Galaxy S10 otomatik döndürme çalışmazsa veya çalışmayı durdurursa ne yapmalı | ekran dönmeyecek

Bu sorun giderme makalesi, Galaxy S10 otomatik döndürme özelliği çalışmazsa veya çalışmayı durdurduysa çözümler sunar. Bu sorunu olmayan şanssız S10 kullanıcılarından biriyseniz, bu sorunu çözmek için ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 otomatik döndürme çalışmazsa veya çalışmayı durdurursa ne yapmalı | ekran dönmeyecek

S10 otomatik döndürmeniz çalışmazsa veya ekran şu anda dönmeyi durdurduysa, sorunu gidermeniz gerekir. Başlamak için aşağıdaki sorun giderme adımlarımızı izleyin.

S10 otomatik döndürme çalışmıyor # 1 düzeltildi: Otomatik Döndürme özelliğini kapatın (Portre Moduna dönün) ve yeniden başlatın

Geçmişteki eski Samsung Galaxy S cihazlarında, otomatik döndürme hatası bazen daha sık olabilir, ancak neyse ki, bildiğimiz kolay bir numara var. Otomatik döndürme bir nedenle çalışmayı durdurduğunda tek yapılması gereken, otomatik döndürmeyi kapatmak ve ardından yumuşak bir sıfırlama yapmaktır. Henüz denemediyseniz, denediğinizden emin olun. Yapmanız gerekenler:

  Bildirim çubuğunu yukarıdan aşağı çekerek Otomatik Döndür’ü kapatın. “Portre” kelimesi görünmelidir. Güç ve Sesi Kısma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutun. Düğmeleri bırakmadan önce telefon yeniden başlayana kadar bekleyin.

Bu, sistemi yenilemeli ve RAM’i temizlemelidir. Belirtildiği gibi, bu geçmişte eski Samsung Galaxy telefonlarla çalışır. Bu yöntem etkili ise S10 için yeterli veriye sahip değiliz, ancak denemeye değer.

S10 otomatik döndürme çalışmıyor 2 numaralı düzeltme: Önbellek bölümünü silin

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen bu önbellek, güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım diğer küçük sıkıntıların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

Galaxy S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme).) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulandı.

S10 otomatik döndürme çalışmıyor # 3 düzeltildi: Güvenli Modda gözlemleyin

Kötü kodlanmış bir uygulama bazen Play Store’a zaman zaman vurabilir. Bir cihaza yüklendiğinde, geliştiricilerin zamanında tahmin edemeyeceği sorunlara neden olabilir. Bu, bazı cihazlarda sorunlara neden olabilir. Üçüncü taraf uygulamalarınızdan biriyle ilgili sorun olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli moda getirin. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları engellenir, böylece yalnızca orijinal yazılımla birlikte gelen uygulamalar çalışır. Otomatik döndürme güvenli modda çalışıyorsa, bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağına bahse girebilirsiniz.

S10’unuzu güvenli moda çalıştırmak için:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir.

Unutmayın, güvenli mod size hangi uygulamanın bu soruna neden olduğunu söylemeyecektir. Üçüncü taraf uygulamalarınızdan birinin sorumlu olduğunu düşünüyorsanız, onu tanımlamak için biraz zaman ayırmaya çalışmalısınız. Bunu yapmak için uygulamaları tek tek kaldırmanız, normal moda yeniden başlatmanız ve daha sonra sorunu kontrol etmeniz gerekir. Bir uygulamayı kaldırdıktan ve telefonu gözlemledikten sonra sorun ortadan kalkmazsa, döngüyü tekrarlamalı ve bir sonraki uygulama ile devam etmelisiniz. Son yüklediğiniz bir uygulamadan şüpheleniyorsanız, önce bu uygulamayla başlayın ve bir uygulamanın gerçekleştiğini görün.

S10 otomatik döndürme çalışmıyor # 4 düzeltildi: Tüm Ayarları Sıfırla

Bu çözüm seçeneği, fabrika verilerine sıfırlama işlemine ek olarak kullanıcı verilerini, uygulamaları ve daha fazlasını silme zorluğuna benzer. Bu noktada otomatik döndür hala varsa, yazılım hatasını bu şekilde düzeltebilip düzeltemeyeceğinizi görmek için bu çözümü yapmanız gerekir. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun, Sıfırla’ya dokunun. Tüm ayarları sıfırla’ya dokunun. AYARLARI SIFIRLA düğmesine dokunun.

S10 otomatik döndürme çalışmıyor # 5: Sensörleri kalibre edin

Otomatik döndür, ekranın yönünü algılamak için mevcut sensörleri kullanarak çalışır. Samsung sensörleri dünyanın en iyileri arasında olsa da, mükemmel değiller. Bazıları, diğer işlevleri etkileyebilecek hatalarla karşılaşabilir. S10 gibi Samsung Galaxy cihazlarında hazır kalibrasyon araçları yoktur. Çalışırlarsa, GPS, hızlandırıcı ve pusula gibi ortak sensörlerin durumunu görmek için GPS Durumu ve Araç Kutusu gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanmayı deneyin.

S10 otomatik döndürme çalışmıyor # 6 düzeltildi: Ayarları varsayılanlara sıfırlayın (donanımdan sıfırlama)

S10 otomatik döndürmeniz bu noktada çalışmazsa, yapmak istediğiniz bir sonraki şey S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sorunun nedeni yazılım amaçlıysa, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlama ile silmek yardımcı olacaktır. İşte böyle yapılır:

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, yalnızca bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Evet’i vurgulamak için Sesi Azalt’ı seçin. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

S10 otomatik döndürme düzeltilemez # 7: Üçüncü taraf uygulamasını yükleyin

Bunun yardımcı olup olmayacağından şüphe duysak da, bazı üçüncü taraf uygulamalarını kullanarak otomatik döndürmeyi geçici olarak çalışmaya zorlayarak biraz zaman satın alabilirsiniz. Play Store’da, otomatik döndürmeyi manuel olarak kontrol etmek ve normal gibi çalışmasını sağlamak için Rotasyon Kontrolü uygulamasını kullanmayı deneyebilirsiniz. Ancak, bu kalıcı bir düzeltme değildir ve otomatik döndürmeyi çalışmaya zorlamak için herhangi bir uygulama kullanmanız gerekmez. Her neyse, cihazı Samsung’a göndermenin kaçınılmaz olmasını geciktirmenin iyi bir yolu.

S10 otomatik döndürme sorunu çözülmez # 8: Samsung yardımı alın

Fabrika ayarlarına sıfırlama sorunu çözmezse, bu sizin için en olası seçenektir. Soruna neden olan bir donanım sorunu olabilir, bu nedenle telefonu tekrar düzenli tutmak için onarmanız gerekir. Seçeneklerinin sizin için ne olduğunu görmek için yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret edin.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.