Galaxy S10 telefon görüşmesi yapamıyor veya alamıyorsa ne yapmalı?

Galaxy S10’unuzdaki aramalarda sorun mu yaşıyorsunuz? Cihazınız bir arama yapamıyor veya alamıyorsa, bu makalede, sorunu gidermenize yardımcı olması gerekir. Sorununuzun nedenini etkili bir şekilde bilmek için sorun giderme adımlarını sunduğumuz sırayla uyguladığınızdan emin olun.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 telefon görüşmesi yapamıyor veya alamıyorsa ne yapmalı?

Galaxy S10’unuzla arama yapamamanızın veya alamamanızın çeşitli nedenleri olabilir. Size hangisinde yardımcı olabileceğini görmek için aşağıdaki çözümleri inceleyin.

Kişinin Otomatik Reddet listesinde olmadığını onaylayın. Her Samsung telefonunda, kullanıcının dikkat etmek istemediği numaraları engelleme özelliği bulunur. Çağrı almadığınız kişinin dahil olup olmadığını görmek için S10’unuzun Otomatik Reddetme listesini kontrol ettiğinizden emin olun. Kontrol etmek:

  Telefon uygulamasını açın. Sağ üstteki üç nokta simgesine dokunarak Arama Ayarları bölümüne gidin. Ayarlar bölümüne gidin. Blok numaralarına dokunun. Sorunla karşılaştığınız sayının listede olup olmadığını kontrol edin. Blok listenizden sağdaki ikona dokunmanız yeterlidir.

Kötü bir uygulama sorunu olup olmadığını kontrol edin. Birçok Android telefondaki sorunların aranmasının yaygın nedenlerinden biri kötü bir üçüncü taraf uygulamasıdır. Galaxy S10’unuzu güvenli modda çalıştırmayı deneyin ve aramaların işe yarayıp yaramadığına bakın. Cihazınız normalde yalnızca güvenli modda arama yapabilirse, bu üçüncü taraf uygulama sorununuz olduğu anlamına gelir. Bunlar güvenli modda önyükleme adımlarıdır:

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın.

Üçüncü taraf uygulamalarınızdan birinde sorun olduğunu düşünüyorsanız, bir sonraki adım hangi uygulamanın olduğunu belirlemektir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırmaya başlayın. Hangi uygulamalarınızın soruna neden olabileceğini hatırlayamıyorsanız, şüphelileri eleme yöntemiyle daraltmayı deneyin. Bu nasıl yapılır:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Olası şebeke servis kesintisi olup olmadığını kontrol edin. Soruna neden olan üçüncü taraf uygulaması yoksa, bir sonraki olası neden ağ tarafından gelip gelmediğini kontrol etmek. Bölgenizde planlı veya plansız bakım veya ağ sorunu nedeniyle sorunlar olabilir. Servislerinin durumu hakkında ilk elden bilgi almak için şebeke operatörünüzü bu aşamada aradığınızdan emin olun. Bulunduğunuz yerde güncel bir sorun yoksa, daha sonra cihazla ilgili daha fazla sorun gidermeye devam edin.

Uçuş Modunu aç ve kapat. Uçuş Modu veya Uçak Modu, diğer şebeke fonksiyonlarının yanı sıra gelen ve giden aramaları da engelleyebilir. Bir seyahate çıktıktan sonra arama hizmeti gizemli bir şekilde çalışmayı durdurduysa, Flight Mode’u kapatmayı unutmuş olabilirsiniz.

Engellenen temas. Yalnızca bir kişiyi aramakta sorun yaşıyorsanız, söz konusu kişinin numaranızı engellemiş olması olasıdır. Bunu iki kez kontrol etmek için başka bir yol kullanarak onunla iletişime geçin.

Ayrıca, bir kişiyle ilgili bir sorun yaşıyorsanız ve ondan arama alamıyorsanız, numaranın engellenip engellenmediğini kontrol etmelisiniz.

