Galaxy S10’da Google hesabı nasıl eklenir veya kaldırılır | mevcut hesabı ekle veya sil

Bu kısa eğitici, Galaxy S10’da Google hesabını nasıl ekleyeceğinizi veya kaldıracağınızı gösterecektir. Yeni Galaxy S10’unuzun kutusunu açtıktan sonra, devam etmek için bir Google hesabı girmeniz istenmelidir. Ancak daha sonra yeni bir hesap ekleme veya mevcut bir hesabı cihazınızdan silme adımlarını hatırlayamıyorsanız, bunu yapmak kolay olduğu için endişelenmeyin. Bu makaledeki adımları izleyerek nasıl yapılacağını öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını da ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S10’da Google hesabı nasıl eklenir veya kaldırılır

Google ile ilgili uygulamalarda veya hesaplarda sorun gidermeye çalışıyorsanız, Galaxy S10’da Google hesabını nasıl ekleyeceğinizi veya kaldıracağınızı bilmek kullanışlı olabilir. Bir hesabı kaldırmak veya eklemek veya bir sorunu gidermek isteyip istemediğinizi, en azından gelecekte başvurmak üzere Google hesabınızı nasıl ekleyeceğinizi veya sileceğinizi bilmeniz gerekir. Bunlardan herhangi birinin nasıl yapılacağı ile ilgili aşağıdaki adımlara göz atın.

Galaxy S10’da Google hesabı nasıl eklenir

Aşağıdaki adımları denemeden önce, zaten etkin bir Google hesabınız olduğunu varsayıyoruz. Gecikmeleri önlemek için hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini de bilmeniz gerekir. Hesap şifrenizden emin değilseniz, önce başka bir cihaz kullanarak veya telefon tarayıcınızı kullanarak şifreyi ayarlamanızı öneririz. Bir tarayıcı açın ve Gmail giriş sayfanıza gidin ve oturum açmayı deneyin. Gerekirse, şifrenizi sıfırlamayı deneyin ve hesabınızı cihazınıza eklerken yenisini kullanın.

Her şey yolunda olduğunda, Google hesabınızı eklemek için aşağıdaki adımları uygulayın:

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleme öğesine dokunun. Hesaplar öğesine dokunun. Hesap ekle öğesine dokunun. Google öğesine dokunun. PIN, Parola veya Desen gibi bir ekran kilidi seçeneği ayarlarsanız, istendiğinde buraya girmelisiniz. Gmail adresini girin, sonra İLERİ’ye dokunun. Parolayı girin ve İLERİ’ye dokunun. Devam etmek için Hizmet Şartları ve Gizlilik’i gözden geçirin. Politika ardından KABUL EDİYORUM öğesine dokunun. Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası’nı incelemek için uygun bağlantıya ve dile dokunun, ardından işiniz bittiğinde Kapat’a (altta) dokunun. Sunulduysa, açmak için Google Drive’a yedekle düğmesine ve ardından Kabul et’e dokunun.

Galaxy S10’da Google hesabı nasıl kaldırılır

Bir Google hesabını kaldırmak, bir hesap eklemek kadar kolaydır. Kaldırmak istediğiniz hesaba bağlı olarak, Samsung hesabınızın veya ana Google hesabınızın şifresini girmeniz gerekebilir. Bir Google hesabını cihazınızdan kaldırmaya başlama adımları şunlardır:

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleme öğesine dokunun. Hesaplar öğesine dokunun. Uygun Gmail adresini seçin. Birden fazla hesap varsa, cihazdan kaldırmak istediğiniz hesabı seçtiğinizden emin olun. Hesabı kaldır’a dokunun. Onaylamak için bildirimi gözden geçirin ve Hesabı kaldır’a dokunun.

Tebrikler! Artık Galaxy S10’da Google hesabını nasıl ekleyeceğinizi veya kaldıracağınızı biliyorsunuz. Bu yayını faydalı bulacağınızı umuyoruz.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu yayını faydalı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.