Galaxy S10’da ekran görüntüsü nasıl yapılır [ekranınızı yakalamak için kolay adımlar]

Galaxy S10’unuzda, ekran görüntüsü almanın birkaç yolu vardır. Aşağıdaki adımları izleyerek bu yöntemlerin her birini nasıl yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Yöntem 1: Donanım düğmelerini kullanarak Galaxy S10’da ekran görüntüsü alma

Bu, Galaxy S10’unuzdaki ekranı yakalamanın en basit yoludur. İlk seferde alamayabilirsiniz, bu yüzden tek yapmanız gereken birkaç kez daha pratik yapmaktır. Bundan sonra, bu yöntemi kolaylığı için takdir edeceksiniz. Donanım tuşlarını kullanarak ekran görüntüsü alma adımları şunlardır:

    Ekran görüntüsünü almak istediğiniz uygulamayı / ekranı açın. Güç ve Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 2 saniye boyunca birlikte basılı tutun. yeni alındı.

Yöntem 2: yakalamak için Palm tokatlamak kullanarak Galaxy S10 ekran görüntüsü alın

Yakalamak için avuç içi hızlıca kaydırmak için önce kurulum gerekir. Kurulumu tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken avucunuzu ekran üzerinde çalıştırmaktır. Tam olarak yapmanız gerekenler:

    Kullanmadan önce hareketin kendisini etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar uygulamasına gidin ve Gelişmiş özellikler’i seçin.Gelişmiş özellikler bölümünden Hareketler ve hareketler’e dokunun. Yakalamak için Avuç İçi Kaydırma’ya dokunun. Elinizin kenarını sağdan sola veya soldan sağa ve kenardan kenara yatay olarak kaydırın. Ekran görüntüsünü başarıyla yapabilmek için elinizin ekranla temas halinde kalması gerekir.

Yöntem 3: Kaydırma yakalama özelliğini kullanarak Galaxy S10’da ekran görüntüsü alma

Uzun makalelerin veya resimlerin ekran görüntülerini yakalamaya çalışıyorsanız, Kaydırma yakalamayı kullanarak bunu yapabilirsiniz. Yakalamak için Palm Swipe gibi, bu seçeneğin önce ayarlanması gerekir. Bunu yaptıktan sonra, devam edebilir ve ekran görüntüleri yakalayabilirsiniz. Yapmanız gerekenler:

    Önce Kaydırma yakalamayı etkinleştirin. Ayarlar uygulamasını açın, Gelişmiş ayarlar’a gidin ve Akıllı yakalamayı etkinleştirin. Bu, ekran görüntüsünü aldıktan sonra görünen seçeneklerden Kaydırma yakalama’ya dokunma seçeneği sunmalıdır.Ayarlar uygulamasını kapatın ve yakalamak istediğiniz ekranı veya uygulamayı hazırlayın. görüntülenen seçenekler. İçeriği yakalamayı bitirinceye kadar Kaydırma yakalama düğmesine dokunmaya devam edin.

Ekran görüntülerinizi görüntüleme

Ekran görüntülerinizi izlemek de aynı derecede kolaydır. Yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanarak bir ekran görüntüsü yakaladıktan sonra yapmanız gereken tek şey, görüntülenen önizlemeye dokunmaktır. Alttaki aynı seçenek kümesinde, resmi düzenleyebilmeniz gerekir.

Alternatif olarak, ekran görüntülerinizi görüntülemek için Galeri uygulamasını açabilir ve Ekran Görüntüleri klasörünü açabilirsiniz.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.