Galaxy S10’da “Ağda kayıtlı değil” için gerçek düzeltme | Galaxy S10 ağ hatası ile ilgili sorunları giderme

Galaxy S10’unuzda “Ağda kayıtlı değil” hatasının çözümlerini mi arıyorsunuz? Bu sorunu gidermek için deneyebileceğiniz çözümleri aşağıdaki yazıdan öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10’da “Ağda kayıtlı değil” için gerçek düzeltme

Ağda kayıtlı değil hatası, Android kullanıcılarının çoğunun karşılaştığı yaygın ağ hatalarından biridir. Bunu Galaxy S10’unuzda bulduysanız, aşağıdaki sorunların nasıl giderileceğini öğrenin.

# 1 ağ bağlantısında kayıtlı değil: Sinyali kontrol edin ve yeniden başlatın

Ağda kayıtlı değil, aralıklı veya hiç sinyal yoksa açılır. Kapsama alanı zayıf bir bölgedeyseniz, daha iyi sinyalli bir bölgeye geçmeyi deneyin. Veya açık bir alana taşınmayı deneyin ve bunun durumu iyileştirip iyileştirmeyeceğini görün.

Zaten açık veya daha iyi bir alana taşındıktan sonra, cihazı ağınıza yeniden kaydolmaya zorlamak için cihazı yeniden başlattığınızdan emin olun. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Ağ düzeltme # 2’ye kayıtlı değil: Yazılımın güncel olduğunu onaylayın

Bazı durumlarda, eski yazılım nedeniyle ağda kayıtlı değil hatası gösterilebilir. Bu, genellikle taşıyıcı markalı bir Galaxy cihazınız varsa gerçekleşir. Taşıyıcı markalı telefon ile global versiyonları değil, taşıyıcıları sağladıkları kastediyoruz. Örneğin, eğer bir Verizon müşterisiyseniz ve S10’unuzu Verizon’dan aldıysanız, S10’ınız Verizon markalı versiyondur. Bu durumda, cihazda çalışan yazılımın güncellendiğinden emin olun. Herhangi bir güncelleme olup olmadığını görmek için Ayarlar> Yazılım güncelleme altında kontrol etmeyi deneyin.

Ağ düzeltme # 3’te kayıtlı değil: SIM’in çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Bu durumda yapılması gereken diğer bir sorun giderme adımı, SIM kartın çalıştığından emin olmaktır. Bunu yapmanın iki yolu var. İlki, görünür fiziksel hasar belirtisi olup olmadığını kontrol etmek için SIM’i incelemektir. SIM’i zaten cihazınıza taktıysanız, tepsiden dikkatlice çıkardığınızdan emin olun. Veri bozulmasını önlemek için, kartı çıkartıp tekrar takmadan önce telefonun kapalı olması gerekir.

SIM kart sorunu olup olmadığını kontrol etmenin başka bir yolu da başka bir uyumlu telefona takmaktır. Uyumlu olarak, şu anki ağınızla çalışması ve SIM’i okuyabilmesi gereken anlamına gelir. İkinci telefondaki ağda kayıtlı değil mesajı varsa, bu S10’unuzla ilgili bir sorun olabileceği anlamına gelir. Aşağıdaki sorun giderme işlemlerine devam edin.

# 4 numaralı ağ bağlantısına kayıtlı değil: El ile farklı ağlara geç

Herhangi bir cihazda sinyal kalitesini arttırmanın bir başka püf noktası da onu tekrar ağa kaydetmeye zorlamaktır. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Connections.Tap Mobil ağlar.Tap Şebeke operatörleri’ne dokunun.Tap el ile seçin. Aygıtın taranmasını bekleyin. Bir ağ seçin (kendi ağınız değil) .Onu kaydetmek için tekrar kendi ağınıza dokunun. Sorunu kontrol edin.

# 5 ağ düzeltmesinde kayıtlı değil: Önbellek bölümünü sil

Bir sistem önbelleği bozulduğunda her türlü problem olabilir. Sistem önbelleğini en iyi durumda tutmak için S10’unuzdaki önbellek bölümünü temizlediğinizden emin olun. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

Galaxy S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulandı.

# 6 numaralı ağ bağlantısında kayıtlı değil: Ağ ayarlarını sıfırla

Cihazınızın tüm doğru ağ ayarlarına sahip olduğundan emin olmak için bunları bir kez sıfırlayabilirsiniz. Onun nasıl:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim’e dokunun. Sıfırla seçeneğine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Ağ düzeltme # 7’ye kayıtlı değil: Hileli uygulamaları kontrol et

Aramaların düşmeye devam etmesine neden olan bir üçüncü taraf uygulaması varsa, yapılacak bir sonraki iyi şey güvenli moda yeniden başlamaktır. Üçüncü taraf uygulaması ile, ilk kurulumdan sonra eklediğiniz uygulamaları kastediyoruz. Telefonunuzu kutusundan çıkardıktan hemen sonra indirildiyse, Google ve Samsung’daki uygulamalar bile üçüncü taraf olarak kabul edilir.

Güvenli moda yeniden başlatmak için:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Ağda kayıtlı değil sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Ağ düzeltme # 8’de kayıtlı değil: Cihazı sil (fabrika ayarlarına sıfırla)

Bu noktada, hata devam ederse fabrika ayarlarına sıfırlama yapılmalıdır. Ağ ayarları sorununa neden olan bir yazılım hatası olabilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak telefonu silmeyi deneyin. Dosyaları kaybetmemek için önceden kişisel verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun.

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yöntemi aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Belirtilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla seçimini yapın. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla öğesine dokunun. Onaylamak için Tümünü Sil öğesine dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

9 numaralı ağ bağlantısında kayıtlı değil: Uyumluluk kontrolü yapın

Kısa süre önce, çevrimiçi olarak veya bir başkasından bir taşıyıcı markalı S10 satın aldıysanız, ağınız tarafından sunulan hizmetleri destekleyememe ihtimali vardır. Bir GSM cihazınız olsa bile, bu herhangi bir GSM şebekesiyle çalışabileceği anlamına gelmez. Taşıyıcı markalı cihazlar, belirli bir frekans bandı veya radyo frekansı kümesiyle çalışmak üzere üretilmiştir. S10’unuz başka bir ülkedeyse, operatörünüzün frekanslarıyla uyumlu olmayabilir. Daha fazla araştırma yapın ve durumun böyle olup olmadığını görün.

# 10 numaralı ağ bağlantısında kayıtlı değil: Taşıyıcıdan yardım alın

Şu ana kadar hiçbir şey işe yaramadıysa veya cihazınızla olası uyumsuzluk sorunları hakkında sorularınız varsa, şebeke operatörünüzden yardım almak istersiniz. Şimdiye kadar yaptığınız tüm sorun giderme adımlarından bahsettiğinizden emin olun;

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu yayını yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.