Galaxy S10 sürekli sinyal kaybederse ne yapmalı | sinyal düşmeye veya bağlantıyı kesmeye devam ediyor

Galaxy S10 muhteşem bir cihaz ama yine de küçük ve büyük hatalarla karşılaşabiliyor. Galaxy S10’unuz sinyallerini kaybetmeye devam ediyorsa veya sinyal düşmeye devam ederse veya kopmaya devam ederse, bununla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 sürekli sinyal kaybederse ne yapmalı | sinyal düşmeye veya bağlantıyı kesmeye devam ediyor

Bir ağ sorununu gidermek için birkaç adım gerekir. Galaxy S10’unuz sinyallerini kaybetmeye devam ediyorsa, düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin.

S10 sinyal düzeltmesini kaybetmeye devam ediyor # 1: Ağın çalıştığını ve çalıştığını doğrulayın

Galaxy S10’unuz sinyallerini kaybetmeye devam ediyorsa veya şebeke servisleri kesintili ise, bunun en olası nedeni şebeke kapsama alanı veya şebeke sorunudur. Daha sonra kontrol etmeniz gereken ilk şey, operatörünüzün şebeke servislerinin normal şekilde çalışıp çalışmadığını onaylamaktır. Bununla, mesajlaşmak, aramak, mobil veri gibi hizmetlerini gerektiren her şeyi açık ve çalışır durumda kılmak istiyoruz. Servislerden biri veya tümü etkilenirse, bu sorunun cihazınızdan gelmediğinin bir göstergesi olabilir. Çalışmayı bırakan hizmetleri etkileyen bir kesinti veya şebeke bakımı yapılabilir. Emin olmak istiyorsanız, ilk elden bilgi almak için şebekenizi aramayı deneyin.

S10 sürekli olarak sinyal düzeltmesini kaybediyor # 2: Sinyalin aralıklı olup olmadığını kontrol edin

Bu, ilk sorun giderme adımının bir devamıdır, ancak yalnızca sinyalin düzenli olarak bağlantısının kesildiğini fark ettiyseniz yapılmalıdır. Örneğin, bir metin göndermeye çalışırken veya bir arama sırasında (aramanın bağlantısının kesilmesine neden olur) sinyalin kaybolduğunu görebilirsiniz, bunun nedeni ağla ilgili olmalıdır. Gücün (sinyal çubukları) kaybolup kaybolmadığını veya 2 bar veya 1 bar olarak değiştiğini görmek için S10’unuzdaki sinyal çubuklarını kontrol edin. Bu durumda, sinyali yayınlayan hücre kulesinde bir sorun olabilir.

Seyahat ediyorsanız, sinyallerin kaybolabileceğini veya ağ servislerinin kararsız hale gelebileceğini unutmayın. Kapsamı iyi olan bir alana ulaştığınızda, sinyal tekrar güçlü hale gelmelidir.

Bulunduğunuz alan her zaman kapalıysa ve o zamandan beri güçlü sinyaller veriyorsa, başka bir telefon kullanarak kontrol etmeyi deneyin. Kullanacağınız telefonun şebeke operatörünüzün sistemiyle uyumlu olduğundan emin olun. İkinci telefondaki sinyal iyi durumdasa ve düşmezse, S10’unuzla ilgili bir sorun olmalı, şebekeyle ilgili değil. Bu durumda, cihazınızı sorun gidermeye devam etmelisiniz.

S10 sinyal düzeltmesini kaybetmeye devam ediyor # 3: Yazılım sıfırlaması yapın

Ağ sorunu olmadığını onayladıysanız, yapılacak bir sonraki iyi şey S10’unuzu yumuşak bir şekilde sıfırlamaktır. Sistemi tamamen yenilemek için aşağıdaki adımları uygulamanızı öneririz:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

S10 sinyal düzeltmesini kaybetmeye devam ediyor # 4: SIM’i tekrar yerleştirin

Herhangi bir şebeke sorunuyla uğraşırken yapabileceğiniz temel şeylerden biri, SIM kartın geçici olarak Bir GSM cihazınız varsa özellikle kullanışlıdır, ancak bir CDMA telefonunuz olsa bile çalışabilir. SIM kartı çıkarmadan önce, cihazınızın KAPALI olduğundan emin olun. Bu, bir SIM kart aniden çıkarıldığında verilerin bozulmasını önler. SIM’i tekrar takarken telefonu kapalı tuttuğunuzdan emin olun.

