Galaxy S10’da Gmail nasıl düzeldi? Gmail sorun giderme işlemi kilitleniyor

Gmail genellikle Galaxy S10’da önceden yüklenmiş uygulamalardan biridir. Uygulamanızla ilgili sorun yaşıyorsanız ve Gmail’in hatayı durdurduğunu göstermeye devam ediyorsa, neyin neden olduğunu belirlemek için birkaç adım yapmanız gerekir. Bunu yapmak için yapabileceğiniz şeyleri öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını da ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S10’da Gmail nasıl düzeldi? Gmail sorun giderme işlemi kilitleniyor

Gmail uygulaması, Android cihazlardaki kararlı uygulamalardan biridir. Galaxy S10’unuzda durum böyle değilse ve Gmail’in hatayı sürekli durdurduğunu göstermeye devam ederse, yapabileceğiniz sorun giderme adımları aşağıdadır.

Gmail 1 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Gmail uygulamasını kapatmaya zorla

Gmail uygulamasıyla başa çıkmak, yapmanız gereken ilk sorun giderme adımı olmalıdır. Bunu yapmak için uygulamayı yeniden başlatmak ve hatayı düzeltip düzeltmeyeceğini görmek istersiniz. Eğer şanslıysanız ve hata geçiciyse, bu muhtemelen yardımcı olacaktır. Bir uygulamanın düzgün çalışmamasına neden olabilecek bir dizi faktör vardır. Yeniden başlatmanın yardımcı olup olmayacağını görmek için şunları yapabilirsiniz:

  Ekranınızda, Son Uygulamalar yazılım tuşuna (Ana ekran düğmesinin solunda üç dikey çizgisi olan) dokunun. Son Uygulamalar ekranı görüntülendiğinde, Ayarlar uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysanız burada olmalı. Ardından, uygulamayı kapatmak için hızlıca yukarı kaydırın. Bu onu kapatmaya zorlamalıdır. Orada yoksa, tüm uygulamaları yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunmanız yeterlidir.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın Uygulamalar’a dokunun.Daha fazla ayarlar simgesine (üç noktalı simge, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun ve Ayarlar uygulamasını bulun üzerine dokunun.

Gmail 2. düzeltmeyi durdurdu: Gmail hesabınızdan çıkış yapın

Gmail’in kilitlenmeye devam ettiği bu özel duruma gelince, bir sonraki etkili yol uygulamadan çıkış yapıp tekrar oturum açmaktır. Bazı Gmail kullanıcıları bunu yapabilir ve Gmail’in geçmişte hatayı durdurmasını düzeltebilir. Birkaç dakika sürmez, bu nedenle aşağıdaki önerilerin geri kalanına devam etmeden önce bunu yaptığınızdan emin olun. Gmail hesabınızdan çıkış yapmak için Ayarlar> Hesaplar ve yedekleme> Hesaplar> Google hesabı’na gidebilirsiniz. Doğru Google hesabını seçtiğinizden emin olun (birden fazla Google hesabınız varsa).

Gmail # 3 düzeltmesini durdurdu: Gmail önbelleğini temizle

Sorunlu bir uygulamanın önbelleğini temizlemek, bu durumda yapabileceğiniz başka bir temel sorun giderme adımıdır. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda öğrenin.

  Ayarlar uygulamasını açın Uygulamalar’a dokunun.Daha fazla ayarlar simgesine (üç noktalı simge, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun ve Telefon uygulaması öğesine dokunun ve Depolama öğesine dokunun.

Gmail 4. düzeltmeyi durdurdu: Gmail verilerini sıfırlayın

Gmail hata kalıntılarını durdurduysa, uygulamanın verilerini temizleyerek önceki adımı uygulamanız gerekir. Bu, uygulamayı varsayılan ayarlarına sıfırlar. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın Uygulamalar’a dokunun.Daha fazla ayarlar simgesine (üç noktalı simge, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun ve Telefon uygulaması öğesine dokunun ve Depolama öğesine dokunun.

Bu sorun giderme adımı herhangi bir kişisel veriyi silmese de, bunları korumak için Kişiler ve Telefon günlüklerinizin bir yedeğini oluşturmanızı önemle öneririz.

