kamera uygulamasını kapatmak. Bir uygulamayı açtığınızda, arka planda çalışmaya devam eder ve fazla mesai, geçici bir hataya neden olabilir. Küçük bir hatanın suçlanıp suçlanmadığını görmek için, tekrar kullanmadan önce uygulamayı kapatmaya zorladığınızdan emin olun. İşte nasıl:

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Instagram uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst).

Bu prosedürlerin her ikisi de hatayı düzeltmede yardımcı olmazsa, aşağıdaki sorun giderme adımlarına ilerleyin.

Kamera durdu Kamera durdu dur # 2: Kamera ayarlarını sıfırla

Sizin için bir sonraki adım kamera uygulaması ayarlarını sıfırlamaktır. Bu, bu durumda yapılması gereken diğer bir temel kamera uygulaması sorun gidermedir. Genellikle yanlış ayarlardan kaynaklanıyorsa, hataları düzeltir. Bu nasıl yapılır:

  Kamera uygulamasını açın. Ayar Ayarı simgesi (sol üstteki dişli simgesi) .Aşağıya doğru kaydırın ve Ayarları sıfırla öğesine dokunun.

Kamera durdu Kamera durdu # 3’ü yeniden başlat: Zorla yeniden başlat

Uygulamayı bırakmak veya uygulamayı yeniden başlatmak zorla çalışmadığında, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey cihazın kendisini yeniden başlatmaktır. Birincisi gibi, bu adım bir süre çalıştıktan sonra küçük hataların telefonunu temizleyebilir. Telefonunuzun yeniden başlatılmadan günlerce çalışmasına izin verirseniz bazı hatalar oluşabilir. Bu durumdan kaynaklanan sorunları gidermek için cihazınızda yumuşak bir sıfırlama yaptığınızdan emin olun. Düzenli bir yeniden başlatmanın aksine, yazılımdan sıfırlama, batarya çekme işleminin etkisini taklit eder, böylece işlem sırasında RAM de silinir. Bu, küçük hatalarla uğraşırken geçmişte etkili olduğunu kanıtlar. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Kamera durdu Kamera durdu 4 numaralı tamir: Güncellemeleri yükle

Bazı hatalar yalnızca güncellemelerle giderilir. Zaman zaman, Samsung, bilinen sorunları gidermek için uygulamaları için belirli güncellemeler yayınlayabilir. Her ne kadar Samsung, Galaxy S10 piyasaya sunulduktan sonraki günlerde kamerayı daha kararlı hale getirmek için güncellemeler yayınlamış olsa da, hiçbir uygulama mükemmel değildir. Zaman zaman yeni hatalar ortaya çıkabilir, bu nedenle geliştiricilerin düzenli olarak çözümler üretmeleri gerekir. Sizin durumunuzda, yeni güncellemeleri manuel olarak kontrol ederek kamera uygulamasının güncel olduğundan emin olun. Bunu Kamera ayarları> Kamera hakkında seçeneğine giderek yapabilirsiniz.

Kamera # 5 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Kamera uygulamasının verilerini temizle

Doğrudan kamera uygulaması için yapabileceğiniz başka bir sorun giderme adımı da verilerini temizlemektir. Bu, uygulamayı, bulunduğu durumdan daha kararlı olabilen fabrika biçimine döndürür. Kamera uygulamanızın verilerini temizleme adımları:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster. Instagram uygulamasını bulun ve dokunun.

Kamera # 6 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir bölümünün içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Kamera # 7 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Uygulama tercihlerini sıfırla

Kamera uygulaması çalışmak için diğer uygulamaları ve varsayılan servisleri kullanır. Bu varsayılan uygulamalardan biri veya birkaçı yanlışlıkla devre dışı bırakılırsa, sorunlara neden olabilir. Tüm varsayılan uygulamaların ve hizmetlerin çalışır durumda olduğundan emin olmak için yapabilecekleriniz:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Kamera # 8 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Kamerayı Güvenli Mod’da kullanın

Güvenli Mod, Samsung teknisyenleri tarafından uygulama sorunlarını teşhis etmek için kullanılan bir yazılım ortamıdır. Üçüncü taraf bir uygulamanın Android ile etkileşime girip girmediğini ve kamera uygulamasının çökmesine neden olup olmadığını kontrol etmek için bu aracı kullanabilirsiniz. Yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların güvenli modda çalıştırılmasına izin verilecek, böylece kamera uygulaması çökmeyecekse veya Kamera hata göstermediyse, bu kötü uygulama sorununun bir göstergesidir.

Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye kadar sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Kamera # 9 düzeltmeyi durdurdu: cihazınızı silin

Cihazınızda yapabileceğiniz son sorun giderme adımı, yazılımını fabrika varsayılanlarına döndürmektir. Bu, sorunun yazılımla ilgili olup olmadığını söylemelidir. Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra sorun giderilirse, uygulamalardan biriyle veya Android ile gelişen bir sorun olmalıdır.

Fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.