Galaxy S10’da donanım sıfırlaması nasıl yapılır [kolay adımlar]

Fabrika ayarlarına sıfırlama olarak da bilinen donanımdan sıfırlama, genellikle bir hatayı öldürmenin veya gelişmiş yazılım sorunlarını çözmenin etkili bir yoludur. Galaxy S10’unuzla ilgili sorun yaşıyorsanız ve temel sorun giderme adımlarının yardımı yoksa, cihazı silmeyi düşünebilirsiniz. Galaxy S10’unuzda donanımdan sıfırlamanın üç yolu vardır. İçinde bulunduğunuz sorun giderme durumunda esneklik sağlamak için tümünü bu yayına ekliyoruz. Çoğu durumda, ilk yöntem yeterlidir, ancak Ayarlar menüsüne herhangi bir nedenle erişilemiyorsa, diğer iki seçeneğin de aynı etkisi olmalıdır.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Koruması ile ilgili sorunlardan kaçınmanız önemlidir. Bu, hırsızların cihaz kullanmasını engellemek için tasarlanmış bir Google güvenlik özelliğidir. Temel olarak, FRP’nin fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra Google hesabı kullanıcı adı ve şifresi istemesi. Doğru ayrıntıları giremiyorsanız, yasal sahibi olsanız bile telefonunuzun dışında kalırsınız. Bunu önlemek için, fabrika ayarlarına sıfırlama yapılmadan önce tüm Google hesabını cihazdan kaldırmak istersiniz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını da ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Yöntem 1: Ayarlar Menüsü ile Samsung Galaxy S10’da nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsünün altına gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında sorun yaşamıyorsanız bu yöntemi kullanmanızı öneririz.

    Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla’ya dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10’da nasıl sıfırlanır

Durumunuz telefonun önyükleme yapmaması veya önyükleme yapması, ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyor olması durumunda bu yönteme yardımcı olabilir. İlk olarak, cihazı Kurtarma Moduna önyüklemeniz gerekir. Kurtarma’ya başarılı bir şekilde eriştiğinizde, uygun ana sıfırlama prosedürüne başladığınız zamandır. Kurtarma’ya erişebilmeniz için biraz deneme yapmanız gerekebilir, bu yüzden sabırlı olun ve tekrar deneyin.

    Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın.Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlamanız yeterlidir. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna önyükleme yapmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin. Sesi Açma düğmesini ve Bixby düğmesini aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken Güç düğmesini basılı tutun. şimdi görünecek. Bunu gördüğünüzde düğmeleri bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulayana kadar Sesi Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Evet öğesini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın. düğmesine basarak fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Yöntem 3: Mobilimi Bul özelliğini kullanarak Samsung Galaxy S10’da nasıl sıfırlanır

Cep Telefonumu Bul, Samsung cihazlarının sahiplerinin ünitelerini uzaktan izlemelerine, ekran kilidini açmasına, verileri yedeklemelerine, Samsung Pay’e erişimi engellemelerine veya tüm verileri silmelerine (fabrika ayarlarına sıfırlama) olanak sağlayan kendi hizmetidir. Mobil Cihazımı Bul özelliğini kullanarak cihazı silmenin adımları çok basittir. İlk olarak yapılacak önemli şey, onu ayarladığınızdan emin olmaktır. Kaybeden önce cihazda etkinleştirmediyseniz, Mobil Cihazımı Bul hizmetini kullanamazsınız.

Bu hizmeti ilk kez kullanıyorsanız, kurmak için yapmanız gerekenler:

    Ayarlar uygulamasını açın. ‘Biyometri ve Güvenlik’ simgesine dokunun. ‘Cep Telefonumu Bul’ seçeneğine gidin. Samsung hesabına dokunun. Samsung hesap ayrıntılarınızı girin.

Bundan önce oluşturulmuş bir Samsung hesabınız olduğunu varsayıyoruz. Bir hesabınız yoksa, önce bir Samsung hesabı oluşturduğunuzdan emin olun. Ardından, Mobil Cihazımı Bul özelliğini etkinleştirmek için bilgilerinizi kullanın.

Gelecekte, telefonunuzu kaybederseniz ve verilerini uzaktan silmek istiyorsanız, yapmanız gerekenler:

    Bilgisayarınızda, Mobil Cihazımı Bul sitesine gidin: https: //findmymobile.samsung.com.Samsung hesap kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açın. Bilgiler, telefonda kullandığınız bilgilerle aynı olmalıdır. Oturum açtıktan sonra, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini başlatmak için Verileri sil simgesini tıklamanız yeterlidir. Devam etmek isteyip istemediğinizi soran bir uyarı gösterilecektir. ERASE’i tıklayın.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu yayını faydalı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.