Galaxy S10 PC tarafından tanınmıyorsa ne yapmalı | S10’unuzu algılamaması ile ilgili sorunları gidermenin kolay yolları

Fotoğraflarınızın, videolarınızın, belgelerinizin veya diğer tür verilerinizin bir kopyasını bilgisayarınıza oluşturmak istediğiniz zaman olabilir. Bunu yapmak istiyor ama Galaxy S10’unuz PC tarafından tanınmıyorsa, düzeltmek için yapmanız gereken bir dizi sorun giderme adımı olmalıdır. Bu makalede, S10’unuzu algılamamayan bilgisayarınızda sorun gidermenin kolay yollarını göstereceksiniz.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 PC tarafından tanınmıyorsa ne yapmalı | S10’unuzu algılamaması ile ilgili sorunları gidermenin kolay yolları

PC’nizin tanımadığı S10’unuzu nasıl gidereceğinizi merak mı ediyorsunuz? Sadece aşağıdaki önerileri takip et, iyi olmalısın.

S10 PC fix # 1 tarafından tanınmadı: Temel bilgileri kontrol edin

Bir bilgisayara bağlandığında, Galaxy S10’unuz bir kullanıcıya birkaç USB seçeneği sunacak ve böylece yeni bağlantının nasıl kullanılacağını bilecektir. Bu seçeneklere, bildirim çubuğunu yukarıdan aşağı çekip Android Sistemine dokunarak erişebilirsiniz. Gösterilmesi gereken iki bölüm olacak: USB tarafından kontrol edilen ve için USB Kullan. USB tarafından kontrol edilen bölümde, Bağlı cihaz veya Bu telefonu seçebilirsiniz. Cihazlar arasında dosya taşımayı planlıyorsanız, Bu telefon’u seçin.

Bir sonraki bölüm aşağıdaki gibi USB seçeneklerini sunar:

    Dosya aktarmaUSB TetheringMIDIT Görüntüleri aktarma

İki cihaz arasında bir sorun yoksa, bu seçeneklerin tümüne erişilebilir olmalıdır. Bununla birlikte, PC’nizin S10’unuzu okuduğuna veya algıladığına dair hiçbir gösterge yoksa, bu tamamen farklı bir durum olabilir ve daha fazla sorun giderme gerekebilir. Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme adımlarına devam edin.

S10 PC fix # 2 tarafından tanınmıyor: Resmi Samsung kablosunu kullanın

Tüm C Tipi USB kabloları aynı şekilde oluşturulmaz. Bazıları S10’unuzla birlikte çalışabilir, bazıları ise sorunlu olabilir veya tamamen başarısız olabilir. Güvenli tarafta olmak için, telefonunuzla birlikte verilen USB kablosunu kullandığınızdan emin olun. Resmi kabloyu bulamıyorsanız, değiştirmenin doğru çalıştığını doğruladığınızdan emin olun.

S10 PC tarafından tanınmıyor # 3: Ücret alıyor mu?

S10’unuz PC tarafından tanınmıyorsa, ancak USB bilgisayara bağlandığında şarj olmaya devam ederse, bu bir sürücü sorunu olduğu anlamına gelebilir. Sorunu gidermek için, bilgisayarınızın en son İşletim Sistemi sürümünü çalıştırdığından ve Smart Switch’i yüklediğinizden emin olun. Bu, sürücü sorunuyla ilgilenmeli ve bir dahaki sefere bağlandığında PC’nin S10’unuzu tanımasını sağlamalıdır.

S10 PC fix # 4 tarafından tanınmıyor: Şarj portunu temizleyin

S10’unuzu düzenli olarak tozlu veya nemli bir ortama maruz bırakırsanız, şarj bağlantı noktasının PC’nize sağlam bir şekilde bağlanmasını önleme olasılığı vardır. Şarj portunu iyi aydınlatılmış bir ortamda kontrol etmeye çalışın ve şarj portunu inceleyin. Mümkünse, içini daha net görmek için bir büyüteç kullanın. Bu alıştırmanın amacının şarj portunu düzeltmek değil, sadece görünür problemleri taramak olduğunu unutmayın. Bağlantı noktasının iç kısmının nemli olduğunu düşünüyorsanız, telefonu birkaç saat süreyle kurutduğunuzdan emin olun. Birkaç saat oda sıcaklığında bırakılırsa su doğal olarak buharlaşır, bu nedenle yapmanız gereken şey odanızda durmasıdır. Bağlantı noktasını, içindeki nemi itebilecek şekilde basınçlı veya korunmuş hava kullanarak kurutmaya çalışmayın.

