Galaxy S10 titrek ekran sorunu düzeltmek için nasıl

Merhaba Android hayranları! Bu makale, Galaxy S10’da titremeye neden olan ekran sorunuyla karşılaştığınızda yapabileceğiniz sorun giderme adımlarını gösterecektir. Mantıksal sorun giderme için önerilen adımları önerilen sırayla uyguladığınızdan emin olun.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun;

Galaxy S10 titrek ekran sorunu nasıl giderilir

Titreşen ekran sorunları genellikle kötü donanımlardan kaynaklanır. Bununla birlikte, bir uygulama veya yazılım aksaklığının suçlanacağı durumlar da vardır. Galaxy S10’unuzdaki titreşen ekran sorununu gidermek için aşağıdaki önerilerimizi takip edin.

Sistemi yenilemeyi deneyin. Sorun mavi renkte ortaya çıktıysa ve S10’unuz için açık bir donanım hasarı yoksa, sorun geçici bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Bu tür hataların neden olduğu küçük sorunlar genellikle bir cihazı yeniden başlattıktan sonra kayboluyor. Eğer denemediyseniz henüz bunu yaptığınızdan emin olun.

Yeniden başlatırken, her zamanki gibi yeniden başlatma yapmak yerine “pil çekmenin” etkilerini simüle etmenizi öneririz. Bu, cihazın yenilenmesini ve RAM’in temizlenmesini sağlayacaktır. İşte yapmanız gerekenler:

    Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Ayrıca, sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Önbellek bölümünü silin. Bazı hatalar bozuk bir sistem önbelleğinden kaynaklanır. Bu, Android’in uygulamaları daha hızlı yüklemek için kullandığı önbellektir. S10’unuzun her zaman iyi önbellek kullandığından emin olmak için önbellek bölümünü temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin. İşte nasıl:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Güvenli Mod’da gözlemleyin. Diğer durumlarda, titreyen ekran sorunu, kötü kodlanmış bir uygulamanın sonucu olabilir. Bu, bazen telefonun ekran ayarlarını yanlış ayarlamaya çalışan oyunlarda görülür. S10’unuzun titrek ekranı sorunu önbellek bölümünü temizledikten sonra kaybolmazsa, daha sonra güvenli modda yeniden başlatabilirsiniz. Güvenli moddayken, telefonu en az 30 dakika boyunca birkaç uygulamayı çalıştırarak sorunu kontrol edin. Ekran normal olarak güvenli modda çalışıyorsa, uygulamalarınızdan birinin suçlu olacağına bahse girebilirsiniz.

S10’unuzu güvenli moda getirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın. ne oluyor.

Unutmayın, bu sorun giderme adımı yalnızca üçüncü taraf uygulamaları kapsar. Önceden yüklenmiş tüm uygulamalar güvenli modda çalışmaya devam edecektir. Ekran normal olarak güvenli modda çalışıyor ancak normal modda çalışmıyorsa, şüpheli uygulamaları eleme yöntemini kullanarak daraltmanız gerekir. İşte nasıl:

    Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Parlaklık seviyesini ayarlayın. Ekran titremesine gelince, parlaklık seviyesini kontrol etmek genellikle yapılacak en temel şeylerden biridir. Şu ana kadar hiçbiri çalışmadıysa, ekran parlaklığını tamamen aşağı çekmeyi deneyin, sonra telefonu kapatın. Birkaç dakika sonra telefonu tekrar açın ve ekranın sağlam olup olmadığına bakın. Ardından, ekran parlaklığını tekrar artırın ve izleyin.

Güncellemeleri yükle. Bazı Android sorunları kötü kodlamadan kaynaklanmaktadır. Firmware arızası nedeniyle titrek bir ekran sorunu duymasak da, Android’i ve uygulamaları güncel tutmak kötü bir fikir değil. Şanslıysanız ve benzersiz durumunuz bilinmeyen bir yazılım veya uygulama sorunundan kaynaklanıyorsa, güncellemeleri yüklemek yardımcı olabilir.

Fabrika ayarları. Cihazınızda yapılması gereken daha ciddi sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlanmıştır. Bu, tüm uygulamaları ve kişisel verileri silmenin yanı sıra, yazılımı varsayılan ayarlarına döndürecektir. Donanım sorunu yoksa, fabrika ayarlarına sıfırlama büyük olasılıkla sorunu çözmede yardımcı olacaktır. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna başlatamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Sesi Aç düğmesini, Gç düğmesini ve Bixby düğmesini aynı anda basılı tutun. şimdi görünecek. Bunu gördüğünüzde, kalan düğmeleri bırakın. ‘Tüm kullanıcı verilerini sil’i vurgulayana kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – Tüm kullanıcı verilerini sil seçeneğini seçmek için Güç düğmesine tekrar basın. Vurgulamak için Güç düğmesine basın, ardından Yeniden Başlat seçeneğini seçin.

Telefonu tamir ettir. Titreşen ekran sorunlarının çoğu hatalı donanımdan kaynaklanmaktadır. Telefonunuza sert bir şey vurursanız, düşürürseniz veya elemana veya sıvıya maruz bırakırsanız, elinizde bir donanım sorunu olabilir. Bunlardan herhangi biri ekran titremesi sorununu fark etmeden hemen önce olmuşsa, yukarıdaki tüm yazılım çözümlerini atlayabilir ve doğrudan yerel Samsung Servis Merkezinize gidebilirsiniz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Twitter sayfalarımızda etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.