Galaxy S10’da ekran görüntüsü nasıl [ekranınızı yakalamak için kolay adımlar]

Galaxy S10’ınızda, ekran görüntüsü almanın çeşitli yolları vardır. Aşağıdaki adımları kontrol ederek bu yöntemlerin her birini nasıl yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Yöntem 1: Donanım düğmelerini kullanarak Galaxy S10’da ekran görüntüsü alın

Galaxy S10’unuzdaki ekranı yakalamanın en kolay yoludur. İlk kez alamayabilirsiniz, bu yüzden tek yapmanız gereken birkaç kez daha pratik yapmak. Bundan sonra, bu yöntemi kolaylığı için takdir edersiniz. Donanım anahtarlarını kullanarak ekran görüntüsü alma adımları şunlardır:

    Ekran görüntüsünü almak istediğiniz uygulamayı / ekranı açın. Şimdi Güç ve Ses Kısma düğmelerini yaklaşık 2 saniye basılı tutun. Başarılı olursa, hızlı bir animasyon göreceksiniz ve ekran görüntüsünü gösterecek bir geri bildirim sesi duyacaksınız. yeni alındı.

Yöntem 2: yakalamak için Palm swipe kullanarak Galaxy S10 ekran görüntüsünü alın

Avuçlamak için hızlıca kaydırmak için önce ayar yapılması gerekir. Kurulumu tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken avucunuzu ekran üzerinde çalıştırmaktır. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

    Gerçekten kullanmadan önce hareketi kendiniz etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için, Ayarlar uygulamasına gidin ve Gelişmiş özellikler öğesini seçin. Gelişmiş özellikler bölümünden, Hareketler ve hareketler öğesine dokunun. Yakalamak için Palm Swipe öğesine dokunun. Yakalamak için Palm Swipe düğmesinin geçişini yapın. veya yakalamak istediğiniz uygulamayı seçin. Elinizin kenarını sağdan sola veya soldan sağa ve kenardan kenara yatay olarak kaydırın. Ekran görüntüsünü başarılı bir şekilde yapmak için eliniz ekranla temas halinde kalmalıdır.

Yöntem 3: Kaydırmalı yakalamayı kullanarak Galaxy S10’da ekran görüntüsü alın

Uzun makalelerin veya resimlerin ekran görüntülerini çekmeye çalışıyorsanız, bunu Kaydırma yakalama özelliğini kullanarak yapabilirsiniz. Palm Swipe’ı yakalamak için bu seçeneğin önce ayarlanması gerekir. Bunu yaptıktan sonra, devam edip ekran görüntüleri yakalayabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler:

    Önce Kaydırma yakalamayı etkinleştirin. Ayarlar uygulamasını açın, Gelişmiş ayarlara gidin ve Akıllı çekim özelliğini etkinleştirin. Bu, ekran görüntüsünü aldıktan sonra beliren seçeneklerden Kaydırma yakalama seçeneğine dokunma seçeneği sunmalıdır. Ayarlar uygulamasını kapatın ve yakalamak istediğiniz ekranı veya uygulamayı hazırlayın. beliren seçenekler. İçeriği yakalamayı bitirene kadar Kaydırma yakalama düğmesine dokunmaya devam edin.

Ekran görüntülerini nasıl görüntüleyebilirim?

Ekran görüntülerini görüntülemek kadar kolaydır. Yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanarak bir ekran görüntüsü yakaladıktan sonra yapmanız gereken tek şey, görüntülenen önizlemeyi seçmek. Alttaki aynı seçenek grubunda, resmi düzenleyebilmelisiniz.

Alternatif olarak, ekran görüntülerini görüntülemek için Galeri uygulamasını açabilir ve Ekran Görüntüleri klasörünü açabilirsiniz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.