Galaxy S10 otomatik döndürme çalışmazsa veya çalışmayı durdurursa ne yapılmalı | ekran dönmüyor

Bu sorun giderme makalesi, Galaxy S10 otomatik döndürme işleminizin çalışmayacağını veya çalışmayı durdurması durumunda çözümler sunar. Bu sorunu olan şanssız S10 kullanıcılarından biriyseniz, bu sorunu çözmek için ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için mümkün olduğunca ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 otomatik döndürme çalışmazsa veya çalışmayı durdurursa ne yapılmalı | ekran dönmüyor

S10’unuz otomatik döndürme özelliği çalışmazsa veya ekran şu anda dönmeyi bıraktıysa, sorunu gidermeniz gerekir. Başlamak için aşağıdaki sorun giderme adımlarımızı izleyin.

S10 otomatik döndürme özelliği çalışmayacak # 1 numaralı düzelt: Otomatik Döndürmeyi kapatın (Portre Moduna dönün)

Eski Samsung Galaxy S cihazlarında geçmişte, otomatik rotasyon hatası bazen daha sık olabilir, ama neyse ki bildiğimiz kolay bir numara var. Otomatik rotasyon bir nedenle çalışmayı durdurduğunda, tek yapılması gereken otomatik rotasyonu kapatmak ve sonra yumuşak bir sıfırlama işlemi yapmaktır. Bunu henüz denemediyseniz, mutlaka bir şans verin. İşte yapmanız gerekenler:

  Bildirim çubuğunu üstten çekerek Otomatik Döndürme özelliğini kapatın. “Portre” sözcüğü görünür olmalıdır. Güç ve Ses Düzeyi düğmelerini en az 10 saniye basılı tutun.

Bu sistemi yenilemeli ve RAM’i temizlemelidir. Daha önce de belirtildiği gibi, bu geçmişte Samsung Galaxy telefonları ile çalışır. Bu yöntem etkiliyse S10 için yeterli veri bulunmuyor, ancak denemeye değer.

S10 otomatik döndürme işlemi işe yaramaz # 2: Önbellek bölümünü sil

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen bu önbellek, güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım diğer küçük sıkıntıların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

Galaxy S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulandı.

S10 otomatik döndürme işlemi işe yaramaz # 3: Güvenli Modda Dikkat Edin

Kötü kodlanmış bir uygulama zaman zaman Play Store’a varabilir. Bir aygıta kurulduğunda, geliştiricilerin zamanında bekleyemeyeceği sorunlara neden olabilir. Bu, bazı cihazlarda ortaya çıkan sorunlara neden olabilir. Üçüncü taraf uygulamalarınızdan birinde sorun olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli modda çalıştırın. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları engellenecek, böylece yalnızca orijinal yazılımla birlikte gelen uygulamalar çalışacaktır. Otomatik döndürme güvenli modda çalışıyorsa, üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu iddia edebilirsiniz.

S10’unuzu güvenli modda çalıştırmak için:

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın. Sorunu kontrol edin.

Unutmayın, güvenli mod hangi uygulamanın bu soruna neden olduğunu size söylemez. Üçüncü taraf uygulamalarınızdan birinin suçlu olduğunu düşünüyorsanız, tanımlamak için biraz zaman harcamalısınız. Bunu yapmak için uygulamaları tek tek kaldırmanız, normal moda yeniden başlamanız ve ardından sorunu kontrol etmeniz gerekir. Bir uygulamayı kaldırdıktan ve telefonu izledikten sonra sorun çözülmezse, çevrimi tekrar etmeli ve bir sonraki uygulamaya geçmelisiniz. Yakın zamanda yüklediğiniz bir uygulamadan şüpheleniyorsanız, önce bu uygulamayla başlayın ve bir tanesinin olduğunu görün.

S10 otomatik döndürme işlemi işe yaramaz # 4: Tüm Ayarları Sıfırla

Bu çözüm seçeneği, fabrika ayarlarına sıfırlama eksi ile kullanıcı verilerini, uygulamaları ve daha fazlasını silmenin güçlüklerine benzer. Otomatik döndürme bu noktada hala mevcutsa, yazılım hatasını bu şekilde düzeltip düzeltemeyeceğinizi görmek için bu çözümü yapmalısınız. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Tüm ayarları sıfırlayın.

S10 otomatik döndürme özelliği işe yaramaz. # 5: Sensörleri kalibre et

Otomatik döndür, ekranın yönünü algılamak için mevcut sensörleri kullanarak çalışır. Samsung sensörleri dünyanın en iyileri arasındayken mükemmel değiller. Bazıları sırayla diğer fonksiyonları etkileyebilecek hatalarla karşılaşabilir. S10 gibi Samsung Galaxy cihazları için hazır kalibrasyon araçları mevcut değil. Çalışırlarsa, GPS, hızlandırıcı ve pusula gibi genel sensörlerin durumunu görmek için GPS Durum ve Araç Kutusu gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanmayı deneyin.

S10 otomatik döndürme işlemi işe yaramaz # 6: Ayarları varsayılanlara sıfırla (donanım sıfırlama)

S10’unuz otomatik döndürme bu noktada çalışmazsa, yapmak istediğiniz bir sonraki şey S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sorunun nedeni doğada bulunan bir yazılımsa, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayarak silmek yardımcı olacaktır. İşte böyle yapılır:

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

S10 otomatik döndürme özelliği çalışmıyor # 7: üçüncü taraf uygulamasını yükle

Bunun bir faydası olup olmayacağından şüphelensek de, bazı üçüncü taraf uygulamaları kullanarak otomatik döndürmeyi geçici olarak çalışmaya zorlayarak biraz zaman kazanabilirsiniz. Play Store’da, otomatik döndürmeyi manuel olarak kontrol etmek ve normal şekilde çalışmasını sağlamak için Rotation Control uygulamasını kullanmayı deneyebilirsiniz. Ancak, bu kalıcı bir düzeltme değildir ve otomatik olarak çalışmaya döndürmek için herhangi bir uygulamayı kullanmanız gerekmez. Her neyse, cihazı Samsung’a göndermenin kaçınılmaz olmasını geciktirmenin iyi bir yolu.

S10 otomatik döndürme özelliği çalışmıyor # 8: Samsung yardımını alın

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi sorunu çözmezse bu sizin için en olası seçenektir. Soruna neden olan bir donanım sorunu olabilir, bu yüzden tekrar sırada tutmak için telefonunuzu onarmanız gerekir. Seçeneklerinin sizin için ne olduğunu görmek için yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret edin.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.