Galaxy S10 Plus’ınızı düşürmeye devam eden telefon görüşmeleri nasıl düzeltilir?

Ani arama düşüşü, akıllı telefonunuzun özellikle şebeke hatalarıyla ilgili bazı sistem sorunları olduğunu gösterir. Bu sorun neredeyse tüm akıllı telefon çeşitlerini etkiledi ve son kullanıcılar tarafından ortaya çıkan yaygın endişeler arasında ortaya çıktı. Samsung’un en iyi telefon hattı bile muaf değil. Bu durumla ilgili olarak, birçok kullanıcı, Galaxy S10 Plus’a düşmeye devam eden telefon görüşmelerindeki bir sorunla ilgili raporları artırıyor.

Sorundan etkilenen Samsung Galaxy S10 plus kullanıcılarından biriyseniz, sorunu çözmenize yardımcı olabilecek bazı çözümler önerdim. Bırakma aramalarında Galaxy S10 Plus probleminizi hangisinin çözdüğünü kontrol etmek için her bir prosedürü okuyun ve deneyin. Adımları uygulamadan önce, telefonunuzun sabit bir sinyal alımına sahip olduğundan emin olun. Aksi takdirde, önceden herhangi bir sinyal veya servis hatası vermeyeceksiniz. Şebeke alımı ile ilgili herhangi bir sorun yoksa, cihazınıza devam etmeye ve sorun gidermeye başlayabilirsiniz.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

İlk çözüm: Galaxy S10 Plus’ınızda Telefon uygulamasını kapatmaya zorlayın.

Arka planda çalışan uygulamalar bozulmuş ve sonunda telefonun arama sistemi veya Telefon uygulamasıyla çakışmalara neden olabilir. Yakın zamanda Phone uygulamasını açtınız ancak henüz kapatmadıysanız, kapanmaya zorlamak sorunu çözebilir. İşte nasıl:

  Ekranınızda, Son uygulama yazılım tuşuna dokunun (ekranın altında üç dikey çizgileri var). Son uygulamalar önizleme ekranında sola veya sağa kaydırın, ardından Telefon uygulamasını arayın. kapat onu. Tüm uygulamaları kapatmaya zorlamak için Tüm Uygulamaları Kapat’ı da seçebilirsiniz.

Telefon uygulamasını, ayarlar aracılığıyla Uygulama bilgileri menüsünü kullanarak da kapatabilirsiniz. İşte adımlar:

  Ana menüden ayarlara erişin. Diğer ayarlar simgesine Apps.Tap seçin (ekranınızın sağ üst köşesinde, üç noktalı simgeyle) .Sistem uygulamalarını göster.Için’i seçin. Sonra Telefon uygulamasını seçin. Sonra Zorla Durdur’u seçin.

Arka planda çalışmaya devam eden diğer uygulamaları kapatmaya zorlamak için aynı adımları izleyin. Bunu yapmak, Telefon uygulamasında çakışmalara neden olmalarını önler.

Ayrıca OKUYUN: Zedge Samsung Galaxy S10 Plus’ta durmaya devam ediyor. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: Samsung Galaxy S10 plus cihazınızı yeniden başlatın.

Bu, cihazdaki yazılımla ilgili sorunları çözerken yaygın olarak kullanılan bir geçici çözümdür. Telefonunuzu yeniden başlatmak, sistemi yeniler ve telefonunuz çalışırken birikmiş olan küçük aksaklıkları giderir. Bu basit numarayı gerçekleştirmek çok büyük bir sonuç verebilir ve sorunu tamamen ortadan kaldırabilir. Henüz yapmadıysanız, işte Samsung Galaxy S10 Plus cihazınızı nasıl yeniden başlatacağınız:

  Güç düğmesini ve Ses kısma düğmesini aynı anda en az 10 saniye boyunca veya telefonun gücü dolana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünene kadar birkaç saniye daha bekleyin. Seçeneklerde gezinmek için ses düğmelerinden birine basın, ardından Normal Önyükleme’yi vurgulayın. Seçmek için Güç düğmesine basın.

