Galaxy S10 yavaş şarj sorunu düzeltmek için nasıl | S10 sorununu çözmenin kolay yolları

Galaxy S10 yavaş şarj sorun mu yaşıyorsunuz? Bu makaledeki önerilerimizi izleyerek bu sorunu nasıl gidereceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10 yavaş şarj sorunu nasıl düzeltilir

Galaxy S10 yavaş şarj sorununuz varsa, sorunun nerede olduğunu bilmek için yapmanız gereken birkaç sorun giderme adımı vardır. Aşağıdaki önerilerimizi takip edin.

Galaxy S10 yavaş şarj sorununu çözme # 1: Resmi şarj aksesuarlarını kullanın

S10’unuzda yavaş şarj sorunuyla karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edeceğiniz ilk şey, Samsung tarafından sağlanan kablo ve adaptörü kullandığınızdan emin olmanız. Bu önemli bir husustur, çünkü üçüncü taraf C Tipi USB kablosu uyumlu veya arızalı olmayabilir. Cihazla birlikte verilen aksesuarlara bağlı kalmaya çalışın. Ucuz kablolar, S10’unuzun daha hızlı şarj olması için gereken doğru parametreleri sağlayamayabilir. Resmi kablo ve adaptörü şu anda zaten kullanıyorsanız, bu öneriyi atlayın.

Samsung tarafından sağlanan aksesuarları kullanıyorsanız ancak kablo yırtılmış veya bozuk görünüyorsa, sorunu çözmek için yenisiyle değiştirmeyi düşünün. UBS kabloları, içinde çok sayıda küçük kablodan oluşur ve yeterli sayıda çalışma teli yoksa, S10’unuzda hızlı şarj olmaya yetecek kadar güç olmayabilir.

Galaxy S10 yavaş şarj sorunu giderildi # 2: Hızlı şarjın etkin olduğunu onaylayın

Hızlı kablo şarjı varsayılan olarak etkindir, ancak sadece emin olmak için, bunun gerçekten açık olup olmadığını kontrol etmek istersiniz. Yanlışlıkla hızlı şarjı devre dışı bırakmanız mümkün olabilir, böylece bir sonraki sorun giderme adımınız gerçekten etkin olduğundan emin olmak olacaktır. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Ayarlar uygulamasını açın. Cihaz bakımı öğesine dokunun. Bataryaya dokunun. Sağ üstteki Daha fazla ayar simgesine (üç nokta) dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Hızlı kablo şarjı arayın ve düğmeyi değiştirin. Açmak için sağa taşındığından emin olun.

Galaxy S10 yavaş şarj sorunu giderildi # 3: Cihazı yeniden başlatın

Genel bir sorun giderme adımı, hiçbir şey değişmediyse cihazınızı yeniden başlatmak bu aşamada gerçekleştirilmelidir. Normal yeniden başlatma yerine yumuşak sıfırlama yapmayı deneyin. Bu adımları takip et:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Galaxy S10 yavaş şarj sorunu giderildi # 4: Şarj ederken cihazı kapatın

Galaxy S10’unuz şu anda hala yavaş şarj oluyorsa yavaş şarj edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Varsa, aktif olarak çalışan veya arka planda güç tüketen bir dizi uygulama olması mümkündür. Telefonunuz kapalıyken hızlı şarj olmaya devam edip etmediğini görmeye çalışın. Hızlı şarj etme, S10’unuz kapalıyken çalışıyorsa, kapatmanız gereken uygulamalar olabilir. Bazı durumlarda, kötü amaçlı yazılım veya bunlardan birkaçı da çok fazla enerji gerektiren işleri yapan arka planda çalışabilir. Bu olursa, telefonunuzun hızlı şarj olmuyor gibi görünebilir. Hızlı şarj etkin olsa bile, bataryanın tamamen şarj edilmesi birkaç saat sürebilir. Batarya kullanım aracını kontrol etmeye çalışın ve listede alışılmadık yüksek uygulamalar olup olmadığını görün. Bu uygulamalar nispeten bilinmiyorsa veya hiç bilmiyorsanız, bunları sistemden kaldırmayı düşünün.

