Galaxy S10 wifi bağlı ama internet yok gösterirse ne yapmalı

Bazı Galaxy S10 sahipleri, wifi bağlantılarıyla zaman zaman garip bir sorun yaşayabilir. Bu sorun giderme makalesinde, wifi bağlı ama internet yok gösteren bir Galaxy S10 ile ilgili sorunu nasıl çözeceğinizi göstereceğiz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S10 wifi bağlı ama internet yok gösterirse ne yapmalı

Bu sorunun çözülmesi bazen biraz karmaşık olabilir. Hatanın nerede yattığını anlamaya yönelik adımlar şunlardır:

Kablosuz bağlantısının çalıştığını onaylayın

Ne olursa olsun wifi sorunu gidermek, yapabileceğiniz ilk şey wifi çalışmasını sağlamaktır. Öncelikle bir wifi sorunu olup olmadığını doğrulamadan S10’unuzda sorun giderme yapmak istemezsiniz. Aynı wifi’yi kullanan başka kablosuz cihazlarınız varsa, aynı sorunun üzerlerinde olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Bu diğer cihazlar aynı wifi sorunuyla karşılaşırsa, yönlendiriciyle veya İnternet Servis Sağlayıcınızla (ISS) bir sorun olduğunu iddia edebilirsiniz. Sorunu gidermek için ISS’nize başvurmanız gerekir.

Bir wifi sorunu olup olmadığını belirlemenin başka bir yolu, S10’unuzu diğer wifi ağlarına bağlamaktır. Diğer wifi üzerinde çalışıyorsa, kendi wifi sorunları olduğunu size bildirmelidir. Yine, sorunun nereden geldiğini belirlemek için ISS’nizden destek almak istiyorsunuz.

Powercycle ağ donanımları

Bir wifi sorunuyla karşılaşıldığında yapılacak bir diğer önemli sorun giderme adımı, ağ powercycle adı verilen tüm ağ cihazlarını yeniden başlatmaktır. Tam olarak yapmak istediğiniz şey, (modem kullanıyorsanız, modem kullanıyorsanız), yönlendiriciyi ve ağdaki diğer cihazları birkaç dakika için kapatmaktır. Aygıtlar kapatıldıktan sonra, yeniden başlatmadan önce en az 10 saniye bekleyin. Cihazları sırayla açtığınızdan emin olun. Yani, kurulumda bir modem varsa, önce yönlendiriciyi ve ardından yönlendiriciyi açın.

Zorla yeniden başlatma

Ağ ekipmanınızı sırayla yeniden başlattıktan sonra, Galaxy S10’unuzu da yeniden başlattığınızdan emin olun. Bu wifi hiçbir internet tarafından bağlı olduğunu göstermek wifi sorunu düzeltmek için etkili bir yol olmuştur.

Cihazınızı yeniden başlatmaya zorlamak için:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmezse, cihazınızda yoktur. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Kablosuz bağlantıyı unut

Bu durumda yapabileceğiniz bir diğer temel sorun giderme adımı wifi’nizi unutmaktır. Bu, wifi ile sorunların giderilmesinde etkili olduğunu kanıtlamıştır. Yaptığı şey, telefonunuza kaydedilen wifi kimlik bilgilerini yenilemek. Kablosuz bağlantınızı keserek, cihazı güncellenmiş wifi kullanıcı adını, şifresini ve yapılandırmasını kaydetmeye zorlarsınız.

Kablosuz ağınızı unutmak için:

  Bildirim çubuğunu ekranın üstünden aşağıya doğru çekin. Simgesine dokunun ve basılı tutun. Wifi ağınızın adına (sorun yaşadığınız kişiye) dokunun. ve şimdi işe yaradığını görün.

Güncellemeleri yükle

Galaxy S10’unuz hala wifi bağlı görünüyor ancak hala internet göstermiyorsa, sizin için bir sonraki adım, yazılımın ve tüm uygulamaların en son sürümlerini çalıştırmasını sağlamaktır. Bazı hatalar yalnızca yazılımda veya uygulamada bazı kodlar değiştirilerek düzeltilebilir. Varsayılan olarak, Galaxy S10’unuz güncellemeleri tek başına indirmeli ve yüklemelidir. Bunu değiştirirseniz veya Android için güncelleme olduğunu düşünüyorsanız, Ayarlar> Yazılım güncelleme altından manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bu durumda yapmak istediğiniz bir diğer önemli sorun giderme adımı, tüm ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Bu sorun giderme adımı, varsayılan olmayan tüm ağ ayarlarını ve umarım olası hataları temizler. Bunu henüz bu aşamada denemediyseniz, nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için Ayarları sıfırla’ya dokunun.

Sahte uygulamalar olup olmadığını kontrol edin

Bazen, kötü kodlanmış bir uygulama veya kötü amaçlı yazılım Android’i etkileyebilir ve sorunlara neden olabilir. Başka şirketlerce sağlanan bir uygulama sorununuz olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli moda yeniden başlatın. Güvenli modda, orijinal yazılımla birlikte gelmeyen, indirdiğiniz tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınır. Dolayısıyla, sorun bunlardan birinden geliyorsa, şu anda yaşadığınız sorun güvenli modda mevcut olmayacaktır. Telefonu güvenli moda başlatmak için:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu cihaz adıyla ekranın ötesine basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Galaxy S10 wifi’niz normal olarak güvenli modda çalışıyorsa ve bir uygulama sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, daha fazla araştırma yapmalısınız. Suçluyu tanımlamak için eleme yöntemini kullanabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güvenli moda önyükleme yapın Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Fabrika ayarları

S10’unuz hala wifi bağlı ama internet göstermiyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak cihazınızı silmekte tereddüt etmemelisiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama, tüm kişisel verileri ve uygulamaları silmenin yanı sıra yazılımın tüm ayarlarını varsayılan değerlerine döndürür. Kişisel verilerinizi kaybetmemek için önceden bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun.

Galaxy S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsünden Donanımdan Sıfırlama

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne girmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında sorun yaşamıyorsanız bu yöntemi kullanmanızı öneririz.

  Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla’ya dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10’da donanım sıfırlaması nasıl yapılır

Durumunuz telefonun önyükleme yapmadığı veya önyükleme yaptığı ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yönteme yardımcı olabilir. İlk olarak, cihazı Kurtarma Moduna önyüklemeniz gerekir. Kurtarma’ya başarılı bir şekilde eriştiğinizde, uygun ana sıfırlama prosedürüne başlama zamanı gelmiştir. Kurtarma’ya erişebilmeniz için biraz deneme yapmanız gerekebilir, bu yüzden sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın.Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlamanız yeterlidir. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna önyükleme yapmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.Sesi Açma düğmesine ve Bixby düğmesine aynı anda basın ve Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken Güç düğmesini basılı tutun. menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde düğmeleri bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulayana kadar Sesi Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Evet öğesini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın. düğmesine basarak fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Samsung’dan destek alın

Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri yardımcı olmazsa, sorunun çözme yeteneğinizin ötesinde olduğunu varsayabilirsiniz. Yardım için Samsung desteğine başvurun.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.