Telefonunuzun önyükleme sırasını yürütmesine izin verin ve yeniden başlatma işleminin tamamlanmasını bekleyin, ardından beklendiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için bir test çağrısı yapın.

Üçüncü çözüm: Sistem önbellek bölümünü temizleyin.

Hatalı önbellek, telefonunuzun arama özelliğini de etkileyebilir. Bu nedenle, telefonunuzda en iyi performansı sağlayacak ve önbellekle ilgili hataların ve semptomların ortadan kaldırılmasına yardımcı olabileceğinden, düzenli olarak önbelleğin temizlenmesi önerilir. Galaxy S10 Plus’ınızdaki önbelleği temizlemek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  Başlamak için telefonunuzu kapatın. Ses açma düğmesini ve Bixby tuşunu aynı anda basılı tutun. Sonra Güç düğmesini basılı tutun. Ekranda Android logosunu gördüğünüzde tüm tuşları bırakın, ardından Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerinin görünmesini bekleyin. Kurtarma menüsü seçeneklerini gördüğünüzde, önbellek bölümü silin vurgulanana kadar Ses kısma düğmesine arka arkaya basın. Güç düğmesine basın. seçin. Evet seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine art arda basın, ardından seçmek için Güç düğmesine basın. Sistemin önbellek bölümünü temizlemesini bekleyin, ardından Ses düğmesini kullanarak Şimdi Sistemi Yeniden Başlat seçeneğini vurgulayın. Sistemin yeniden başlatılmasını onaylamak için Güç düğmesine basın.

Telefonun yeniden başlatma işlemini tamamlamasını ve hücresel şebekeye sabit bir sinyal vermesini bekleyin.

Önbelleği doğrudan Telefon uygulamasından da temizleyebilirsiniz. Eski ve bozuk önbellek dosyalarının kaldırılmasına yardımcı olacaktır ve aynı şekilde Galaxy S10 Plus’ınızdaki bırakma çağrısı sorununu çözmede yardımcı olabilir. İşte nasıl yapılacağı:

  Giriş ekranından Uygulamalar simgesine erişin. Ayarları şeç. Uygulamalar öğesine dokunun. Daha fazla ayar simgesine dokunun (ekranınızın sağ üst köşesinde, üç nokta simgeli) .Sistem uygulamalarını göster öğesini seçin. Telefon uygulamasını bulun. Depolama’yı seçin. Önbelleği temizle seçeneğine dokunun.

Önbellekleri temizledikten sonra, cihazınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Telefon görüşmeleri hala devam ediyorsa, diğer faktörleri ortadan kaldırmak için geçerli diğer çözümleri deneyin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Messenger durdu” hatası veriyor

Dördüncü çözüm: Yazılım güncellemelerini kontrol edin.

Samsung, ağ ile ilgili işlevleri bozmuş olanlar da dahil olmak üzere inatçı hataları ve yazılım hatalarını gidermek için programlanmış yazılım güncellemeleri sağlar. Samsung Galaxy S10 Plus ürününüzde mevcut güncellemeleri kontrol edip yüklemek, bu nedenle deneyebileceğiniz bir sonraki geçici çözümdür. Normalde, cihazınız için uygun bir güncelleme olduğunda bildirimler otomatik olarak verilir. Ancak, almadıysanız, o zaman el ile kontrol edebilirsiniz. Galaxy S10 Plus’ınız için yeni bir ürün yazılımı güncellemesi olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  Ana menüden ayarlara erişin. Telefon Güncelleme seçeneğini seçin.

Telefonunuzun yazılım güncellemelerini kontrol etmesini bekleyin. Yeni bir güncelleme varsa, İndir düğmesini seçin, ardından tüm işlemi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Beşinci çözüm: Ağ ayarlarını sıfırlayın.

