Galaxy S10 telefon görüşmelerinde düşük ses nasıl düzeltilir? aramalar sırasında ses seviyesi düşük

Arama sorunları genellikle tüm telefonlardaki en yaygın sorunlardan bazılarıdır. Bugünün yayınında, Galaxy S10’daki aramalarda düşük ses seviyesinin nasıl düzeltileceğini gösteriyoruz. Sorunun nedenini bulmak için yapmanız gerekenleri aşağıda öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Aramalarda düşük ses. Bu sorun için ikinci değiştirmemde bulunuyorum. Aniden sesimin ses seviyesi o kadar düşük, ses seviyesi maksimumda olsa bile birisinin cevaplamasını beklerken zil sesini bile duyamıyorum. Ne zaman cevap verdiklerini çok az duyabiliyorum. Aramaları duymak için hoparlör kullanmalıyım. Yazılımla ilgili olduğunu düşünüyorum çünkü daha sonra iyi çalışıyor olacak ve bom yükseltmek zorunda kalıyorum ve işte ses sorunu geliyor. Şu anda android 9’dayım çünkü 10’a yükselttiğimde bu telefonu değiştirmek zorunda kalacağımdan korkuyorum. Son telefonum android 10’du ve aynı sorunla değiştirilmesi gerekiyordu. Ekran koruyucum yok, Bluetooth açık değil, ses seviyesi açık ve hoparlör engellenmiyor.

Galaxy S10 telefon görüşmelerinde düşük ses nasıl düzeltilir? aramalar sırasında ses seviyesi düşük

Sorun açıklamanıza göre, sorun yazılımla ilgili gibi görünüyor. Ses seviyesinin açık, hoparlör açık, Bluetooth meşgul değil, diğer şeylerin yanı sıra olduğundan emin olmak gibi temel hususları daha önce kontrol ettiyseniz, sorunun olası yazılım yönlerine odaklanmanız gerekir. Aşağıda yapmak istediğiniz sorun giderme adımları.

Çağrılarda düşük ses seviyesi 1 no’lu düzeltme: Bildirimlerin maksimuma ayarlanmış olduğunu doğrulayın

Güncellemeler veya diğer uygulamalar nedeniyle bildirim hacmi bazen değişebilir. Ses seviyesi aramaları sırasında duymak için çok düşük ayarlanmış mı görmek için cihazınızdaki bildirimleri kontrol etmeyi deneyin. Ayarlar> Sesler ve titreşim altında, S10’unuzun ses kurulumunun standartınıza uygun olduğundan emin olmak için kontrol etmeniz gereken birçok şey vardır. Genel bir kural olarak, Ses modu olan ilk seçeneği işaretleyerek başlayın. İstediklerinizi değiştirinceye kadar aşağı doğru çalışın. Alttaki seçeneklerden biri, Aramaları cevaplama ve bitirme şeklinde olmalı. Seçeneklerden birinin telefon bildirimlerinin nasıl olmasını istediğinizi engelleyebileceğini düşünüyorsanız, varsayılan ayarları değiştirin.

Çağrılardaki düşük ses ayarı # 2: Telefon uygulamasını kapatmaya zorla

S10’unuz Telefonun durduğunu söyleyip durduğundan arama yapamıyor veya alamıyorsanız, yapmak istediğiniz ilk şey adı geçen uygulamayı yeniden başlatmak. Şanslıysanız ve hata geçici ise, bu muhtemelen yardımcı olacaktır. Telefon uygulamasının düzgün çalışmamasına neden olabilecek birkaç faktör var. Yeniden başlatmanın işe yarayacağını görmek için yapabilecekleriniz:

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Ayarlar uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları’na dokunun. Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Ayarlar uygulamasını bulun ve dokunun ve Durmaya Zorla Durdur öğesine dokunun.

Görüşme sırasında düşük ses ayarı # 3: Aramadan önce yeniden başlatmayı zorla

Uygulamanın kendisini yeniden başlattıktan sonra sorun dönerse, yapmak istediğiniz bir sonraki şey yumuşak sıfırlama gerçekleştirmektir. Bu sistemi temizlemeli ve muhtemelen böceklerden de kurtulmalıdır. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Aramalardaki düşük ses seviyesi 4 no’lu düzeltme: Telefon uygulaması önbelleğini temizleme

Sorunlu bir uygulamanın önbelleğini temizlemek, bu durumda yapabileceğiniz başka bir temel sorun giderme adımıdır. Aşağıda nasıl yapılacağını öğrenin.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları’na dokunun.Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını gösterme seçeneğine dokunun.

