Galaxy S10 wifi “internet mevcut olmayabilir” hatası nasıl düzeltilir wifi çalışmıyor

Android’i bir süredir kullanıyorsanız, en az bir wifi problemi ile karşılaşmış olmalısınız. Bugünün makalesinde Galaxy S10 wifi “internet mevcut olmayabilir” hatası ele almaya çalışacağız. S10’unuz wifi bağlantınıza bağlı görünüyor ancak internet bağlantısını kullanamıyorsa, bu gönderi size yardımcı olacaktır.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 wifi “internet mevcut olmayabilir” hatası nasıl düzeltilir

Galaxy S10’unuz wifi’a bağlandığında “internet kullanılamayabilir” hatası alıyor musunuz? Bu gönderi, sorunu gidermenize yardımcı olacaktır. Aşağıdaki adımları takip ettiğinizden emin olun.

İnternet mevcut olmayabilir # 1 düzeltme: Wifi’nin çalıştığını doğrulayın

Son zamanlarda ev wifi ile ilgili sorun yaşıyorsanız, sorunun Galaxy S10’unuzdan değil, kendi wifi ağınızdan gelme olasılığı vardır. Yönlendiriciyle veya İnternet Servis Sağlayıcınızla ilgili bir sorun olabilir. Yani, yapmak istediğiniz ilk şey wifi kendisinin iyi çalışıp çalışmadığını bulmaktır. S10’unuzu bilinen başka bir çalışan wifi ağına bağlayabilir veya başka bir kablosuz aygıt kullanarak wifi’nizi kontrol edebilirsiniz. Başka bir telefonunuz veya dizüstü bilgisayarınız varsa, wifi durumunuzu kontrol etmek için bunu kullanabilirsiniz. İkinci cihaz wifi’nizi kullanarak internete iyi bağlanırsa, aşağıdaki cihazla ilgili sorun gidermeye devam etmeniz gerekir. Aksi takdirde, wifi ağınızı düzeltme konusunda yardım almak için ISS’nize başvurmalısınız.

İnternet # 2: düzeltme uygun olmayabilir:

Wifi’nizin normal şekilde çalıştığını onayladıysanız, bir sonraki sorun giderme adımı ağı yenilemek olacaktır. Bu bazen yeni cihazların yönlendiriciye bağlanmasına veya daha önce bağlanmış olanların yeniden bağlanmasına izin vermek için çalışabilir. Bu adımı gerçekleştirmek için, önce modemi veya yönlendiriciyi elektrik prizinden yaklaşık 10 saniye süreyle çıkarmanız gerekir. Bu, cihazın sistemini yenilemesine izin vermelidir. Yönlendirici ile telefonunuz arasında wifi sinyal güçlendiricileri gibi başka kablosuz cihazlar varsa, aynı süre için bunları da fişten çekin. Süre dolduğunda, önce modemi / yönlendiriciyi, ardından ağınızdaki diğer cihazları açın. Modeminize veya yönlendiricinize ikincil cihazlar yoksa, sadece bunları görmezden gelin. Sadece yönlendiriciyi 10 saniye boyunca çalıştırın.

İnternet mevcut olmayabilir # 3 düzeltme: Zorla yeniden başlatma

Cihazınızda, onu yeniden başlattığınızdan emin olmak istersiniz. İşlemdeki RAM’i de temizlemek için normal yeniden başlatma yerine yumuşak sıfırlama yapmanızı öneririz. Yazılım sıfırlama, eski cihazlarda bataryayı çıkarmaya eşdeğerdir. İşte böyle yapılır:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

İnternet # 4 numaralı düzeltmeyi kullanamayabilir: Wifi bağlantısını kesin

Wifi bağlantısını kesmek veya unutmak temel bir wifi sorun giderme adımıdır. Bunu yaparak, cihazı wifi verilerini güncellemesi için zorlarsınız (kullanıcı adı, şifre, ayarlar). Değiştirilmesi gereken ayarlar varsa Wifi bağlantıları arızalanabilir. Telefonu, bağlantıyı kesip tekrar bağlamaya zorlayarak, bu yeni ayarlar uygulanacaktır. Wifi bağlantınızı kesmeden önce, daha sonra tekrar bağlanırken herhangi bir soruna yol açmayacak şekilde şifreyi bildiğinizden emin olun.

Wifi bağlantınızı kesmek için:

  Bildirim çubuğunu ekranın üstünden aşağı doğru çekin. Wifi düğmesine dokunun ve basılı tutun. Wifi ağınızı seçin. Unut düğmesine dokunun.

Unutup wifi ağınıza yeniden bağlandıktan sonra, sorunu tekrar kontrol edin.

İnternet mevcut olmayabilir # 5 numaralı düzeltme: Cihazı güncel tut

Yazılım veya uygulama kodlarında değişiklik gerektirebilecek hata veya hatalar var. Sorun oluşma ihtimalini azaltmak için, cihazınızı güncel tutmak her zaman iyi bir fikirdir. Bunu, Android, taşıyıcı veya uygulama güncellemelerini her zaman gelip indirip yükleyerek yapabilirsiniz. Varsayılan olarak, S10’unuz sizi herhangi bir güncellemeden haberdar etmelidir, bu nedenle tek yapmanız gereken bildirime dokunup güncellemeye devam etmektir.

Uygulamalar için, Google Play Store onları manuel olarak güncellemeye çalıştığınız yerdir. Sadece Google Play Store uygulamasını açın, Ayarlar menüsünün altına gidin, Uygulamalarım ve oyunlarım öğesine dokunun ve TÜM GÜNCELLEME düğmesine basın.

Google Play Store’un dışından alınmış uygulamalarınız varsa, onları güncel tutmak sizin görevinizdir. Belirli bir üçüncü taraf uygulamasını nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız, geliştiricisine başvurun.

İnternet mevcut olmayabilir # 6 numaralı düzeltme: Ağ ayarlarını sıfırla

Bu durumda yapabileceğiniz başka bir temel yazılım sorun giderme mevcut ağ ayarlarını temizlemektir. Bu, bazen yanlış ayarlardan dolayı bir ağ hatası olduğu durumlarda veya çalışmayan değişiklikler olduğunda işe yarayabilir. İşte nasıl yapılacağı:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Onaylamak için Ayarları sıfırla öğesine dokunun.

İnternet mevcut olmayabilir # 7 düzeltme: Güvenli Modda wifi seçeneğini işaretleyin

Bir üçüncü taraf uygulaması bazen Android’i etkileyebilir ve bir soruna neden olabilir. Son zamanlarda kötü bir uygulama kurup kurmadığınızı kontrol etmek için cihazı güvenli modda başlatın. Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınacaktır. Bu nedenle, S10’unuz güvenli modda çalışırken Internet mevcut bir hata göstermeyebilirse, bu kötü bir uygulama sorununun açık bir göstergesidir.

İşte güvenli modda önyükleme yapmak için:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

İnternet mevcut olmayabilir # 8 numaralı düzeltme: Telefonu silin

Bu noktaya hiç varamayacağınızı düşünmüyoruz, ancak yukarıdaki tüm çözümleri yaptıktan sonra sorun devam ederse, yazılım veya donanımda bir sorun olması gerekir. Yazılım sorunu olup olmadığını kontrol etmek için cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin. Silmeden önce kişisel verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Samsung desteği alın

S10’unuzu sildikten sonra sorun devam ederse, buna neden olan kötü bir donanım olduğunu varsayabilirsiniz. Cihazınızın kontrol edilmesini ve onarılmasını sağlamak için yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret edin.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.