Galaxy S10 Parmak İzi Tarayıcı çalışmıyor nasıl düzeltilir | Parmak İzi Tarayıcı parmak algılamıyor

Galaxy S10’unuzdaki Parmak İzi Tarayıcısı ile ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz? Parmak İzi Tarayıcınız S10’unuzda çalışmıyorsa, bunun en olası nedeni Samsung’un eklediği ince plastik tabakasıdır. Bunu kaldırmak sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Değilse, aşağıdaki sorunu çözmek için bir sonraki adımda ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S10 Parmak İzi Tarayıcı çalışmıyor nasıl düzeltilir | Parmak İzi Tarayıcı parmak algılamıyor

Galaxy S10 için sık karşılaşılan sorunlardan biri Parmak İzi Tarayıcı çalışmıyor sorunudur. Parmak izi tarama işlevinin beklendiği gibi çalışmadığını düşünüyorsanız, yapabileceğiniz sorun giderme adımları aşağıdadır.

Parmak İzi Tarayıcı çalışmıyor düzeltme # 1: Biraz daha sert basmayı deneyin

Galaxy S10’daki parmak izi tarayıcı, eski Galaxy S cihazlarında öncekilerden çok daha hassas olmasına rağmen, parmağınızdaki konturları zamanın% 100’ünde okumakta başarısız olabilir. Bunun meydana geldiği nadir durumlarda, yapabileceğiniz şey ekrana biraz daha sert basmaktır ve çalışması gerekir. Bunu kendi Galaxy S10 ve S10 Plus’ımızda etkili buluyoruz, bu yüzden sizin için de çalışmalı.

Ekrana biraz daha bastırdıktan sonra bile sorunun devam etmesi durumunda, aşağıdaki sorun giderme adımlarına devam edin.

Samsung Galaxy cihazlarındaki önceki parmak izi tarayıcılarının aksine, S10’daki parmak izi tarayıcısının ciltten ses dalgaları göndererek çalıştığını unutmayın. Bu, sensörün çalışması için parmağın görüntüsüne ihtiyacı olmadığı anlamına gelir. Bu, ekran veya parmağınız ıslak olsa bile etkili olmalıdır.

Parmak İzi Tarayıcı çalışmıyor düzeltme # 2: Ekran koruyucuyu çıkarın

Samsung tarafından kullanılan Gorilla camı, ekranı iyi koruyacak kadar korumadır, ancak üçüncü taraf bir ekran koruyucusu eklediyseniz, parmak izi tarayıcının kötü çalışmasının nedeni olabilir. Biraz daha sert basmak işe yaramazsa ve bir ekran koruyucusu kullanıyorsanız, yapılacak bir sonraki iyi şey onu kaldırmaktır. Mümkün olduğunca, ekrana daha fazla ekran koruması eklemeyerek ekranı bozulmamış tutmak istersiniz.

Samsung, ilk S10s partileri fabrikadan ayrılmadan önce ekrana ucuz bir plastik katman koymaya karar verdi. Bu plastiği çıkarırsanız, ekranın yanı sıra parmak izi tarayıcı hassasiyeti de büyük ölçüde iyileştirilir.

Parmak İzi Tarayıcı çalışmıyor düzeltme # 3: Güncelleştirmeleri yükleyin

Samsung cihazları yazılımı ve işlevleri geliştirmek için düzenli olarak güncellemeler alır. Aynı şey S10’unuzdaki Parmak İzi Tarayıcısı için de geçerlidir. Android güncellemelerini geldikçe yüklediğinizden emin olun. Operatör tarafından sağlanan S10’lar için, bekleyen bir güncelleme olup olmadığını bildiren otomatik bir bildirim olmalıdır, bu nedenle yapmanız gereken tek şey devam etmek ve güncellemeyi yüklemek.

Parmak İzi Tarayıcı çalışmıyor düzeltme # 4: Parmak izini kaldırın ve yeni bir tane ekleyin

Parmak İzi Tarayıcı güncellendikten veya ekran koruyucuyu kaldırdıktan sonra hala çalışmıyorsa, yapılacak bir sonraki iyi şey parmak izlerinizi silmek ve tekrar eklemektir. Tarayıcının cildin kıvrımlarının birkaç açısını daha yakalamasını sağlamak için kayıt sırasında parmağınızı farklı yönlerde hareket ettirdiğinizden emin olun. Bir parmak izi eklerken, telefonu ekran kilidini açarken genellikle kullandığınız şekilde tutmaya çalışın. Telefonun kilidini açarken bir elinizi kullanmaya eğilimliyseniz, kayıt sırasında bu işlemi taklit ettiğinizden emin olun. Telefonu bir elinizde tutmayın ve başka birini kullanmayın, normalde günlük işlemlerinizde yapacağınız şekilde yapın.

Parmak İzi Tarayıcı çalışmıyor düzeltme # 5: Ekran hassasiyetini açın

Parmak izi tarayıcının parmağınızı okuyamadığını düşünüyorsanız veya ekran beklediğiniz kadar duyarlı değilse, bunun nedeni büyük olasılıkla ekran koruyucusudur. Değilse, endişelenmenize gerek yoktur, çünkü aşağıdaki adımları izleyerek ekran hassasiyetini kolayca artırabilirsiniz:

    Uygulama tepsisindeki Ayarlar’a gidin veya açılan çubuktaki dişli şekilli ayarlar düğmesine dokunun Seçenekler listesinden Ekran’ı seçin Dokunmatik Hassasiyeti bulana kadar aşağı kaydırın Ekran koruyucularıyla kullanmak için dokunma hassasiyetini artırmak için düğmeyi AÇIK konumuna getirin.

Parmak İzi Tarayıcı çalışmıyor düzeltme # 6: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Parmak İzi Tarayıcı hala bu noktada çalışmıyorsa, bir yazılım sorunu olup olmadığını öğrenmek için cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamayı silmeyi düşünmelisiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama tüm kişisel verilerinizi siler, bu nedenle dosyalarınızı yedeklemeden önce mutlaka yedekleyin. Galaxy S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsünden Donanımdan Sıfırlama

    Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10’da donanım sıfırlaması nasıl yapılır

    Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın.Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlamanız yeterlidir. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna önyükleme yapmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.Sesi Açma düğmesine ve Bixby düğmesine aynı anda basın ve Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken Güç düğmesini basılı tutun. menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde düğmeleri bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulayana kadar Sesi Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Evet öğesini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın. düğmesine basarak fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Parmak İzi Tarayıcı çalışmıyor düzeltme # 7: Samsung’un yardımını alın

Şu anda yeni Galaxy S10’larda parmak izi tarayıcı problemi (donanım) hakkında çok az kanıt var veya hiç kanıt yok, ancak yukarıdaki tüm önerileri yaptıktan sonra sizinkiler gitmezse, sorunun düzeltme yeteneğinizin ötesinde olabileceğini varsayabilirsiniz. Hemen bir onarım randevusu ayarlayarak Samsung’un dahil olmasını sağlayın. Hiçbir telefon% 100 işlevsel değildir, bu nedenle durumunuz, ekranın fabrikadan çıktıktan sonra bir sorunla karşılaşmış olabileceği nadir durumlardan biri olabilir. Samsung’a şu ana kadar denediğiniz sorun giderme adımları hakkında bilgi verin.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.