Galaxy S10 ses sorunu nasıl giderilir | çalışmayan ses için sorun giderme adımları

Muhteşem AMOLED ekranının yanı sıra, Galaxy S10 cihazınız aynı zamanda elektronik cihazlarda da en üst ses sistemlerinden birini kullanıyor. Ancak diğer fonksiyonlar gibi, ses bir takım olası nedenlerden ötürü de sorunlu hale gelebilir. Eğer bir Galaxy S10 ses sorunu yoksa, bir çözüme ulaşmak için faktörleri daraltmaya çalışmalısınız. Bu sorun giderme postası, bunu yapmak için size adım adım yol gösterecektir.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 ses sorunu nasıl giderilir | ses çalışmıyor

Galaxy S10’unuz için ses sorunu için ne yapmanız gerektiğini merak ediyor musunuz? Aşağıda düzeltmeye çalışmanız gereken çözümler.

S10 ses sorunu yok # 1’i düzeltin: farklı yaptığınızı bilin

Gerçek aygıt sorun giderme işlemine başlamadan önce, soruna neden olabilecek bir şey olup olmadığını kontrol etmek kötü bir fikir değildir. Her zaman ayarları kontrol etmeye meyilli bir tipseniz, yanlışlıkla yaptığınız bazı değişiklikler olabilir. Değiştirdiğiniz belirli ayarları hala hatırlıyorsanız, bunun bir fark yaratıp yaratmayacağını görmek için geri almayı deneyin. Neyi farklı yaptığınızı hatırlayamıyorsanız, aşağıdaki sorun giderme adımlarına geçin.

S10 ses sorunu yok düzeltme # 2: Sesi açma düğmesinin çalıştığını onaylayın

Samsung Galaxy cihazlarındaki ses sorunlarıyla uğraşırken, ses düğmesinin işaretlendiğinden emin olmak istersiniz. Bu aptalca gelebilir, ancak birçok kişi, yalnızca ses seviyesini yükseltmek için başarısız olduklarını bulmak için, cihazlarını ses kaybettiği konusunda bizimle iletişime geçti. Kontrol etmediyseniz, önce Sesi Aç düğmesine basmayı deneyin ve telefonunuzun ses çıkıp çıkmadığını kontrol edin.

S10 ses sorunu yok düzeltme # 3: Bluetooth’un kapalı olduğunu onaylayın

Galaxy S10 hoparlörü müzik çalmaya veya arama yapmaya çalıştığınızda, herhangi bir ses çıkarmazsa, muhtemelen Bluetooth kulaklığa bağlı olduğundan. Cihazınızda Bluetooth’u kapatmayı deneyin ve hoparlörün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Bluetooth’u devre dışı bırakmak için bildirim çubuğunu üstten aşağı doğru çekin ve Bluetooth simgesine dokunun.

S10 ses sorunu yok düzeltildi # 4: Zorunlu yeniden başlatma

Cihazı normal şekilde yeniden başlatmak, böyle bir sorunu çözmenin ilk ve en kolay yoludur. Bunu henüz denemediyseniz, yapmanız gerekenler:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

S10 ses sorunu yok düzeltme # 5: Ses ayarlarının doğru yapılandırıldığını doğrulayın

Bir uygulamanın veya hizmetin sizin bilginiz olmadan ses ayarlarını değiştirebileceği zamanlar olabilir. Kontrol etmek için, Ayarlar> Ses ve titreşim bölümüne gidin ve tüm ilgili seçenekleri etkinleştirin.

S10 ses sorunu yok düzeltmesi # 6: Uygulama tercihlerini sıfırla

Bazı uygulamalar çalışmak için başka uygulamalara veya varsayılan servislere ihtiyaç duyar. Tüm doğru varsayılan uygulama ve hizmetlerin çalışır durumda olduğundan emin olmak için uygulama tercihlerini sıfırlamayı denemek ve ne olduğunu görmek istersiniz. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

S10 ses sorunu yok düzeltme # 7: Tüm ayarları sıfırla

Bu durumda yapabileceğiniz diğer bir sorun giderme adımı, yazılım ayarlarını varsayılan ayarlarına döndürmektir. Fabrika ayarlarına sıfırlamanın aksine, kişisel verilerinizi silmez, böylece güvenle yapabilirsiniz. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Onaylamak için Ayarları sıfırlayın öğesine dokunun.

S10 ses sorunu yok düzeltildi

Bazı hatalar yalnızca yazılım düzeltme ekleriyle veya güncelleştirmelerle düzeltilebilir. Hataların gelişme şansını azaltmak veya bilinenleri düzeltmek için, yazılımın ve tüm uygulamaların güncel olduğundan emin olun. Bunu, daima güncellemelerin sürekli olarak indirilip kurulmasına izin vererek yapabilirsiniz. Varsayılan olarak, S10 cihazınız bunu yapacak şekilde ayarlanmış olmalıdır, ancak bu ayarı değiştirmeniz durumunda, bunun bir hatırlatıcı olmasına izin verin.

Uygulamaları Google Play Store’un dışına da kurmanız durumunda, uyumsuzluktan kaynaklanan hata olasılığını en aza indirecek şekilde güncellediğinizden emin olun.

S10 ses sorunu düzeltildi

Diğer bazı benzer durumlarda, neden kötü bir uygulama olabilir. Durumda olup olmadığını kontrol etmek için cihazı güvenli modda yeniden başlatın ve ne olduğunu görün. İşte nasıl:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Hata güvenli modda görünmezse, sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

S10 ses sorunu yok # 10: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Sorunun bir aksaklıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığını görmek için, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayarak silmeyi düşünün. Bu sorun giderme adımı kişisel verilerinizi siler, bu nedenle önceden onları yedeklediğinizden emin olun. Yedeklemenizi yaptıktan sonra, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Samsung yardımını alın

Bu çözümlerin hiçbiri hiç yardımcı olmuyorsa, sorun çözme yeteneğinin ötesinde olmalıdır. Sesin düzgün çalışmasını engelleyen bir donanım arızası veya arızası olabilir. Yardım için yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret ettiğinizden emin olun.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.