Galaxy S10 yavaş şarj sorunu # 5: Önbellek bölümünü temizle

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, sistem önbelleği adı verilen bir dizi geçici dosya kullanır. Bazen, bu önbellek performans sorunlarına ya da hatalara neden olarak bozulabilir veya eskimiş hale gelebilir. Kötü bir önbellek sorununuz olup olmadığını görmek için, aşağıdaki adımları izleyerek sistem önbelleğini silmeyi deneyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümünün temizlenmesi güvenli bir şekilde yapılabilir ve kişisel verilerinizin kaybolmasına neden olmaz. Şu anda önemli verilerinizi kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok.

Galaxy S10 yavaş şarj sorunu düzeltildi # 6: Android ve pili kalibre edin

Bazen, Android gerçek pil seviyelerinin izini kaybedebilir. İşletim sistemini doğru bir şekilde pil seviyesi değerlerini alacak şekilde yeniden ayarlamak için aşağıdakileri yapın:

  Bataryayı tamamen boşaltın. Bu, cihazınız kendi kendine kapanana kadar ve pil seviyesi% 0 okuyana kadar kullanılması anlamına gelir. Telefonu% 100’e ulaşana kadar şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj ekipmanı kullandığınızdan ve tamamen şarj olmasına izin verdiğinizden emin olun. Cihazınızı en az iki saat daha prizden çıkarmayın ve şarj olurken de kullanmayın. Geçen süreden sonra, cihazınızı prizden çekin. Cihazı yeniden başlatın. 5.

Galaxy S10 yavaş şarj sorunu düzeltme # 7: Güvenli Modda Şarj

Galaxy S10 yavaş şarj sorununa neden olan haydut bir uygulama olması durumunda, sizin için bir sonraki sorun giderme adımı hızlı şarjın güvenli modda çalışıp çalışmadığını görmektir. Eğer öyleyse, bu uygulamalardan birinin sebebi olduğu anlamına gelir.

Güvenli moda yeniden başlatmak için:

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın.

Güvenli modda çalışırken, tüm üçüncü taraf uygulamalar askıya alınacak ve hiç yüklenmeyecektir. Bu nedenle, Galaxy S10’unuz normal şekilde şarj oluyorsa ve hızlı şarj tekrar çalışmaya başlarsa, bu bir uygulamanın suçlu olduğu anlamına gelir. Hangi uygulamalarınızın sorun kaynağı olduğunu belirlemek için eleme yöntemini kullanmanız gerekir. İşte yapabilecekleriniz:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Galaxy S10 yavaş şarj sorunu düzeltildi # 8: Sistemi güncel tutun

Android’i ve uygulamaları güncel tutmak birçok kullanıcı için çok önemli olmayabilir ancak şu ana kadar bahsettiğimiz diğer tüm çözümler kadar önemlidir. Bazı Android sorunları yalnızca bazı kodları değiştirerek çözülebilir ve bu sorun çözen bir kullanıcı tarafından bilinmediğinden, pek çoğu bunu yapma konusunda hevesli değildir. Hatta bazıları cihazlarının güncellemeleri bilerek indirmemesini bile engelliyor. Onlardan biriyseniz, bunu yapmayı bırakmanızı ve şu anda bekleyen güncellemeleri yüklemenizi öneririz.

Galaxy S10 yavaş şarj sorunu giderildi # 9: Yazılım ayarlarını varsayılan ayarlara getirin

Son yapılan sorun giderme işlemi fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, tüm yazılım ayarlarını siler ve fabrika ayarlarına geri döndürür. Fabrika ayarlarına sıfırlama, tüm uygulamalarınızı ve kişisel verilerinizi siler, bu nedenle önceden bir yedekleme oluşturduğunuzdan emin olun.

Başvuru için, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Samsung’tan yardım alın

Bu aşamada hiçbiri işe yaramazsa, cihazı kontrol edilebilmesi için yerel Samsung Servis Merkezinize getirmeniz gerekir. Hala garanti altındaysa, onarım ücretsiz olabilir, ancak ödemek zorunda kalabileceğiniz herhangi bir ücret olup olmadığını öğrenmek için Samsung teknik ekibinizle görüşün.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.