Galaxy S10’da Akıllı Kilit nasıl kullanılır | Vücuda Tespit Etme, Güvenilir Yerler, Güvenilir Aygıtlar ve Ses Eşleştirme ayarlarını yapmak için kolay adımlar

Akıllı Kilit, ekranı kendi başına kilitlemeden cihazınızı kullanırken işinizi kolaylaştıracak bir güvenlik özelliğidir. Cihazınız, cebinizdeyken veya ekranın kilidini açmak için kurduğunuz belirli bir yerde olduğu gibi sinyalleri tanımaya çalışır. Galaxy S10’da Smart Lock’u nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız, nasıl yapılacağını öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için mümkün olduğunca ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10’da Akıllı Kilit nasıl kullanılır | kurulumu kolay adımlar

Cihazınızda Akıllı Kilidi kullanmayı planlıyorsanız kullanabileceğiniz dört seçenek vardır. Tercih ettiğiniz Akıllı Kilidi ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını açın. Ekranı kilitle. Ekranı kilitle. Akıllı Kilitle. Cihazınız sizden isterse mevcut PIN’inizi, şifrenizi veya düzeninizi girin. Dört seçenekten birini seçin, ardından güvenilir bir kilit açma ayarını yapmak için ekrandaki talimatları izleyin. Aşağıda bu seçeneklerin her biri için kısa bir açıklama bulunmaktadır. Vücut algılama: Telefonunuz açıkken açık kalmasını sağlar. Güvenilen yerler: Telefonunuz açıkken telefonunuzun kilidini açık tutmak için konumlar (ev, iş vb.) Ayarlayın. Güvenilir cihazlar: Bu cihaz bağlandığında telefonunuzun kilidini açık tutmak için Bluetooth veya NFC cihazlarını ayarlayın. Ses Eşleştirme: Ses tanımayı kullanarak telefonunuzun kilidini açık tutar.

Vücut Üzerinde Algılama Akıllı Kilidi Nedir?

Bu akıllı kilit cihazınızda iki sensör kullanır: ivmeölçer veya jiroskop. Cihazınızı kullanırken, telefonunuzun telefonunuzda, cebinizde veya çantanızda olduğunu algılarsa, sistem ekran kilidini açmaya çalışır. Hareket ettiğinizi ve telefonunuzun başka bir yöntemle kilidini açtığını tespit ederse, telefonun ekranı kilitlemesini engellemelidir. Hareket etmeyi bıraktığınızda ve telefon bunu algıladığında, ekranı otomatik olarak kilitler.

Ekranı kendiniz açtıysanız, ancak diğerleri taşıyorsa, telefonunuz bilemez. Vücut üstü algılama, nasıl yürüdüğünüz veya nasıl hareket ettiğiniz konusunda bilgi edinmeye çalışacak ve ekranı kilitleyip kilitlemeyeceğine kendisi karar verecektir. Bu sistem mükemmel değildir, eğer kullanıyorsanız bazı kötü insanlar tarafından sömürülebilir. Bu olsa onu kullanmayı bırakmadığın anlamına gelmez. Öncelikle telefonunuzu her zaman kullanıyorsanız, bu harika bir seçenek. Galaxy S10’da Akıllı Kilidi kullanmak istiyorsanız, Vücutta algılama sizin için mükemmel bir seçenektir.

Bu güvenlik özelliğinin, cihazın artık vücudunuzda olmadığını fark etmek için birkaç dakika gerekebilir. Cihazınızı düşürürseniz ve başka biri alırsa, güvenlik ayarlarını değiştirmek için yeterli zamanları olabilir.

Güvenilir Yerler Akıllı Kilidi nedir?

Telefonunuzun kilidini açık tutmak için bir başka harika seçenek de Güvenilir Yerler’dir. Güvenilen Yerler, belirtilen yerde olması durumunda ekranı açık tutmak için coğrafi çit özelliğini kullanır. Bu yerin dışında olduğunu tespit ettiğinde ekranı kendi kendine kilitler. Başka bir deyişle, telefon kendiliğinden sanal bir çit koyar. Onu “çitin” dışına taşıdığınızı algılarsa, ekranı otomatik olarak kendi kendine kilitler. Coğrafi çitin çalışması için telefonunuzun İnternet’e bağlı olması gerekir; böylece konumunu düzenli olarak birkaç GPS uydusuna kontrol edebilir. Bir ofiste veya evdeyken ve Galaxy S10’da Akıllı Kilidi kullanmayı planlıyorsanız olduğu gibi çoğu zaman belirli bir yere bağlıysanız, Güvenilir Yerler ekran kilidini açmak için biraz çaba harcamak için mükemmel bir seçenektir.

Trusted Places’in yalnızca cihazınızın etrafına koyduğu “çiti” tahmin ettiğini tahmin ettiğini unutmayın. Bu çit, içinde bulunduğunuz tüm evi veya yeri içerebilir veya içermeyebilir. Normalde, cihazın 80 metrelik yarıçap içinde kilidini açabilir. Telefonunuz mobil veri yerine wifi kullanıyorsa, bu en iyi sonucu verir.

Güvenilir Cihazlar Akıllı Kilidi Nedir?

Güvenilir Cihazlar, daha önce güvenilir bir cihaz olarak ayarladığınız diğer cihazları algılamak için Bluetooth kullanır. Bu akıllı kilidi kullanırken, telefonunuzun kilidi yalnızca S10’unuz ile atanmış Bluetooth cihazı arasında etkin bir iletişim olması durumunda açılacaktır.

Şimdi, olay şu ki, Bluetooth çok sınırlı bir menzile sahip. Büyük bir evin varsa veya sık sık ofisinde veya evinde dolaşıyorsanız, Bluetooth bağlantısı beklendiği gibi çalışmayabilir. Bluetooth sinyali diğer faktörlerden de etkilenebilir, bu nedenle telefonunuzun o Bluetooth cihazına sürekli olarak bağlanabileceğinden emin değilseniz, bunu önermeyiz. Unutmayın, Bluetooth bağlantısı kesildiğinde telefonunuz kendiliğinden kilitlenir. S10’unuz ve söz konusu Bluetooth cihazı menzil içinde olsalar bile otomatik olarak bağlanmazsa, Güvenilir Cihazlar hiç çalışmaz.

Ses Eşleştirme veya Güvenilir Sesli Akıllı Kilit Nedir?

Güvenilir Ses seçeneği, Google Asistan’ı ayarlamak için kullandığınız “Tamam Google” ifadesini kullanarak çalışır. Güvenilir sesi kullanmak için önce Google Asistan’ı ayarlamanız gerekir.

Google Asistanı korkunç bir batarya domuzu olduğu için bu seçeneği genellikle önermeyiz. Sesinizi düzenli olarak dinleyerek çalışır ve sürekli çalışmasını sağlamak için arka planda çok fazla bilgi işlem gücü alabilir.

Ayrıca, cihazınız sesini net bir şekilde duyamıyorsa, bu seçenek düzgün çalışmayabilir. Akü boşalması sizin için sorun değilse ve Galaxy S10’da Smart Lock’u kullanmak istiyorsanız, devam edin ve bize bırakın.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.