Galaxy S10 pil ömrü nasıl iyileştirilir | akü boşaltma sorununu düzeltin

Yeni Galaxy S10’unuz güç kaybediyor mu? Bu yazıda, Galaxy S10 pil ömrünü nasıl geliştireceğinizi ve pil boşaltma sorununu nasıl çözeceğinizi göstereceğiz. S10’unuzdaki güç tüketimini hemen hemen azaltmak için yapabileceğiniz 10 püf noktası var.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 pil ömrü nasıl iyileştirilir | akü boşaltma sorununu düzeltin

Galaxy S10’unuzun pili hızla kaybettiğini düşünüyor musunuz? Aşağıdaki adımları izleyerek Galaxy S10 pil ömrünü nasıl artıracağınızı öğrenin.

Galaxy S10 pil ömrünü iyileştirin adım 1: Düşük ekran parlaklığı

Galaxy S10’unuz harika görünen renkli ekrana sahip ancak bunun bir bedeli var. Ekran ne kadar parlaksa sistemin devam etmesini sağlamak için o kadar fazla güç gerekir. Ekran parlaklığını, rahat edeceğiniz en düşük seviyeye indirmeye çalışın ve buna bağlı kalın. Android’in ekran parlaklığını otomatik olarak yönetmesini istiyorsanız, Uyarlamalı Parlaklık özelliğinin etkin olduğundan emin olun. Uyarlanabilir Parlaklık, Android’in ortam ışığına göre ekran parlaklığını ayarlamasını sağlar. Ortamınız çok fazla ışığa sahipse, Adaptive Brightness (Parlaklık) ekran parlaklığını kendi başına azaltır. Böylece, açık bir gökyüzü altındaysanız, net bir şekilde görebilmeniz için ekranınız aydınlanacaktır. Karanlıktaysanız bunun tam tersi geçerlidir.

Uyarlamalı parlaklığı etkinleştirmek için, bildirim çubuğunu üstten almanız yeterlidir, aşağı açılan oka dokunun ve Uyarlamalı parlaklık anahtarını açın.

Galaxy S10 pil ömrünü iyileştirin adım 2: Uygulamaları kontrol etmek için Pil Kullanımı özelliğini kullanın

S10 pil ömrünüzü iyileştirmenin bir başka yolu da uygulamaların iyi yönetildiğinden emin olmak. Bazı uygulamalar, aktif olarak kullanılmasanız bile arka planda çalışmaya devam edebilir. Bazıları tamamen yanlış davranabilir ve pilinizi boşaltabilecek gereksiz etkinliklere neden olabilir. Bu kötü kodlama, aksaklık veya yazılım uyumsuzluğundan kaynaklanabilir. Pil Kullanımı özelliğinin düzenli olarak üst sıralarına yerleştirilmiş uygulamaları izlemenizi kesinlikle öneririz. Belirli bir uygulama veya uygulamalar listeyi göstermiyorsa, kullanmasanız bile. Bir sorun olabilir.

Bazı uygulamalar veya araçlar, güncellenen verileri almak için sürekli olarak uzak sunucularla iletişim kurmak için tasarlanabilir. Facebook, Twitter ve diğer sosyal ağ uygulamaları gibi uygulamalar, sunucularından düzenli olarak yeni bilgiler almak üzere tasarlandıkları için, bataryayı boşaltma konusunda çok ünlüdürler. Bu kadar çok uygulama kullanıyorsanız, pilinizin anormal derecede boşalmasının nedeni olabilir.

Hangi uygulamalarınızın pil gücünü hızlı bir şekilde tükettiğini kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Ayarlar uygulamasını açın. Cihaz Bakımı’na dokunun.

Varsayılan olarak, yalnızca Ekran, Android sistemi, Cihaz boşta vb. Gibi sistem uygulamaları en üstte gösterilmelidir. Listede yerlerini almaya devam eden üçüncü taraf bir uygulama varsa, bu hiç iyi değil. Öncelikle uygulamayı güncellemeyi düşünün ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Değilse, sorunu çözmek için sadece kaldırın.

Galaxy S10 pil ömrünün iyileştirilmesi adım 3: Cihazı düzenli olarak yeniden başlatın

Bir cihaz uzun bir süredir çalışıyorsa bazı hatalar gelişebilir. Uzun süreli işletim nedeniyle oluşan geçici hatalar, bir sistem yenilendiğinde ortadan kalkma eğilimindedir, bu nedenle cihazınızı düzenli olarak yeniden başlattığınızdan emin olun. Sistemi en az birkaç günde bir yenilemenizi öneririz. Telefonunuzu ne zaman düzenli olarak yeniden başlatacağınızı hatırlayabileceğinizi düşünmüyorsanız, endişelenmeyin. Samsung, S10’unuzda, cihazın haftada bir kez yeniden başlatılmasını sağlayan kullanışlı bir özellik ekledi. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

    Ayarlar uygulamasını açın. Cihaz Bakımı seçeneğine dokunun. Üstteki 3-noktaya dokunun. Otomatik yeniden başlatma’ya dokunun.

