Galaxy S10’da bir uygulamayı kapatmaya zorlama | dondurulmuş veya çökmüş bir uygulamayı düzeltmek

Tasarım gereği, Android İşletim Sisteminin kaynaklarını kendi başına yönetmesi gerekiyor, bu nedenle bir aksaklık olduğunda uygulamaları kapatma şeklinde kullanıcı müdahalesine gerek kalmıyor. Yine de birçok durumda Android, kaynak yönetimini iyi bir şekilde yürütemeyebilir, bu durum daha sonra düşük uygulama performansı veya uygulama çökmesine neden olabilir. S10’unuzda uygulama kilitlenmesi sorunu yaşıyorsanız ve sistem kendi kendine düzeltirse, bir uygulamayı el ile kapatmaya çalışmalısınız. Bu kısa eğiticide, size bir uygulamayı bırakma konusunda nasıl zorlanacağını göstereceğiz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10’daki bir uygulamayı kapatmaya zorlama Yöntem 1: Recent Apps tuşunu kullanarak bir uygulamayı kapatın

Galaxy S10’da bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın daha kolay ve hızlı yolu Recent Apps tuşunu kullanmaktır. Ekranın altındaki gezinme düğmelerinden biridir. Ana Sayfa düğmesinin sol tarafındadır ve üç dikey çizgi ile gösterilir. Bu düğmeye dokunduğunuzda, tüm etkin ve çalışan uygulamaları görebileceğiniz Son Uygulamalar ekranına yönlendirilirsiniz.

Varsayılan olarak, S10’unuz standart gezinme düğmelerini kullanıyor olmalıdır. Tam ekran hareketleri olarak değiştirirseniz, Son Kullanılan Uygulamalar ekranını açmak için ekranın sol alt kısmında yukarı kaydırın. Standart gezinme düğmelerine geri dönmek için, sadece Ayarlar> Ekran> Gezinme çubuğu seçeneğine gidin.

Şimdi, en son Apps anahtarını kullanarak Galaxy S10’daki bir uygulamayı kapatmaya zorlama adımları:

    Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, uygulamayı aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Galaxy S10’daki bir uygulamayı kapatmaya zorlama Yöntem 2: Uygulama Bilgisi menüsünü kullanarak bir uygulamayı kapatma

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu da uygulamanın ayarlarının içine girmektir. Yukarıdaki ilk yönteme kıyasla daha uzun bir yol ama aynı derecede etkili. Söz konusu uygulama için önbelleğini veya verilerini silmek gibi başka bir sorun giderme yapmayı planlıyorsanız, bu yöntemi kullanmak istiyorsunuz. İşte böyle yapılır:

    Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps’a dokunun.Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun.

Umarız, Galaxy S10’daki bir uygulamanın nasıl kapatılacağına dair bu kısa rehberin, uygulamanızdaki sorunu çözmenize yardımcı olur.


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.