Galaxy S10’da Google hesabı nasıl eklenir veya kaldırılır | mevcut hesap ekle veya sil

Bu kısa öğretici, Galaxy S10’da Google hesabının nasıl ekleneceğini veya kaldırılacağını gösterecektir. Yeni Galaxy S10’unuzu kutusundan çıkardıktan sonra, devam etmek için bir Google hesabı girmeniz istenir. Ancak, yeni bir hesap ekleme veya mevcut bir hesabı cihazınızdan silme adımlarını hatırlayamıyorsanız, kolay olduğu için endişelenmeyin. Bu makaledeki adımları izleyerek nasıl yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10’da Google hesabı nasıl eklenir veya kaldırılır

Google ile ilgili uygulamaları veya hesapları gidermeye çalışıyorsanız, Galaxy S10’da Google hesabının nasıl ekleneceğini veya kaldırılacağını bilmek kullanışlı olabilir. Bir hesabı kolayca kaldırmak veya eklemek veya bir sorunu gidermek istiyorsanız, en azından gelecekte başvurmak üzere Google hesabınızı nasıl ekleyeceğinizi veya sileceğinizi bilmelisiniz. Bunlardan herhangi birinin nasıl yapılacağı ile ilgili aşağıdaki adımları kontrol edin.

Galaxy S10’da Google hesabı nasıl eklenir?

Aşağıdaki adımları denemeden önce, zaten etkin bir Google hesabınız olduğunu varsayıyoruz. Gecikmeleri önlemek için hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini de bilmeniz gerekir. Hesap şifrenizden emin değilseniz, önce başka bir cihazı veya telefon tarayıcınızı kullanarak ayarlamanızı öneririz. Bir tarayıcı açın ve Gmail giriş sayfanıza gidin ve giriş yapmayı deneyin. Gerekirse, hesabınıza cihazınızı eklerken şifrenizi sıfırlayıp yenisini kullanmayı deneyin.

Her şey yolunda olduğunda, Google hesabınızı eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleme yapın. PIN, Şifre veya Kalıp gibi bir ekran kilidi seçeneği ayarladıysanız, istendiğinde buraya girmelisiniz. Gmail adresini girin, ardından İLERİ’ye dokunun. Parolayı girin, ardından İLERİ’ye dokunun. Devam etmek için, Hizmet ve Gizlilik Şartlarını inceleyin. Politika ardından KABUL EDİYORUM öğesine dokunun. Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası’nı incelemek için uygun bağlantıya ve dile, ardından tamamladığınızda Kapat (en altta) düğmesine dokunun. Sunulduğunda, açmak için Google Drive’a yedekle düğmesine, ardından Kabul Et düğmesine dokunun.

Galaxy S10’da Google hesabı nasıl kaldırılır

Bir Google hesabını kaldırmak, bir hesap eklemek kadar kolaydır. Kaldırmak istediğiniz hesaba bağlı olarak, Samsung hesabınız veya ana Google hesabınızın şifresini girmeniz gerekebilir. İşte bir Google hesabını cihazınızdan kaldırmaya başlamanızın adımları:

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleme yapın. Birden fazla hesap varsa, kaldırmak istediğiniz hesabı seçtiğinizden emin olun. Hesabı kaldır öğesine dokunun. Onaylamak için bildirimi gözden geçirin ve Hesabı kaldır öğesine dokunun.

Tebrikler! Artık Galaxy S10’da Google hesabının nasıl ekleneceğini veya kaldırılacağını biliyorsunuz. Umarız bu yazıyı yararlı bulursunuz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.