Galaxy S10 “SD kart algılanmadı” hatası nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Galaxy S10’unuz bir SD kartı tespit etmekte zorlanıyor mu? Korkunç “SD kart algılanmadı” hatası mı gösteriyor? Arızalı bir S10’un şanssız sahiplerinden biriyseniz, düzeltmek için aşağıdaki önerilerimizi uygulayın.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S10 “SD kart algılanmadı” hatası nasıl düzeltilir

“SD kart algılanmadı” hatası çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. Bununla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Cihazınızı yeniden başlatın. Bu durumda yapılacak ilk şey, sistemi yenilemeyi denemektir. Önbelleği de temizlemek için bir “pil çekme” prosedürünün etkilerini taklit ettiğinizden emin olun. Yapmanız gerekenler:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanın. Ayrıca, sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

SD kartın çalıştığını doğrulayın. SD kartın kendisini kontrol etmek başka bir temel sorun giderme adımıdır. Başka bir telefonunuz varsa, SD kartı oraya takın ve tanındığını görün. Ardından, normalde dosya aktarımı alıp almadığını kontrol etmek için bir dosyayı veya dosyaları kaydetmeyi deneyin.

Kullanacak başka bir cihazınız yoksa, SD kart yuvası veya okuyucusu olan bir bilgisayar bulun. Bazı dizüstü bilgisayarlarda yerleşik bir SD kart okuyucu bulunabilir, böylece bunu kullanabilirsiniz. Bu noktada hedefiniz, bunun bir SD kart sorunu olmamasını sağlamaktır. SD kartınız başka bir cihazda çalışıyorsa, bu cihazda bir sorun olduğunu gösteren açık bir göstergedir. Sorunu çözmek için aşağıdaki sorun giderme önerilerinin geri kalanını yapın.

SD kartı yeniden biçimlendirin. Bazen, bir Android telefon SD kartı okumaya çalışırken bir sorunla karşılaşabilir. SD kart veya cihazın kendisinde ciddi bir sorun olmayabilir, ancak hata yine de telefonunuzun içeriği okumasını engelleyebilir. Bu vakaların bazılarında, kartı yeniden biçimlendirmek sorunu çözer. Bunu denediğinizden emin olun. Bir SD kartı yeniden formatlamak için:

  Evden Uygulamalar’a dokunun. Ayarlar’a dokunun. Cihaz bakımı’na dokunun. Depolama’ya dokunun. Diğer seçeneklere dokunun. Depolama ayarları’na dokunun. SD kart’a dokunun. Biçim üzerine dokunun. Biçim üzerine dokunarak onaylayın.

SD kartı çıkarın. Bazen, bir SD kartın geçici olarak çıkarılması, Android’in onu nasıl algıladığını yeniler ve içeriğini okumasını engelleyen her türlü hatayı temizler. Telefonunuzu kapatın ve SD kartı fiziksel olarak çıkarın. Telefon açıkken kartı çıkarmak istiyorsanız, önce bağlantısını kestiğinizden emin olun. Bir SD kartı çıkarmak için:

  Ayarlar menüsüne gidin. Depolama öğesini aratın ve seçin. Diğer Seçenekler öğesine dokunun. Depolama ayarları öğesini seçin.

Kartın bağlantısı kesildikten sonra veya telefonu kapattıktan sonra, SD kartı çıkarmak için şu adımları izleyin:

  Çıkartma aracını SIM / microSD kart tepsisindeki küçük deliğe yerleştirin. Ardından tepsi çıkana kadar hafifçe itin. SIM kartı ve microSD kartı tepsiden çıkarın. Kartın temiz olduğundan ve görünür hasar belirtisi olmadığından emin olun SIM kartı ve microSD kartı tekrar tepsiye yerleştirin. Her iki kartın da doğru yerleştirildiğinden emin olun.Kaseti tekrar yuvaya yerleştirin.

Başka bir SD kart kullanın. SD kartın başka bir cihazda test edildikten sonra kırılmış gibi görünmesi durumunda başka bir cihaz kullanmayı deneyin. Eski bir yedek bulabilir veya yepyeni bir yedek alabilirsiniz. Telefonunuzda ilk kez bir SD kart kullanmadan önce, uyumsuzluğu veya dosya bozulmasını önlemek için kartı yeniden biçimlendirdiğinizden emin olun. Eski bir SD kartı geri dönüştürmeye çalışıyorsanız, geldiği eski cihazın farklı bir dosya türü kullanıyor olması mümkündür. Yeni telefonunuzda kullanıldığında, bu SD kart arabası olabilir. Bunu sadece yeniden biçimlendirerek önleyebilirsiniz.