Sorun küçük ağ hatalarından kaynaklanıyorsa, ağ ayarlarında sıfırlama işlemi düzeltmeye yardımcı olabilir. Bu işlem, telefonunuzdaki hücresel ayarlar dahil olmak üzere kaydedilmiş tüm şebekeyle ilgili bilgileri siler ve ardından varsayılan ağ değerlerini ve seçeneklerini geri yükler. Galaxy S10 Plus’ınızda bırakma çağrısı sorununa neden olmuş olabilecek ağ hataları ve aksaklıkları da aynı şekilde bu süreçte ortadan kalkar. İşte böyle yapılır:

  Ana ekranda boş bir noktaya kaydırarak Uygulamalar tepsisini açın. Genel Yönetim’i seçin. Sıfırla üzerine dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini seçin. Ayarları sıfırla üzerine dokunun. İstenirse PIN kodunuzu girin. Ayarları tekrar sıfırla seçeneğini seçin.

Sıfırlama işleminin tamamlanmasını bekleyin. Ardından, bir test araması yapmadan önce telefonunuzun sabit bir hücresel şebeke sinyali almasına izin verin.

DA OKU: Yavaş çalışan Samsung Galaxy S10 Plus nasıl düzeltilir

Altıncı çözüm: Fabrika Ayarlarına Sıfırla.

Soruna daha karmaşık bir sistem arızası neden olmuşsa, daha güçlü bir çözüm seçmeniz gerekebilir. Bu, Galaxy S10 Plus’ınızda tam bir sistem sıfırlama veya ana sıfırlama yapmayı düşündüğünüz zaman. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, kaydedilen dosyalar, uygulama indirmeleri ve diğer kişisel bilgiler dahil olmak üzere cihazınızdaki kayıtlı tüm verileri siler. Sorun, cihaz ayarlarınızdaki geçersiz yapılandırmalardan kaynaklanıyorsa, bu sıfırlama sorunu çözebilir. Adımları gerçekleştirmeden önce önemli dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun, böylece daha sonra bunları geri yükleyebilirsiniz. Hazırsanız, şu adımları uygulamanız yeterlidir:

  Giriş ekranından Uygulamalar simgesine erişin. Ayarları şeç. Genel Yönetim’i seçin. Sıfırla üzerine dokunun. Fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini seçin. Ayrıntıları okuyun, ardından devam etmek için Sıfırla öğesini seçin. İstenirse PIN kodunu girin. Tamamlamak için Tümünü Sil öğesine dokunun.

Sıfırlama bittiğinde telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılmalıdır ve ardından varsayılan fabrika ayarlarını yükler. Sabit bir şebeke sinyali aldığında, bırakma sorununun çözülüp çözülmediğini görmek için bir test çağrısı yapın. Telefonunuzun temel özelliklerini ayarlamayı unutmayın, böylece tekrar kullanabilirsiniz. Telefonunuzu yeni olarak ayarlamak için başlangıç sihirbazını kullanabilirsiniz.

Hala Galaxy S10 Plus’ınızda damla aramalar mı yaşıyorsunuz?

Yukarıdaki çözümler sorunu çözmediyse, bunları şebeke servis sağlayıcınıza / operatörünüze ilettiğinizden emin olun; Ayrıca, elektrik kesintilerini kontrol etmelerini ve bulunduğunuz yerdeki hücresel hizmetleri etkileyebilecek geçici geçici kesintiler olup olmadığını kontrol etmelerini isteyebilirsiniz.

Deneyebileceğiniz bir diğer pratik numara, SIM kartın çıkarılması ve takılmasıdır. SIM kartı Galaxy S10 Plus’ınızdan çıkarmak ve ardından kartı SIM kart tepsisine yeniden yerleştirmek işe yarıyor.

Bu numarayı yapmak SIM kart sorunlarını altta yatan nedenlerden yönetmeye yardımcı olacaktır. SIM ile ilgili hizmetleri etkileyen küçük sorunlar da bu geçici çözüm tarafından ele alınmaktadır.

Son olarak, telefonunuzu en yakın Samsung servis merkezine getirebilir ve yetkili bir teknisyen tarafından kontrol ettirilmesini sağlayabilirsiniz. Cihazınız, bazı şebeke bileşenlerini bozan bir tür fiziksel veya sıvı hasar almış olabilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.