Galaxy S10 Titreşen Ekran Sorunu Nasıl Onarılır

Merhaba Android hayranları! Bu makalede, Galaxy S10’da titreyen ekran sorunu ile karşılaştığınızda yapabileceğiniz sorun giderme adımları gösterilecektir. Mantıksal sorun giderme işlemleri için önerilen adımları verilen sırayla uyguladığınızdan emin olun.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S10 titreyen ekran sorunu nasıl giderilir

Titreşen ekran sorunlarına genellikle kötü donanım neden olur. Bununla birlikte, bir uygulama veya yazılım aksaklığının suçlanacağı durumlar da vardır. Galaxy S10’unuzdaki titreyen ekran sorununu gidermek için aşağıdaki önerilerimizi izleyin.

Sistemi yenilemeyi deneyin. Sorun maviden ortaya çıktıysa ve S10’unuzda belirgin bir donanım hasarı yoksa, sorun muhtemelen geçici bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Bu tür hataların neden olduğu küçük sorunlar genellikle bir cihazı yeniden başlattıktan sonra gider. Henüz denemediyseniz, mutlaka deneyin.

Yeniden başlatma sırasında, normal bir yeniden başlatma yerine “pil çekme” efektlerini simüle etmenizi öneririz. Bu, cihazın yenilenmesini ve RAM’inin temizlenmesini sağlayacaktır. Yapmanız gerekenler:

    Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanın. Ayrıca, sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Önbellek bölümünü silin. Bazı hatalar bozuk bir sistem önbelleğinden kaynaklanır. Bu, Android’in uygulamaları daha hızlı yüklemek için kullandığı önbellektir. S10’unuzun her zaman iyi bir önbellek kullandığından emin olmak için önbellek bölümünü temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Güvenli Modda gözlemleyin. Diğer durumlarda, titreyen ekran sorunu, kötü kodlanmış bir uygulamanın bir sonucu olabilir. Bu bazen bir telefonun ekran ayarlarını yanlış ayarlamaya çalışan oyunlarda görülür. Önbellek bölümünü temizledikten sonra S10’unuzun titreyen ekran sorunu ortadan kalkmazsa, güvenli modda yeniden başlatabilirsiniz. Güvenli moddayken, telefonun birkaç uygulamayı en az 30 dakika çalıştırmasına izin vererek sorunu kontrol edin. Ekran normal olarak güvenli modda çalışırsa, uygulamalarınızdan birinin suçlanacağına bahse girebilirsiniz.

S10’unuzu güvenli moda getirmek için şu adımları izleyin:

    Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın. Güvenli modda telefonu en az 30 dakika şarj etmeyi deneyin ve bkz. ne oluyor.

Unutmayın, bu sorun giderme adımı yalnızca üçüncü taraf uygulamalarını kapsar. Önceden yüklenmiş tüm uygulamalar güvenli modda çalışmaya devam eder. Ekran normal olarak güvenli modda çalışıyor ancak normal modda çalışmıyorsa, şüpheli uygulamaları eleme yöntemini kullanarak daraltmalısınız. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Güvenli moda önyükleme yapın.Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Parlaklık seviyesini ayarlayın. Titreşen ekran sorunu söz konusu olduğunda, parlaklık seviyesini kontrol etmek genellikle yapılması gereken temel şeylerden biridir. Şimdiye kadar hiçbiri işe yaramadıysa, ekran parlaklığını tamamen aşağı çekmeyi deneyin, ardından telefonu kapatın. Birkaç dakika sonra telefonu tekrar açın ve ekranın sabit olup olmadığını kontrol edin. Ardından, ekran parlaklığını tekrar artırın ve gözlemleyin.

Güncellemeleri yükle. Bazı Android sorunları kötü kodlamadan kaynaklanıyor. Ürün yazılımı aksaklığı nedeniyle titreyen bir ekran sorunu duymasak da, Android ve uygulamaları güncel tutmak kötü bir fikir değil. Şanslıysanız ve benzersiz durumunuz bilinmeyen bir yazılımdan veya uygulama aksaklığından kaynaklanıyorsa, güncellemeleri yüklemek yardımcı olabilir.

Fabrika ayarları. Cihazınızda yapılması gereken daha ciddi sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, tüm uygulamaları ve kişisel verileri siler ve yazılımı varsayılan ayarlarına döndürür. Herhangi bir donanım sorunu yoksa, fabrika ayarlarına sıfırlama büyük olasılıkla sorunu çözmede yardımcı olacaktır. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirmek için şu adımları izleyin:

    Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın.Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlamanız yeterlidir. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna önyükleme yapmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.Sesi Açma düğmesini, Güç düğmesini ve Bixby düğmesini aynı anda basılı tutun. şimdi görünecek. Bunu gördüğünüzde, kalan düğmeleri bırakın. ‘Tüm kullanıcı verilerini sil’i vurgulayana kadar Sesi Kısma düğmesini kullanın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini sil seçeneğini seçmek için Güç düğmesine tekrar basın. Vurgulamak için Güç düğmesine basın, ardından Yeniden Başlat seçeneğini seçin

Telefonu tamir ettirin. Titreşen ekran sorunlarının çoğu hatalı donanımdan kaynaklanır. Telefonunuzu sert bir şeyle vurduysanız, düşürdüyseniz veya öğelere ya da sıvıya maruz bırakırsanız, elinizde bir donanım sorunu olabilir. Bunlardan herhangi biri ekran titremesi sorununu fark etmeden hemen önce olursa, yukarıdaki tüm yazılım çözümlerini atlayabilir ve doğrudan yerel Samsung Servis Merkezinize gidebilirsiniz.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.