Gmail # 5 düzeltmesini durdurdu: Cihazı yeniden başlatın

Uygulamanın kendisini yeniden başlattıktan sonra sorun geri gelirse, yapmak istediğiniz bir sonraki şey yumuşak bir sıfırlama yapmaktır. Bu, sistemi temizlemeli ve muhtemelen hatadan da kurtulmalıdır. Bunu yapmak için, Güç ve Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutmanız yeterlidir. Telefon yeniden başlatıldığında düğmeleri bırakın. Bu genellikle, bir süre bir sistem çalışır durumda bırakıldığında oluşan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu haftada en az bir kez bu yöntemi kullanarak yeniden başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için, aynı yönteme varmanın biraz farklı bir yolu olabilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Gmail 6 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Gmail’i güncelleyin

Bazı uygulama hataları yalnızca kodlama değişiklikleri yapılarak düzeltilebilir. Gmail uygulamasını bir süredir güncellemediyseniz, şimdi yaptığınızdan emin olun. Google Play Store uygulamasını açın ve oradan güncelleyin. Bunu yaptıktan sonra, cihazı yeniden başlatın ve Gmail’in durduğunu görün hata gider.

Gmail 7 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Hileli uygulamayı kontrol et

Hata, yeni bir uygulama yüklendikten hemen sonra gerçekleştiyse, uygulamayı silmeli ve düzeltilip düzeltilmediğine bakmalısınız. Değilse, kötü bir üçüncü taraf uygulama sorunu olasılığıyla ilgili sorun gidermeye devam edersiniz. Bunu yapmak için cihazı güvenli moda yeniden başlatmak istersiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun, ardından bırakın. Güvenli mod istemi görüntüleninceye kadar Güç kapalı öğesine dokunup basılı tutun, onaylamak için Güvenli moda dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye kadar sürebilir. Ana ekranın sol alt köşesinde “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını unutmayın, böylece kullanabileceğiniz önceden yüklenmiş uygulamalardır. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. Son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, haydut uygulamasını tanımlamak için eleme işlemini kullanın. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güvenli moda önyükleme yapın Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Gmail # 8 düzeltmesini durdurdu: Önbellek bölümünü sil

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için sistem önbelleği adı verilen bir dizi geçici dosyaya bağlıdır. Bu önbellek bozulur veya eskiyse, bir cihaz aniden gecikebilir, donabilir veya yavaş performans belirtileri gösterebilir. Diğer zamanlarda, nadir görülen aksaklıklar meydana gelebilir ve sistemin genel performansı da etkilenebilir. S10’unuzun iyi bir sistem önbelleğine sahip olduğundan emin olmak için, birkaç ayda bir temizlemenizi öneririz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Gmail 9. düzeltmeyi durdurdu: Ağ ayarlarını sıfırla

Gmail gibi çalışması için sürekli internet bağlantısı gerektiren uygulamalar, yanlış ağ ayarlarından etkilenirse düzgün çalışmayabilir. S10’unuzun ağ ayarlarının doğru olduğundan emin olmak için şimdi sıfırlamayı deneyin. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğine dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Gmail 10. düzeltmeyi durdurdu: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Gmail bu noktada hala kilitlenmeye devam ederse, telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayarak silmenin yardımcı olup olmayacağını görmelisiniz. S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Ayarlar Menüsünden Samsung Galaxy S10’da nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne girmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında sorun yaşamıyorsanız bu yöntemi kullanmanızı öneririz.

  Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10’da donanım sıfırlaması nasıl yapılır

Durumunuz telefonun önyükleme yapmadığı veya önyükleme yaptığı ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yönteme yardımcı olabilir. İlk olarak, cihazı Kurtarma Moduna önyüklemeniz gerekir. Kurtarma’ya başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama prosedürüne başlama zamanıdır. Kurtarma’ya erişebilmeniz için biraz deneme yapmanız gerekebilir, bu yüzden sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın.Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlamanız yeterlidir. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna önyükleme yapmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.Sesi Açma düğmesine ve Bixby düğmesine aynı anda basın ve Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken Güç düğmesini basılı tutun. menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde düğmeleri bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulayana kadar Sesi Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Evet öğesini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın. düğmesine basarak fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Gmail 11 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Hata raporu gönderin

Gmail fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra hata kalıntılarını durdurduysa, sorunun uygulamanın kendisiyle ilgili bir şey olabileceğini varsayabilirsiniz. Son kullanıcı olarak, yardım etmek için yapabileceğiniz bir hata raporu göndermektir. Uygulamanın içinde bunu yapmanıza izin veren bir raporlama aracı var. Uygulamayı açıp kilitlenmeden ayarlar menüsüne gidebiliyorsanız, sorunu geliştiriciye bildirmenizi öneririz. Uygulama yine de kilitlenmeye devam ederse, bu öneriyi atlamanız yeterlidir. Yalnızca sorun geliştirici tarafından giderilene kadar beklemeniz gerekir.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.