İçeride gözle görülür bir bağlantı noktası veya hav varsa ancak nem yoksa, bunları çıkarmak için basınçlı hava deneyebilirsiniz. Sisteme zarar verebilecek kirleri çıkarmak için içine herhangi bir şey sokmayın.

S10 PC fix # 5 tarafından tanınmıyor: Başka bir bilgisayara bağlanın

Bağlantı noktası temiz veya nemsizse, yapılacak bir sonraki iyi şey, S10’unuzun başka bir bilgisayar tarafından algılanıp algılanamayacağını kontrol etmektir. Bu, bir cihaz sorunu olup olmadığını ve mevcut USB kablosunun kötü olup olmadığını bilmenizi sağlar. İkinci bir bilgisayar hala S10’unuzu tanımıyorsa, yeni bir kablo almayı düşünmelisiniz ya da cihazınızı gidermeye devam etmelisiniz. Aynı sorunu başka bir bilgisayarda kullanmak, sorunun bilgisayar tarafında değil, cihazınız ya da kablonuzda olduğunu söyler.

S10 PC fix # 6 tarafından tanınmıyor: Güncellemeleri yükle

Daha önce belirtildiği gibi, PC’nizin en son İşletim Sistemini çalıştırdığından emin olmalısınız. Bu, S10’unuzu tanıması için en yeni sürücülerin yüklendiğinden emin olmanızı sağlar. varsayılan olarak, Windows 10’un fabrika sürümünün zaten Galaxy S10’unuzu algılamak ve tanımak için donatılmış olması gerekir, bu nedenle PC’nizin yazılımı güncel olmasa bile, yine de Androidinizi okuyabilmelidir. Dosyaları aktarmaya çalışıyorsanız, Windows 10’daki varsayılan Fotoğraflar uygulamasının size izin verebilmesi gerekir.

Windows’un eski bir sürümüyseniz, güncellendiğinden emin olun.

S10 PC fix # 7 tarafından tanınmıyor: Smart Switch kullanın

Windows 10 veya daha eski bir sürümü kullanıyorsanız ve S10’unuz hala PC tarafından tanınmıyorsa, Smart Switch’i yüklemeniz gerekir. Akıllı Geçiş bir Samsung cihaz ve kolay başka arasında dosya aktarımı sağlamak için tasarlanmış resmi bir Samsung uygulaması.

Bilgisayarınıza indirmek ve kurmak istiyorsanız resmi Samsung web sitesini ziyaret ettiğinizden emin olun.

İlgili okuma: Samsung cihazından Smart Switch ile bilgisayarınıza yedekleme nasıl oluşturulur

S10 PC fix # 8 ile tanınmadı: Fabrika ayarlarına S10

Bilgisayarınız zaten güncellenmiş ancak bağlı S10’unuzu hala tanımıyorsa, yapmanız gereken bir sonraki iyi şey S10’unuzda bir yazılım sorunu olup olmadığını kontrol etmektir. Telefonun yazılımını fabrika ayarlarına sıfırlama ile silerek bunu yapabilirsiniz. Bu, tüm yazılım ayarlarını varsayılan değerlerine döndürmelidir.

Başvuru için, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu:

Yöntem 1: Ayarlar Menüsü’nden Samsung Galaxy S10’a nasıl sıfırlanır

    Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl

    Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarına aynı anda basın ve basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

S10 PC fix # 9 tarafından tanınmıyor: Samsung yardımını alın

Galaxy S10’unuz fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra bile PC tarafından tanınmıyorsa, telefonunuzu kontrol ettirmeyi düşünmelisiniz. USB bağlantı noktasıyla veya ana kartta bilmediğimiz bir sorun olabilir. Onlara göndermeden önce, Samsung Servis Merkezi’ndeki bilgisayarlardan birinin cihazınızı tanıyıp tanımadığını görmeye çalışın. Bundan sonra sorun devam ederse, devam edin ve onarım için gönderin.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.