Galaxy S10 “Ne yazık ki, Mesajlar durdu” hatası nasıl düzeltilir | mesajlaşma sorununu çözmek için kolay adımlar

Samsung Galaxy S10, Android’in donanım özellikleri ve yazılım deneyimi açısından sunduğu en iyi performansı sunar. Bununla birlikte, bazı hatalar zaman zaman hala gelişebilir. Bu tür hatalardan biri “Maalesef Mesajlar durdu.” “Maalesef Mesajlar durdu” hatasını nasıl düzelteceğinizi merak ediyorsanız, bu mesaj yardımcı olacaktır.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 “Ne yazık ki, Mesajlar durdu” hatası nasıl düzeltilir

“Ne yazık ki, Mesajlar durdu” hatasını düzeltmek için yapmanız gereken birkaç sorun giderme adımı vardır. Galaxy S10’unuzdaki hatanın nedenini izole etmek için aşağıdaki önerilerimize uyun.

Mesajlar # 1 numaralı hata düzeltme işlemini durdurdu:

Yapmak istediğiniz ilk sorun giderme adımı, sorun uygulamasını yeniden başlattığınızdan emin olmaktır. Bu genellikle zaman zaman ortaya çıkabilecek küçük uygulama hatalarının neden olduğu sorunlar için etkili bir çözümdür. İşte böyle yapılır:

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Instagram uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Sistem sistem uygulamalarını göster. Instagram uygulamasını bulun ve dokunun.

Mesajlar # 2 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Cihazınızı yeniden başlatın

Uygulamanın kapatılması “Mesajlar durdu” hatasını düzeltmezse, bir sonraki mantıksal sorun giderme adımı cihazın yeniden başlatılmasıdır. Bu, bir sistemdeki her türlü hatayı gidermek için daha geniş bir yoldur. Bu, yaşadığınız hata bir cihazın uzun süre çalışmasından kaynaklanıyorsa işe yarayabilir. Cihazınızı düzenli olarak yeniden başlatmazsanız, geçici hatalar ortaya çıkabilir. Bu olası sorunu çözmek için, cihazı en az birkaç günde bir kez yeniden başlattığınızdan emin olun. Sizin durumunuzda, “pil çekme” prosedürünün etkisini simüle eden başka bir yeniden başlatma türü olan yazılım sıfırlaması yapmak istiyorsunuz. İşte böyle yapılır:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 12 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmaz. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

İletiler # 3 numaralı düzeltme işlemini durdurdu: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği olarak adlandırılan bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Mesajlar # 4 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Uygulama önbelleğini temizle

Sorun mesajlaşma uygulaması önbelleğinden kaynaklanıyorsa, iki şey yapabilirsiniz. Bunlardan biri uygulamanın önbelleğini temizlemek, diğeri ise varsayılan değerlerine sıfırlamak. Yapmak istediğiniz ilk mesajlaşma uygulamasının önbelleğini temizlemektir. Böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları.Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster. Instagram uygulamasını bulun ve dokunun. .

Mesajlar # 5 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Uygulamayı sıfırla

Önbelleğini temizledikten sonra hata kaybolmazsa, yapılacak bir sonraki şey uygulamayı fabrika varsayılanlarına sıfırlamaktır. Bunu yapmak, metinlerinizi siler, bu yüzden vaktinden önce geri aldığınızdan emin olun. SMS ve verilerinizin yedeğini almak için Smart Switch’i kullanabilirsiniz. Onları kaydettikten sonra devam edip uygulamanın verilerini temizleyebilirsiniz:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları.Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster. Instagram uygulamasını bulun ve dokunun. Depolama alanına dokunun. Verileri temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin .

Mesajlar # 6 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Kötü üçüncü taraf uygulamasını kontrol edin

Diğer uygulamalar bazen Android ve diğer uygulamalarla etkileşime girebilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli modda yeniden başlatın. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye kadar sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. S10’unuz bu moda önyüklendikten sonra, sorunun devam edip etmediğini kontrol ettiğinizden emin olun. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Mesajlar # 7 numaralı hata düzeltmeyi durdurdu: Ağ ayarlarını sıfırla

Bu durumda yapabileceğiniz başka bir temel yazılım sorun giderme mevcut ağ ayarlarını temizlemektir. Bu, bazen yanlış ayarlardan dolayı bir ağ hatası olduğu durumlarda veya çalışmayan değişiklikler olduğunda işe yarayabilir. İşte nasıl yapılacağı:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Onaylamak için Ayarları sıfırla öğesine dokunun.

Mesajlar # 8 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Başka bir mesajlaşma uygulaması kullanın

Başka bir uygulamayı kullanmaya çalışmadan önce, Samsung Mesajlar uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Bazı hatalar yalnızca yeni kod değişiklikleriyle düzeltilebilir. Mesajlar uygulaması varsayılan bir Samsung uygulamasıdır ve yıllar boyunca güvenilir olduğu kanıtlanmış olmasına rağmen, hiç de mükemmel değildir. Bunu güncel tutmak, böceklerin gelişme şansını azaltmanın bir yoludur. Samsung uygulamalarınızı güncel tutmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Galaxy Store uygulamasını açın. Sağ üst kısımdaki diğer ayarlar simgesine dokunun. Ayarlar bölümüne dokunun. Otomatik güncelleme uygulamaları seçeneğine dokunun. Güncelleme sırasında kullanılacak bağlantı türünü seçin.

Samsung Mesajlar uygulamanız şu anda zaten güncellenmişse, başka bir uygulamayı kullanmayı denemek için tam zamanı. Bu, Mesajlar uygulamanızın buggy olup olmadığını onaylamanıza yardımcı olacaktır. Google Play Store’dan alabileceğiniz birçok uygulama vardır, bu yüzden önce bunu deneyin ve ne olduğunu görün. Google’ın Android Mesajları gibi resmi uygulamalara bağlı kalmanızı öneririz.

Mesajlar # 9 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu durumda yapabileceğiniz son cihaz sorun giderme adımı, tüm yazılım ayarlarını varsayılan değerlerine döndürmektir. Fabrika ayarlarına sıfırlama tüm kişisel verileri siler; bu nedenle, kaybetmeden ödeyemeyeceğiniz şeyleri yedeklediğinizden emin olun.

Başvuru için, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitinceye kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Evet’i vurgulamak için Sesi Azalt’ı seçin. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz. Sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu yayını yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Google+ sayfalarımızda etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.