Galaxy S10 SD kart nasıl takılır veya çıkarılır | SD kart eklemek veya çıkarmak için kolay adımlar

Galaxy S10 sadece microSD kartları destekliyor. Yeni cihazınıza nasıl bir SD kart takıp çıkaracağınızı merak ediyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

Cihazınız artık microSD kartların eski versiyonlarını desteklemiyor olabilir. En iyi sonuçları elde etmek için, Samsung tarafından üretilmiş microSD kartlarını veya aşağıdaki derecelere sahip olanları kullanmanızı öneririz:

    sınıf 10UHS sınıf 1, 3 veya daha yeni

Tüm SD kartların eşit yaratılmadığını unutmayın. SD kartı telefonunuzun kamera deposu olarak kullanmayı planlıyorsanız, en iyi SD kartı alın. Daha uygun fiyatlı SD kartlar uygun olabilir ancak yazma / kaydetme hızı düşük olabilir, bu da S10’unuzun kamerasının performansını etkileyebilir.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10’a SD kart nasıl takılır

SD kart eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Galaxy S10’unuzu kapatın. Bu önemli. Cihaz açıkken bir SD takılması bozuk veriye neden olabilir. Telefonunuzun ekranı size bakacak şekilde kart tepsisini çıkarın. Tepsiyi kilidini açmak için verilen yuvaya takarak yerleştirme / çıkarma aracını (veya ataç) kullanabilirsiniz. Bu küçük delik, cihazınızın üst kısmında görünmelidir. SD kartı tepsiye yerleştirin (altın temas noktaları aşağı bakacak şekilde). Kartın yuvaya sıkıca oturması gerekir. Metalik temas noktaları size görülebiliyorsa veya kart hareket ediyor gibi görünüyorsa, doğru yapmıyorsunuz demektir. Kartın yerine oturduğundan emin olun. SD kartı yerleştirin. Kart tepsisini yerleştirin (altın temas yüzeyleri aşağı bakacak şekilde). Yerine kilitlemek için tepsiye bastırın. S10’unuzu açın ve SD kartınızı şimdi algılayıp algılamadığını görün.

Galaxy S10’da bir SD kart nasıl çıkarılır

SD kartınızı cihazınızdan çıkarmak için bu adımları izleyin.

    Galaxy S10’unuzu kapatın. Bu önemli. Cihaz açıkken bir SD takılması bozuk veriye neden olabilir. Telefonunuzun ekranı size bakacak şekilde kart tepsisini çıkarın. Tepsiyi kilidini açmak için verilen yuvaya takarak yerleştirme / çıkarma aracını (veya ataç) kullanabilirsiniz. Bu küçük delik, cihazınızın üst kısmında görünmelidir. SD kartı tepsiden çıkarın. Kartı aşağıdan yukarıya kaldırabilirsiniz. Yardımcı olmak için, çıkarmak için tepsinin karşı tarafındaki açıklığı kullanın (bir tırnak veya SDilar aracı kullanarak). Kart tepsisini tekrar takın. Yerine kilitlemek için tepsiye bastırın.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.