Arama engelini kontrol et. Arama engelleme, Telefon uygulamasının gelen veya giden aramaları engellemesini sağlayan telefon ayarıdır. Bu ayarı daha önce açmışsanız, sorun yaşadığınız kişiyi etkileyip etkilemediğini kontrol ettiğinizden emin olun.

SIM kartı kontrol edin. Diğer zamanlarda, SIM kart gevşek veya arızalıysa mesajlaşma ve arama sorunları ortaya çıkabilir. Kartı geçici olarak cihazdan çıkarmayı deneyin ve ne olduğunu görün. Bunu yapmadan önce, verilerin bozulmasını önlemek için telefonu kapattığınızdan emin olun. Telefondan çıktıktan sonra, metal konektörlerindeki tozu temizlemek için kartı temiz ve yumuşak bir bezle sildiğinizden emin olun.

Kartla ilgili bir sorun olabileceğinden şüpheleniyorsanız, telefonunuzu arayabilecek ve arayabilecek durumda olup olmadığını görmek için SIM’inizi başka bir uyumlu telefona da (aynı taşıyıcıdan) takabilirsiniz.

SIM kartta belirgin bir hasar işareti varsa, değiştirme için Samsung veya yerel satıcınızla görüşün.

Ağ Modunu değiştirin. Ülke tarafı gibi daha az nüfuslu bir bölgede yaşıyorsanız, telefonunuzun bağlandığı şebeke türü güvenilir olmayabilir. Bunun bir fark yaratıp yaratmayacağını görmek için 4G yerine 3G’yi kullanmayı deneyin. Bunu Ayarlar> Bağlantılar> Mobil ağlar> Şebeke Modu’na giderek yapabilirsiniz.

Şebeke modunu 3G olarak değiştirdikten sonra herhangi bir gelişme olup olmadığını görmek için arama yapmayı deneyin. Aramalar normale dönerse, 4G şebekesini tekrar değiştirmeyi deneyin.

Telefon uygulamasını kontrol edin. Diğer bazı durumlarda, sorunun nedeni yalnızca telefon uygulamasında olabilir. Telefon uygulaması için yapabileceğiniz iki sorun giderme adımı vardır. İlki, önbelleğini temizlemektir. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Apps.Tap uygulamasını açın ve mesajlaşma uygulamasına dokunun ve dokunun. Storage.Tap Önbelleğini Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Hiçbir şey değişmezse, bir sonraki Telefon uygulaması ile ilgili sorun giderme, varsayılan ayarlarına sıfırlamak olacaktır. Bu, tüm metinlerinizi siler, bu yüzden kaybetmek istemiyorsanız, onları yedeklediğinizden emin olun.

Telefon uygulamasının verilerini silmek için:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar öğesini seçin ve mesajlaşma uygulamasına dokunun ve dokunun. Depolama alanına dokunun. Verileri Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Fabrika ayarları. Son çare olarak, yazılımla ilgili olası tüm nedenleri karşılamak için cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemelisiniz. Bilinmeyen bir yazılım arızası varsa, cihazın silinmesi büyük olasılıkla yardımcı olacaktır. Bunlar cihazınızı silmenin iki yolu:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Sesi Aç düğmesini, Gç düğmesini ve Bixby düğmesini aynı anda basılı tutun. şimdi görünecek. Bunu gördüğünüzde, kalan düğmeleri bırakın. ‘Tüm kullanıcı verilerini sil’i vurgulayana kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – Tüm kullanıcı verilerini sil seçeneğini seçmek için Güç düğmesine tekrar basın. Vurgulamak için Güç düğmesine basın, ardından Yeniden başlat seçeneğini seçin.

Şebeke operatörünüze başvurun. Tüm cihaz sorun giderme işlemlerini denedikten sonra, yardım için şebeke operatörünüze başvurmalısınız. Tüm ağ sorunları kullanıcı düzeyinde düzeltilemez. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi sorunu çözmezse, büyük olasılıkla sorun yalnızca şebeke operatörünüz tarafından çözülebilir.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.