Galaxy S10 pil ömrünü iyileştirin 4. adım: Daha düşük çözünürlük kullanın

Daha yüksek çözünürlük ekranınızı mükemmel hale getirse de, pili beklenenden daha hızlı boşaltabilir. Ekranınız ne kadar piksel gösterirse, sistem için o kadar fazla vergi alırsınız. Pilinizin ömrünü uzatmayı düşünüyorsanız, ekran çözünürlüğünü düşürmek uzun bir yol alabilir. Varsayılan olarak, S10’unuzdaki ekran ayarları FHD + (2280 × 1080) kullanır. Bunu WQHD + (3040 × 1440) olarak değiştirirseniz, FHD + ya da daha düşük bir değere geri dönmeyi deneyin.

Galaxy S10 pil ömrünü iyileştirin 5. adım: Ekranda Her Zaman Ekranı Kullanmayı Durdurun

Samsung Galaxy cihazlarında yeniyseniz, Ekranda Daima’nın ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. AOD, ekran kapalı olsa bile tarih ve saat, pil seviyesi vb. Gibi belirli bilgileri gösteren kullanışlı bir özelliktir. Samsung, AOD’nin 8 saatlik kullanımın tamamında pilin yalnızca% 5’ini kullandığını iddia ediyor, bu nedenle gerçekten tolere edilebilir. Bununla birlikte, bir gün içinde pil ömrünü çok fazla uzatmanız gerekirse, AOD’yi kapatmak pilinize gerekli bir artış sağlayabilir.

Galaxy S10 pil ömrünü iyileştirin adım 6: Gece Modunu Kullan

Pil gücünden daha fazla tasarruf etmek istiyorsanız, Gece Modunu kullanmayı seçebilirsiniz. Bu Samsung’un yeni One UI’sine yeni eklenen ve cihazınıza yaklaşık 2 saat daha uzun pil ömrü verebileceğini iddia ediyorlar. Gece Modu, yazılım deneyiminizin tamamında çalışır, bu nedenle Galaxy S10 pil ömrünü artırmak için iyi bir yoldur. Gece Modunu etkinleştirmek için:

    Ayarlar uygulamasını açın. Ekranı görüntüleyin. Gece modu olan dördüncü seçeneğe dokunun.

Galaxy S10 pil ömrünü iyileştirin 7. adım: Duvar kağıdını siyah olarak değiştirin

Pilden tasarruf etmenin başka bir yolu, hem Kilit ekranında hem de Ana ekranda siyah bir duvar kağıdı kullanmaktır. Ekran daha fazla renk göstermeye çalışıyorsa, S10’unuzdaki AMOLED ekranı daha fazla güç kullanır. Siyah bir duvar kağıdı, pil tüketimini azaltır, ancak fark çok küçük.

Galaxy S10 pil ömrünü iyileştirin. Adım 8: Kullanmadığınız özellikleri gözden geçirin ve kapatın

Samsung Galaxy cihazlarının pek çok gereksiz özelliği var. Bu özelliklerin çoğu, kullanılmasalar bile pil gücünü kullanır, bu yüzden onları kapatmak kötü bir fikir değildir. Bu özelliklerden bazıları Kenar Paneli, Kenar Aydınlatması ve bazı hareketleri içerir. Ayarlar> Gelişmiş özellikler seçeneğine gidin ve hangi öğeleri devre dışı bırakabileceğinizi görün. Smart Capture, Palm Swipe Capture, Doğrudan Çağrı, Kolay Sessiz, Smart Stay özelliğini kapatabilirsiniz.

Galaxy S10 pil ömrünü iyileştirin 9. adım: Ağ işlevlerini kontrol edin

Bazı ağ işlevlerini açık bırakmak, pilin hızlı bitmesine de neden olabilir. Yukarıda belirtilen hareketlerde olduğu gibi, Bluetooth, wifi, mobil veriler ve NFC gibi ağ işlevselliği arka planda çalışan sensörleri kullanmak için güç gerektirir. Onları sık kullanmıyorsanız, onları kapattığınızdan emin olun. Örneğin, her zaman Bluetooth’a ihtiyacınız yoksa, gün boyunca kapalı tutmak Galaxy S10’un pil ömrünü büyük ölçüde artırabilir. Aynı wifi, mobil veri, GPS veya NFC için de geçerlidir. Bazı uygulamaların GPS’i etkinleştirmenizi gerektirdiğini unutmayın. Bu tür uygulamalara bağlıysanız, hangi ağ işlevini kapatmak istediğiniz size bağlıdır.

Galaxy S10 pil ömrünü iyileştirin 10. adım: Güç Tasarruf Modunu kullanın

Telefonunuzu, arama ve mesajlaşma gibi temel işlevler için kullanmanız gerekmiyorsa ve cihazı kısa vadede şarj etmenize imkan yok, Güç Tasarrufu Modunu da kullanabilirsiniz. Bu mod, CPU hızını azaltarak, ekran parlaklığını ve çözünürlüğü düşürerek, diğerlerinin yanında sistemin güç gereksinimlerini büyük ölçüde azaltacaktır. Güç Tasarrufu Modunu kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Ayarlar uygulamasını açın. Cihaz Bakımı öğesine dokunun. Güç modunu seçin. Orta güç tasarrufu veya Maksimum güç tasarrufu seçeneğini seçin.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.