Galaxy S10 ses sorunu nasıl düzeltilir? ses çalışmıyor için sorun giderme adımları

Şaşırtıcı AMOLED ekranının yanı sıra, Galaxy S10’unuz da bugün bir elektronik cihazda en iyi ses sistemlerinden birine sahip. Ancak diğer işlevler gibi, ses de bir dizi olası nedenden dolayı sorunlu hale gelebilir. Galaxy S10’da ses yok sorununuz varsa, bir çözüme ulaşmak için faktörleri daraltmaya çalışmalısınız. Bu sorun giderme postası, bunu yapmak için gereken adımlarda size yol gösterecektir.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını da ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S10 ses sorunu nasıl düzeltilir? ses çalışmıyor

Galaxy S10’un ses sorunu için ne yapacağınızı merak ediyor musunuz? Düzeltmeye çalışmanız gereken çözümler aşağıdadır.

S10 Ses Sorunu Düzeltme # 1: Farklı yaptığınızı bilin

Gerçek aygıt sorun giderme işlemlerine başlamadan önce, soruna neden olabilecek bir şey olup olmadığını kontrol etmek kötü bir fikir değildir. Her zaman ayarlarla uğraşma eğiliminde olan türseniz, yanlışlıkla yaptığınız bazı değişiklikler olabilir. Değiştirdiğiniz belirli ayarları hala hatırlayabiliyorsanız, bir fark yaratıp yaratmayacağını görmek için bunları geri almayı deneyin. Farklı yaptığınızı hatırlayamıyorsanız, aşağıdaki sorun giderme adımlarına geçin.

S10 ses sorunu çözme düzeltmesi # 2: Ses seviyesini onayla düğmesinin çalıştığını onaylayın

Samsung Galaxy cihazlarındaki ses sorunlarıyla uğraşırken, ses düğmesinin işaretli olduğundan emin olmak istersiniz. Bu kulağa aptalca gelebilir, ancak birçok kişi cihazlarının ses kaybetmesi hakkında bizimle iletişime geçti, ancak daha sonra ses seviyesini artıramadıklarını öğrenmek için. Kontrol etmediyseniz, önce Sesi Aç düğmesine basmayı deneyin ve telefonunuzun ses çıkıp çıkmadığını görün.

S10 ses sorunu düzeltildi # 3: Bluetooth’un kapalı olduğunu onaylayın

Galaxy S10 hoparlörünüz, örneğin müzik çalmaya veya arama yapmaya çalıştığınızda ses çıkarmıyorsa, bunun nedeni büyük olasılıkla bir Bluetooth kulaklığa bağlı olmasıdır. Cihazınızdaki Bluetooth’u kapatmayı deneyin ve hoparlörün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Bluetooth’u devre dışı bırakmak için yukarıdan bildirim çubuğunu aşağı çekin ve Bluetooth simgesine dokunun.

S10 ses sorunu düzeltildi # 4: Zorla yeniden başlatma

Cihazı normal şekilde yeniden başlatmak, böyle bir sorunu çözmenin ilk ve en kolay yoludur. Bunu henüz denemediyseniz, yapmanız gerekenler:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmezse, cihazınızda yoktur. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

S10 ses sorunu giderilmiyor # 5: Ses ayarlarının doğru yapılandırıldığını doğrulayın

Bir uygulama veya hizmetin sizin bilginiz olmadan ses ayarlarını değiştirebileceği zamanlar olabilir. Kontrol etmek için Ayarlar> Ses ve titreşim bölümüne gidin ve sizin için tüm ilgili seçenekleri etkinleştirin.

S10 ses sorunu giderilemiyor # 6: Uygulama tercihlerini sıfırlayın

Bazı uygulamaların çalışması için başka uygulamalara veya varsayılan hizmetlere gereksinimi vardır. Tüm doğru varsayılan uygulamaların ve hizmetlerin çalışır durumda olduğundan emin olmak için uygulama tercihlerini sıfırlamayı ve neler olduğunu görmek istersiniz. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üstteki Diğer ayarlar’a dokunun (üç nokta simgesi). Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

S10 ses sorunu düzeltildi # 7: Tüm ayarları sıfırlayın

Bu durumda yapabileceğiniz başka bir sorun giderme adımı, yazılım ayarlarını varsayılan değerlerine döndürmektir. Fabrika ayarlarına sıfırlamanın aksine, kişisel verilerinizi silmeyecek ve böylece güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için Ayarları sıfırla’ya dokunun.

S10 ses sorunu çözme # 8: Güncellemeleri yükle

Bazı hatalar yalnızca yazılım yamaları veya güncellemeleriyle düzeltilebilir. Hataların geliştirilme olasılığını azaltmak veya bilinenleri düzeltmek için yazılımın ve tüm uygulamaların güncel olduğundan emin olun. Bunu her zaman güncellemelerin her zaman indirilmesine ve yüklenmesine izin vererek yapabilirsiniz. Varsayılan olarak, S10’unuz bunları yapacak şekilde ayarlanmış olmalıdır, ancak bu ayarı değiştirirseniz, bunun bir hatırlatma olmasına izin verin.

Uygulamaları Play Store dışına da yüklerseniz, uyumsuzluk nedeniyle hata olasılığını en aza indirmek için uygulamaları güncellediğinizden emin olun.

S10 Ses Sorunu Düzeltme # 9: Rogue Uygulamasını Kontrol Edin

Diğer bazı benzer durumlarda, neden kötü bir uygulama olabilir. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için cihazı güvenli moda yeniden başlatın ve ne olduğunu görün. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından Güvenli mod istemi görüntüleninceye kadar Güç kapalı öğesine dokunup basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod öğesine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye kadar sürebilir. Ana ekranın sol alt köşesinde “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını unutmayın, böylece kullanabileceğiniz önceden yüklenmiş uygulamalardır. Hata güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. Son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, haydut uygulamasını tanımlamak için eleme işlemini kullanın. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güvenli moda önyükleme yapın Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

S10 ses sorunu giderilemiyor # 10: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Sorunun bir aksaklıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığını görmek için cihazı fabrika ayarlarına sıfırlama yoluyla silmeyi düşünün. Bu sorun giderme adımı kişisel verilerinizi siler, bu yüzden onları önceden yedeklediğinizden emin olun. Yedeklemenizi yaptıktan sonra fabrika ayarlarına sıfırlamaya başlamak için şu adımları izleyin:

Yöntem 1: Ayarlar Menüsü ile Samsung Galaxy S10’da nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla’ya dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10’da nasıl sıfırlanır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın.Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlamanız yeterlidir. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna önyükleme yapmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.Sesi Açma düğmesini ve Bixby düğmesini aynı anda basılı tutun. menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde düğmeleri bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulayana kadar Sesi Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Evet öğesini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın. düğmesine basarak fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Samsung yardımı alın

Bu çözümlerin hiçbiri yardımcı olmazsa, sorun çözme yeteneğinizin ötesinde olmalıdır. Sesin düzgün çalışmasını engelleyen bir donanım arızası veya arızası olabilir. Yardım için yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret ettiğinizden emin olun.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu yayını faydalı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.