Galaxy S10 şarj ederken eksik bağlantı hatası için gerçek düzeltme | S10 şarj sorununu giderme

Galaxy S10’unda oluşabilecek şarj sorunlarından biri eksik bağlantı hatası. Bu sorunu yaşayan talihsiz birkaç kişiden biriyseniz, aşağıdaki önerilerimizi izleyerek bu sorunun nasıl çözüleceğini öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 şarj ederken eksik bağlantı hatası için gerçek düzeltme | S10 şarj sorununu giderme

Galaxy S10’unuzda birkaç şarj sorunu olabilir. Bu yazıda, şarj olurken Eksik bağlantı hatasını düzeltmek için yapabileceğiniz sorun giderme adımlarını gösteriyoruz.

Eksik bağlantı hatası düzeltme # 1: Resmi şarj aksesuarları kullandığınızı onaylayın

Şarj sorunları söz konusu olduğunda, atmak istediğiniz ilk adım, kablo veya adaptör sorunu olup olmadığını görmek. Telefonlar gibi, bu iki aksesuar da çok nadiren de olsa kötü de olabilir. Şarj kablosu, çok küçük tel tellerinden oluşur ve bu tellerden yeterince içeride kırılırsa, şarj olurken telefona aktarılan yeterli güç olmayabilir. Bu yavaş şarj, düzensiz şarj veya tamamen çalışmadığı durumda şarj izlenimini verebilir. Bazı durumlarda, kablo, adaptör veya şarj portuyla ilgili bir sorun olduğunda eksik bağlantı hatası ortaya çıkabilir. Üçünü de ayrı ayrı kontrol ettiğinizden emin olun. Şarj kablosunda belirgin bir hasar işareti olduğunu görebiliyorsanız, yeni bir uyumlu kablo almayı deneyin ve bunun hatadan kurtulacak olup olmadığını görün.

Şarj portu için, yalnızca görsel olarak kontrol etmenizi önemle tavsiye ederiz. Mümkünse, içinde tüy, kir veya yabancı cisim olup olmadığını net bir şekilde görmek için bir büyüteç kullanın. Bunların herhangi birinin portun içinde bulunduğunu düşünüyorsanız, sisteme zarar verebilecek hiçbir şey sokmayın. Bunun yerine, bir sıkıştırılmış hava kabı kullanarak üflemeye çalışın.

Eksik bağlantı hatası düzeltme # 2: Başka bir kablo ve adaptör seti kullanın

Herhangi bir şarj kablosu veya adaptör sorunu olup olmadığını kontrol etmek için yapabileceğiniz en iyi şey, başka bir aksesuar setini test etmektir. Mümkünse, yeni bir resmi Samsung kablo ve adaptör kullanın. Kolayca yeni bir aksesuar seti üretemiyorsanız veya bunları almak istemiyorsanız, yerel Samsung mağazasını ziyaret etmeyi deneyin ve orijinal kablolarını ve adaptörlerini kullanıp kullanamayacağınızı görün. Mümkünse, S10’unuzu oradan şarj edin ve hatanın ortaya çıkıp çıkmadığına bakın. Aksi takdirde, bir aksesuar sorununuz olduğunu iddia edebilirsiniz. Yapabileceğin en iyi şey, hangi aksesuarı etkilediğini değiştirmektir.

Eksik bağlantı hatası düzeltme # 3: Zorunlu bir yeniden başlatma yapın

Samsung Galaxy cihazlarında çok fazla şarj hatası yoktur ve nedenlerin çoğu donanımla ilgilidir. Eksik bağlantı hatası, bir yazılım veya donanım sorunundan kaynaklanabilir. Sorunun nerede olduğunu doğrudan bilmenin kolay bir yolu olmadığından, sorunu çözmek için bir dizi sorun giderme adımı yapmanız gerekir. Yapmak istediğiniz ilk şeylerden biri yumuşak bir sıfırlama işlemi yapmaktır. Bu, “batarya çekme” nin etkilerini simüle eder. RAM’i temizlemek ve sistemi genel olarak yenilemek için bunu yapmanız gerekir. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Eksik bağlantı hatası düzeltme # 4: Yazılım ve uygulamaları güncel tutun

Tüm Android kullanıcıları bilmese de, güncellemeleri yüklemek hatalardan kurtulmanın etkili yollarından biridir. Yazılım veya uygulama ayarları değiştirilerek her hata düzeltilemez. Bazıları işleri düzeltmek için kodlama değişiklikleri gerektiriyor. Android’in en son sürümünü çalıştırdığından emin olun. Aynı uygulamalar için de geçerli olmalıdır. Bunu daha önce yaptıysanız, bir sonraki sorun giderme adımına atlayın.

Eksik bağlantı hatası düzeltme # 5: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Eksik bağlantı hatası düzeltme # 6: Güvenli Modda şarj

Bazen, bir üçüncü taraf uygulaması sorunlara neden olabilir veya İşletim Sistemini etkileyebilir. Kötü kodlanmış veya kötü üçüncü taraf bir uygulamanın şarj olurken eksik bağlantı hatasına neden olup olmadığını kontrol etmek için S10’unuzu Güvenli Modda yeniden başlatmayı deneyin. Bu modda, hiçbir üçüncü taraf uygulamasının çalıştırılamaması gerekir. Yani, hiçbiri Güvenli modda hatayı durdurmadıysa, kötü bir üçüncü taraf uygulamasının suçlu olduğunu iddia edebilirsiniz.

Güvenli moda yeniden başlatmak için:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Unutmayın: güvenli mod üçüncü taraf uygulamaları engeller ancak hangisinin asıl sebep olduğunu size söylemez. Sistemde kötü niyetli bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu düşünüyorsanız, tanımlamanız gerekir. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Eksik bağlantı hatası düzeltme # 7: Tüm ayarları sıfırla

Bu durumda denemeniz gereken başka bir sorun giderme adımı, yazılım ayarlarını varsayılan değerlerine döndürmektir. İşte nasıl:

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Eksik bağlantı hatası düzeltme # 8: Uygulama tercihlerini sıfırla

Android için Google Chrome da dahil olmak üzere bazı uygulamalar, çalışmak için varsayılan sistem uygulamalarını gerektirir. Bazen, bu varsayılan uygulamalar diğer uygulamalar tarafından veya bir güncelleme sonrasında olduğu gibi bazı sistem değişikliklerinden sonra kapatılabilir. Tüm varsayılan uygulamaların tekrar etkinleştirildiğinden emin olmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu başlatın ve sorunu kontrol edin.

Eksik bağlantı hatası düzeltme # 9: Yazılım ayarlarını varsayılan değerlere döndür

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Eksik bağlantı hatası bu noktada kalırsa. Sorunun nedeni doğası gereği yazılım ise, bu çözüm büyük olasılıkla yardımcı olacaktır. Önemli dosyalarınızı kaybetmemek için kişisel verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Eksik bağlantı hatası düzeltme # 10: Samsung ile iletişim kurun

Fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra hata devam ederse Samsung’a yardım etmeniz gerekebilir. Tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlara getirdikten sonra sorun çözülmezse, bir donanım arızası veya buna neden olan bir kodlama arızası olabilir. Yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret edin, böylece bir teknisyen cihazı fiziksel olarak inceleyebilir.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.