S10 sinyal düzeltmesini kaybetmeye devam ediyor # 5: Ağ ayarlarını sıfırla

Samsung Galaxy aygıtında herhangi bir tür ağ sorunuyla karşılaştığınızda, yapmanız gereken sorun giderme adımlarından biri, tüm ağ işlevlerini doğru şekilde yapılandırmanızı sağlamaktır. Galaxy S10’daki sıfırlama ağ ayarlarının nasıl sıfırlanacağını bilmek, wifi, Bluetooth veya mobil verilerde ani ve açıklanamayan sorunlar yaşarsanız kullanışlı olabilir.

S10’unuzdaki ağ ayarlarını sıfırladığınızda, bunlar oluyor:

  Arka plan veri senkronizasyonuna izin verir. Mobil veri sınırlarını temizler. Tüm Wi-Fi SSID’lerini veya wifi adlarını siler. available.Pplane modunu kapatır. Bluetooth’u kapatır. Veri dolaşımını kapatır. Mobil etkin noktayı kapatır. VPN’i kapatır. Mobil verileri açar.

Aşağıda, cihazınızın geçerli ağ kurulumunu temizlemek için kolay adımlar açıklanmaktadır.

  Giriş ekranında, Uygulamalar simgesine dokunun. Açık Ayarlar uygulaması. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için Ayarları sıfırla’ya dokunun.

Galaxy S10’daki ağ ayarlarını sıfırlamak, kişisel verilerinizin kaybolmasına neden olmaz. Bunu, önemli bir şeyi kaybedeceğiniz konusunda endişelenmeden güvenle yapabilirsiniz. Umarım, yukarıdaki adımlar yaşadığınız ağ sorununu çözmenize yardımcı olacaktır.

S10 sinyal düzeltme # 6’yı kaybediyor: Güncelleştirmeleri yükle

S10’unuzdaki yazılımı ve uygulamaları güncel tutmak, böcek geliştirmeyi en aza indirmenin bir yoludur. S10’unuz hala bu noktada sinyal kaybediyorsa, güncellemeleri geldiği gibi yüklediğinizden emin olun.

S10 sinyal düzeltmesini kaybetmeye devam ediyor # 7: Güvenli Modda Dikkat Edin

Bazı durumlarda, kötü bir üçüncü taraf uygulaması nedeniyle S10’unuz sinyallerini kaybetmeye devam edebilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli modda çalıştırabilirsiniz. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınacaktır, bu nedenle S10’unuzun sinyali sabit hale gelirse, uygulamalardan birinin suçlu olduğuna dair bir işaret.

S10’unuzu güvenli modda çalıştırmak için:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleyin. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

S10 sinyal düzeltme # 8’i kaybediyor: Önbellek bölümünü temizle

Önbellek bölümünün temizlenmesi, arkasındaki neden bozuk bir sistem önbelleği ise Samsung cihazınızdaki sorunları çözebilir. Android uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için bu önbelleği kullanır. Bazen, bir güncelleme veya uygulama kurulumu sistem önbelleğini bozabilir ve her türlü soruna neden olabilir. S10’unuzun sistem önbelleğinin taze olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü temizlemeyi deneyin. Bu nasıl yapılır:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir Giriş ekranının sol alt köşesinde “Güvenli mod” belirir. Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığından, kullanabileceğiniz önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu hatırlayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl: Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

S10 sinyal düzeltme # 9’u kaybediyor: Ağ bağlantısını manuel olarak değiştirin

Bazen, bir ağ operatöründen diğerine geçici olarak geçerek bir ağ sorunu çözülebilir. Bu, telefonu, aslında hataların giderilmesine yardımcı olan ağ ayarlarını yeniden yapılandırmaya zorlar. Henüz yapmadıysanız, işte size:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Bağlantıları.Tap Mobil ağlar.Tap Şebeke operatörleri.Tap El ile seçin. Cihazın diğer ağ operatörleri için hava dalgalarını taramasını bekleyin. bu şebekeye kaydolmuyor. Bundan sonra, cihazı tekrar kaydetmeye zorlamak için kendi şebekenizi seçin. Sorunu kontrol edin.

S10 sinyal düzeltmesini kaybetmeye devam ediyor # 10: Fabrika ayarlarına sıfırlama

S10’unuz şu anda sinyal kaybediyorsa, telefonu silmeli ve tüm yazılım ayarlarını varsayılan değerlerine getirmelisiniz. Bu kişisel verilerinizi siler, bu yüzden onları önceden yedeklediğinizden emin olun.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

S10 sinyal düzeltme # 11 kaybediyor: Şebeke operatörüne başvurun

Tam bir fabrika silme işlemi hiç yardımcı olmazsa, bu sorunun cihazınızın dışında olduğu anlamına gelir. Bu konuda yardım için şebeke operatörünüze danışmalısınız.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.