Uygulama tercihlerini sıfırlayın. Diğer benzer durumlarda, Android kritik bir varsayılan uygulamayı kullanamazsa bir SD kart hatası oluşabilir. Tüm varsayılan uygulamaların çalışır durumda olduğundan emin olmak için şu adımları uygulamaya çalışın:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üstteki Diğer ayarlar’a dokunun (üç nokta simgesi). Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. Galaxy S10’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Tüm ayarları sıfırlamak. Tüm ayarların sıfırlanması, yarı fabrika ayarlarına sıfırlama gibidir. Uygulamaları ve kişisel verileri silmeden tüm yazılım ayarlarını varsayılan değerlerine döndürür. Şimdiye kadar hiçbir şey işe yaramadıysa bunu yaptığınızdan emin olun.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Güncellemeleri yükle. Android ve uygulamaları güncel tutmak, genellikle önemsiz bir sorun giderme adımıdır. Tüm uygulamaların güncellendiğinden emin olun ve şu anda mevcut Android veya operatör güncellemelerini yükleyin.

Önbellek bölümünü temizle. Android, uygulamaları ve hizmetleri hızlı bir şekilde yüklemek için sistem önbelleğini kullanır. Bu önbellek bazen sorunlara neden olarak bozulabilir. S10’unuzun yeni önbellek kullandığından emin olmak için önbellek bölümünü temizlemeyi unutmayın. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

SD kartı Güvenli Mod’da kontrol edin. Sorununuzun bir başka olası nedeni, bir üçüncü taraf uygulaması olabilir. Bazen, bir üçüncü taraf uygulaması Android’e müdahale edebilir ve sorunlara neden olabilir. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli moda yeniden başlatın ve ne olduğunu görün. Güvenli Mod’da, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınır. Bu nedenle, S10’unuz SD kartı algılar ve normal şekilde çalışırsa, indirilen uygulamalardan biri suçlanır. Aşağıdaki adımlarla telefonunuzu Güvenli Modda nasıl yeniden başlatacağınızı öğrenin:

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın. Güvenli modda telefonu en az 30 dakika şarj etmeyi deneyin ve ne oluyor.

SD’niz normal olarak güvenli modda çalışıyorsa, hangi uygulamaların soruna neden olduğunu öğrenmelisiniz. Bunu yapmak için:

  Güvenli moda önyükleme yapın Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Fabrika ayarları. Yapmak istediğiniz son şey, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bu, telefonu siler ve indirilen tüm uygulamaları temizler. Ayrıca, tüm yazılım ayarlarını varsayılanlarına geri döndürecek, cihazı etkin bir şekilde fabrika durumuna getirecektir. Sorunun nedeni yazılımla ilgiliyse, fabrika ayarlarına sıfırlama büyük olasılıkla sorunu çözecektir.

Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yöntemi vardır. İşte bunların her biri:

Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsünden Donanımdan Sıfırlama

  Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. aksiyon.

Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10’da nasıl sıfırlanır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın.Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlamanız yeterlidir. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna önyükleme yapmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.Sesi Açma düğmesini, Güç düğmesini ve Bixby düğmesini aynı anda basılı tutun. şimdi görünecek. Bunu gördüğünüzde, kalan düğmeleri bırakın. ‘Tüm kullanıcı verilerini sil’i vurgulayana kadar Sesi Kısma düğmesini kullanın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini sil seçeneğini seçmek için Güç düğmesine tekrar basın. Vurgulamak için Güç düğmesine basın, ardından Yeniden Başlat seçeneğini seçin

Profesyonel yardım alın. Fabrika ayarlarına sıfırlama yine de “SD kart algılanmadı” hatasını düzeltmede başarısız olursa, bunun olası nedeni donanım arızasıdır. Tam bir donanım kontrolü yapılabilmesi için Samsung ile iletişime geçmelisiniz. Telefonunuz tamir edilebilir veya değiştirilebilir.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.