Galaxy S10 Parmak İzi Tarayıcı çalışmıyor nasıl düzeltilir | Parmak İzi Tarayıcı parmak algılamıyor

Galaxy S10’unuzdaki Parmak İzi Tarayıcı ile ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz? Parmak İzi Tarayıcınız S10’unuzda çalışmıyorsa, bunun en olası nedeni Samsung’un eklediği ince plastik tabakadır. Bunu kaldırmak, sorunu gidermenize yardımcı olabilir. Değilse, aşağıdaki sorunu çözmek için ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 Parmak İzi Tarayıcı çalışmıyor nasıl düzeltilir | Parmak İzi Tarayıcı parmak algılamıyor

Galaxy S10 için sık karşılaşılan sorunlardan biri, Parmak İzi Tarayıcı’nın çalışma sorunu. Parmak izi tarama işlevinin beklendiği gibi çalışmadığını düşünüyorsanız, aşağıda yapabileceğiniz sorun giderme adımları verilmiştir.

Parmak izi tarayıcı çalışmıyor # 1 düzeltme: biraz daha zor basmayı deneyin

Galaxy S10’daki parmak izi tarayıcı, eski Galaxy S cihazlarında öncekinden çok daha hassas olmasına rağmen, zamanın% 100’ünde parmağınızdaki kontürleri okumak başarısız olabilir. Bunun gerçekleştiği nadir durumlarda, yapabileceğiniz şey ekrana biraz daha sert basmaktır ve çalışması gerekir. Bunu kendi Galaxy S10 ve S10 Plus’larımızda etkili buluyoruz, bu yüzden sizin de çalışmalıdır.

Ekranda biraz bastırdıktan sonra bile sorunun devam etmesi durumunda, aşağıdaki sorun giderme adımlarına devam edin.

Samsung Galaxy cihazlarındaki önceki parmak izi tarayıcılarının aksine, S10’daki parmak izi tarayıcısının ciltteki ses dalgalarını göndererek çalıştığını unutmayın. Bu, sensörün çalışması için parmağın görüntüsüne ihtiyaç duymadığı anlamına gelir. Bu, ekran veya parmağınız ıslakken bile etkili olmalıdır.

Parmak izi tarayıcı çalışmıyor # 2 düzeltme: ekran koruyucusunu kaldırın

Samsung tarafından kullanılan Gorilla camı ekranı iyi tutacak kadar koruma sağlıyor ancak üçüncü taraf bir ekran koruyucu eklediyseniz, parmak izi tarayıcısının zayıf çalışmasının nedeni bu olabilir. Biraz daha sert bir şekilde basmak işe yaramazsa ve bir ekran koruyucu kullanıyorsanız, yapılacak bir sonraki iyi şey onu kaldırmaktır. Mümkün olduğu kadar, daha fazla ekran koruması ekleyerek ekranı bozulmadan tutmak istiyorsunuz.

Samsung, ilk S10 partileri fabrikadan çıkmadan önce ekrana ucuz bir plastik tabaka koymaya karar verdi. Bu plastiği çıkarırsanız, ekranın duyarlılığı ve parmak izi tarayıcı hassasiyeti büyük ölçüde iyileştirilir.

Parmak izi tarayıcı çalışmıyor # 3 düzeltme: Güncelleştirmeleri yükle

Samsung cihazları, yazılımı ve işlevleri geliştirmek için düzenli olarak güncellemeler alır. Aynısı S10’unuzdaki Parmak İzi Tarayıcıya gelince de geçerlidir. Güncelleştirmeleri Android’lere gelirken yüklediğinizden emin olun. Taşıyıcı tarafından sağlanan S10’lar için, bekleyen bir güncelleme olup olmadığını bildiren bir otomatik bildirim olması gerekir; bu nedenle tek yapmanız gereken devam edip güncellemeyi yüklemektir.

4 numaralı parmak izi tarayıcısı çalışmıyor düzeltildi: 4: Parmak izini kaldırın ve yeni bir tane ekleyin

Güncelleme sonrasında veya ekran koruyucuyu çıkardıktan sonra Parmak İzi Tarayıcısı hala çalışmıyorsa, yapılacak bir sonraki iyi şey parmak izlerinizi silmek ve tekrar eklemektir. Tarayıcının cildin kıvrımlarının birkaç açısını daha yakalamasını sağlamak için kayıt sırasında parmağınızı farklı yönlerde hareket ettirdiğinizden emin olun. Bir parmak izi eklerken, telefonu genellikle ekran kilidini açarken kullanacağınız şekilde tutmaya çalışın. Telefonun kilidini kaldırırken bir elinizi kullanma eğilimindeyseniz, kayıt sırasında bu işlemi taklit ettiğinizden emin olun. Telefonu bir elinde tutmayın ve bir başkasını kullanın, ancak normalde günlük işleminizde yapacağınız şekilde yapın.

Parmak İzi Tarayıcısı çalışmıyor düzeltme # 5: Ekran hassasiyetini açın

Parmak izi tarayıcısının parmağınızı okuyamadığını düşünüyorsanız veya ekran beklediğiniz kadar duyarlı değilse, bunun nedeni muhtemelen ekran koruyucusudur. Değilse, endişelenmenize gerek yoktur, çünkü aşağıdaki adımları izleyerek ekran hassasiyetini kolayca artırabilirsiniz:

    Uygulama tepsisindeki Ayarlar’a gidin veya açılan çubuktaki dişli şeklindeki ayarlar düğmesine dokununSeçenekler listesinden Ekran SeçinSes Dokunma Duyarlılığını bulana kadar aşağı kaydırınTek koruyucularla kullanım için dokunma hassasiyetini artırmak için düğmeyi AÇIK konuma getirin.

Parmak izi tarayıcı çalışmıyor düzeltme # 6: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Parmak İzi Tarayıcı hala bu noktada çalışmıyorsa, bunun bir yazılım sorunu olup olmadığını bilmek için cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünmelisiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama tüm kişisel verileri siler, bu yüzden dosyalarınızı yapmadan önce yedeklediğinizden emin olun. İşte Galaxy S10’unuzu fabrika ayarlarına nasıl döndürebilirsiniz:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

    Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

    Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Parmak İzi Tarayıcısı çalışmıyor düzeltme # 7: Samsung’un yardımını alın

Şu anda yeni Galaxy S10’larda parmak izi tarayıcı problemi (donanım) kanıtı yok denecek kadar azdır, ancak yukarıdaki önerileri yaptıktan sonra sizinki ortadan kalkmazsa, sebebin düzeltmenizin ötesinde olabileceğini varsayabilirsiniz. Derhal bir onarım randevusu ayarlayarak Samsung’un bu işe karışmasını sağlayın. Hiçbir telefon% 100 işlevsel değildir, bu nedenle durumunuz ekrandan fabrikadan çıktıktan sonra bir sorunla karşılaşabileceği nadir durumlardan biri olabilir. Şimdiye kadar denediğiniz sorun giderme adımlarını Samsung’a bildirin.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.