Çağrılardaki düşük ses ayarı # 5: Telefon uygulamasını sıfırla

Telefon hata kalırsa, uygulamanın verilerini temizleyerek önceki adımı uygulamanız gerekir. Bu, uygulamayı varsayılan ayarlarına sıfırlayacaktır. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları’na dokunun. Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını gösterme öğesine dokunun.

Bu sorun giderme adımı herhangi bir kişisel veriyi silmese de, onları korumak istiyorsanız, Rehber ve Telefon günlüklerinizin yedeğini almanızı kesinlikle öneririz.

# 6’daki aramalarda düşük ses seviyesi: 6 ağ ayarlarını sıfırla

Ağla ilgili sorunlar olduğunda, yapılacak temel şeylerden biri mevcut ağ yapılandırmasını temizlemektir. Bazen, güncelleme gibi sistem genelindeki değişiklikler bazı şeyleri mahvedebilir. Soruna neden olan herhangi bir ağ ayarı olup olmadığını görmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Görüşme sırasında düşük ses ayarı # 7: Güvenli Mod’da aramayı deneyin

Bir uygulamayı yükledikten sonra Galaxy S10’unuz aramalarda düşük ses çıkarmaya başlarsa, uygulamanın silinmesinin onu düzeltip düzeltmeyeceğini görmek iyi bir fikirdir. Emin değilseniz veya hangi uygulamayı kurduğunuzu hatırlayamıyorsanız, cihazı güvenli modda yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Diğer uygulamalar bazen Android ve diğer uygulamalarla etkileşime girebilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli modda yeniden başlatın. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye kadar sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Aramalardaki düşük ses düzeltme # 8: Önbellek bölümünü sil

Sistem önbelleği bozuksa, bazı uygulamalar olumsuz yönde etkilenebilir. Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen bu önbellek, güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım diğer küçük sıkıntıların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

Galaxy S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulandı.

Görüşme sırasında düşük ses düzeltme # 9: Yazılımı ve uygulamaları güncelleyin

Genellikle pek çok Android kullanıcısı tarafından bilinmese de, güncellemeleri yüklemek bazen bilinen hatalar için gerekli düzeltmeleri de sağlar. Herhangi bir sistem veya uygulama güncellemesinin kurulumunu geciktirmediğinizden emin olun. Varsayılan olarak, S10’unuz mevcut güncellemeleri size bildirmelidir ancak bu mekanizmayı kapatmanız durumunda, bunları manuel olarak kontrol etmenin tam zamanıdır.

Android veya sistem güncellemesini kontrol etmek için:

  Ayarlar uygulamasını açın.Yeni Yazılım güncellemesi.Yeni indirin ve yükleyin. Aygıtın güncellemeleri denetlemesini bekleyin. Güncellemeyi kurun. Yeni bir güncelleme yoksa, telefonunuz size söylemelidir.

Taşıyıcı marka Galaxy S10 cihazları veya taşıyıcınız tarafından sağlananlar için güncellemeleri manuel olarak kontrol etme seçeneği bulunmayabilir. Tek yapmanız gereken bir güncelleme için bildirim olup olmadığını onaylamak ve güncelleme kurulumuna izin vermek.

Uygulama güncellemelerini kontrol etmek için:

  Play Store uygulamasını açın. Daha fazla ayar simgesine dokunun (sol üstte) .Uygularım ve oyunlar seçeneğine dokunun.

# 10 çağrılarda düşük ses ayarı: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yapabileceğiniz son sorun giderme adımı, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayarak silmektir. Bu, yazılım veya uygulama hatalarının sonucu olan sorunlara yardımcı olur. S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Görüşme sırasında düşük ses ayarı # 11: Şebeke operatörünüze başvurun.

Son kullanıcı olarak, yalnızca aramalarda düşük ses gibi sorunları çözme konusunda yapabileceğiniz çok şey var. Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra hiçbir şey değişmediyse, nedenini bulmak için şebeke operatörünüze katılmayı düşünmelisiniz. Bu, yazılımlarında veya hizmetlerinde bir sorun olabilir. Her iki durumda da, şu an için tek seçeneğiniz onlar. Onlarla konuşun ve sorunu çözmelerine izin verin. Mağazalardaki satış veya pazarlama ekipleriyle değil, teknik destek ekibiyle konuşmanızı öneririz. Genellikle, bu adamlar ağ sorunlarının nasıl çözüleceği konusunda teknik bilgiye sahip değillerdir. Onların telefonu olsa da destekler. Müşteri hizmetleri departmanı yerine teknik ekibi sorduğunuzdan emin olun.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.