Galaxy S10 yavaş şarj sorunu nasıl giderilir | S10’u hızlı şarj etmemek için kolay yol

Galaxy S10 yavaş şarj sorunu yaşıyor musunuz? Bu makaledeki önerilerimizi uygulayarak bu sorunu nasıl gidereceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S10 Yavaş Şarj Sorunu Nasıl Onarılır

Galaxy S10 yavaş şarj etme sorununuz varsa, sorunun nerede olduğunu bilmek için yapmanız gereken bir dizi sorun giderme adımı vardır. Aşağıdaki önerilerimizi takip edin.

Galaxy S10 Yavaş Şarj Sorunu Düzeltme # 1: Resmi Şarj Aksesuarlarını Kullanın

S10’unuzda yavaş şarj sorunuyla karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol etmeniz gereken ilk şey, Samsung tarafından sağlanan kablo ve adaptörü kullandığınızı doğrulamaktır. Bu, üçüncü taraf C Tipi USB kablosu uyumlu veya bozuk olmayabilir. Cihazla birlikte verilen aksesuarlara bağlı kalmaya çalışın. Ucuz kablolar, S10’unuzun daha hızlı şarj olması için gereken doğru parametreleri sağlayamayabilir. Şu anda resmi kablo ve adaptörü kullanıyorsanız, bu öneriyi atlamanız yeterlidir.

Samsung tarafından sağlanan aksesuarları kullanıyorsanız, ancak kablo yırtılmış veya kırık görünüyorsa, sorunu çözmek için yenisiyle değiştirmeyi düşünün. UBS kabloları içeride bir dizi küçük telden oluşur ve yeterli çalışma kablosu yoksa, S10’unuzda hızlı şarj sağlamak için yeterli güç olmayabilir.

Galaxy S10 yavaş şarj sorunu düzeltmesi # 2: Hızlı şarjın etkinleştirildiğini onaylayın

Hızlı kablo şarjı varsayılan olarak etkindir, ancak bunun gerçekten açık olup olmadığını kontrol etmek istediğinizden emin olmak için. Hızlı şarjı yanlışlıkla devre dışı bırakmış olabilirsiniz, böylece bir sonraki sorun giderme adımınız gerçekten etkinleştirildiğinden emin olmak olacaktır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Cihaz bakımı’na dokunun. Pil’e dokunun. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar simgesine (üç nokta) dokunun. Ayarlar’a dokunun. Hızlı kablo şarjı için arayın ve anahtarı değiştirin. Açmak için sağa kaydırıldığından emin olun.

Galaxy S10 Yavaş Şarj Sorun Düzeltme # 3: Cihazı Yeniden Başlatın

Hiçbir şey değişmediyse, bu aşamada cihazınızı yeniden başlatmak için genel bir sorun giderme adımı gerçekleştirilmelidir. Normal yeniden başlatma yerine yumuşak bir sıfırlama yapmayı deneyin. Bu adımları takip et:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmezse, cihazınızda yoktur. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Galaxy S10 Yavaş Şarj Sorunu Düzeltme # 4: Şarj ederken cihazı kapatın

Galaxy S10’unuz şu anda hala yavaş şarj oluyorsa, yavaş şarj olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Varsa, aktif olarak veya arka planda güç tüketen bir dizi uygulamanın olması mümkündür. Telefonunuz kapalıyken hızlı şarj olmaya devam edip etmediğini görmeye çalışın. Hızlı şarj, S10 cihazınız kapalıyken çalışırsa, kapatmanız gereken uygulamalar olabileceği anlamına gelir. Bazı durumlarda, kötü amaçlı yazılımlar veya bunlardan birkaçı arka planda çok fazla enerji gerektiren görevleri yerine getirebilir. Bu olursa, telefonunuz hızlı şarj olmayabilir. Hızlı şarj etkin olsa bile, pilin tamamen şarj olması birkaç saat sürebilir. Pil kullanım aracını kontrol etmeye çalışın ve listede alışılmadık derecede yüksek uygulamalar olup olmadığını kontrol edin. Bu uygulamalar nispeten bilinmiyorsa veya hiç bilmiyorsanız, bunları sistemden kaldırmayı düşünün.

Galaxy S10 yavaş şarj sorunu # 5: Önbellek bölümünü temizle

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, sistem önbelleği adı verilen bir dizi geçici dosya kullanır. Bazen, bu önbellek performans sorunları veya hatalara neden olarak bozulmuş veya eski olabilir. Kötü bir önbellek sorununuz olup olmadığını görmek için, sistem önbelleğini aşağıdaki adımlarla silmeyi deneyin:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümünü temizlemek güvenli bir şekilde yapılabilir ve kişisel verilerinizin kaybolmasına neden olmaz. Şu anda önemli verilerinizi kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok.

Galaxy S10 Yavaş Şarj Sorunu Düzeltme # 6: Android ve Pili Kalibre Edin

Bazen, Android gerçek pil seviyelerini kaybedebilir. İşletim sistemini doğru pil düzeyi okumaları alacak şekilde yeniden ayarlamak için aşağıdakileri yapın:

  Pili tamamen boşaltın. Bu, cihazınızı kendi kendine kapanana ve pil seviyesi% 0 okuyana kadar kullanmak anlamına gelir.% 100’e ulaşıncaya kadar telefonu şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj cihazı kullandığınızdan ve tamamen şarj olmasına izin verin. Cihazınızı en az iki saat daha fişten çekmeyin ve şarj ederken de kullanmayın. Geçen süreden sonra cihazınızı fişten çekin. Cihazı yeniden başlatın. Telefonunuzu tekrar tamamen bitene kadar kullanın. 1-. Adımları tekrarlayın. 5.

Galaxy S10 yavaş şarj sorunu düzeltmesi # 7: Güvenli Modda Şarj

Galaxy S10 yavaş şarj sorununa neden olan bir haydut uygulaması varsa, bir sonraki sorun giderme adımı hızlı şarjın güvenli modda çalışıp çalışmadığını görmektir. Varsa, bunun nedeni uygulamalardan birinin olmasıdır.

Güvenli moda yeniden başlatmak için:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Güvenli modda çalışırken, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınır ve hiç yüklenmez. Dolayısıyla, Galaxy S10’unuz normal şekilde şarj edilir ve hızlı şarj tekrar çalışmaya başlarsa, bir uygulama suçlanır. Hangi uygulamalarınızın sorunun kaynağı olduğunu belirlemek için eleme yöntemini kullanmanız gerekir. İşte yapabilecekleriniz:

  Güvenli moda önyükleme yapın Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Galaxy S10 Yavaş Şarj Sorunu Düzeltme # 8: Sistemi güncel tutun

Android’i ve uygulamaları güncel tutmak çok sayıda kullanıcı için çok fazla bir şey ifade etmeyebilir, ancak şimdiye kadar bahsettiğimiz diğer çözümler kadar önemlidir. Bazı Android sorunları sadece bazı kodları değiştirerek düzeltilebilir ve düzeltme kullanıcı bilmeden gerçekleştiğinden, pek çoğu bunu yapmak konusunda hevesli değildir. Bazıları, cihazlarının güncellemeleri bilerek indirmemelerini bile önler. Onlardan biriyseniz, bunu yapmayı durdurmanızı ve şu anda bekleyen güncellemeleri yüklemenizi öneririz.

Galaxy S10 yavaş şarj sorunu düzeltmesi # 9: Yazılım ayarlarını varsayılanlara geri yükleme

Yapılacak en son sorun giderme işlemi fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, tüm yazılım ayarlarını siler ve fabrika ayarlarına geri döndürür. Fabrika ayarlarına sıfırlama tüm uygulamalarınızı ve kişisel verilerinizi siler, bu nedenle önceden bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun.

Referans olarak, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu şunlardır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsünden Donanımdan Sıfırlama

  Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10’da donanım sıfırlaması nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın.Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlamanız yeterlidir. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna önyükleme yapmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.Sesi Açma düğmesine ve Bixby düğmesine aynı anda basın ve Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken Güç düğmesini basılı tutun. menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde düğmeleri bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulayana kadar Sesi Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Evet öğesini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın. düğmesine basarak fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Samsung’dan yardım alın

Bu aşamada hiçbiri işe yaramazsa, kontrol edilebilmesi için cihazı yerel Samsung Servis Merkezinize getirmeniz gerekir. Hala garanti kapsamındaysa onarım ücretsiz olabilir, ancak ödemeniz gerekebilecek herhangi bir ücret olup olmadığını öğrenmek için Samsung teknik ekibinizle konuştuğunuzdan emin olun.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.