Galaxy S10’da Güvenli Mod Nasıl Yapılır | cihazınızdaki kötü üçüncü taraf uygulamasını düzeltin

Androidinizde bir sorunu gidermeye çalışıyorsanız, Güvenli Mod terimi ile karşılaşmış olabilirsiniz. Bu gönderi, bu sorun giderme adımının ne olduğunu açıklamaya çalışacaktır. Tabii ki, ayrıca Galaxy S10’da Güvenli Mod’a nasıl geçeceğiniz konusunda size adımlar atıyoruz. Güvenli modun ne olduğunu, neden yapmak istediğinizi ve aşağıdakileri kontrol ederek nasıl yapıldığını öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10’da Güvenli Mod Nasıl Yapılır | kötü üçüncü taraf uygulamasını düzelt

Size Galaxy S10’da Güvenli Mod’da nasıl adımlar atılacağına karar vermeden önce, bu prosedürle ilgili bazı temel konuları tartışmak istiyoruz. Çoğu Android, hangi güvenli modun ne olduğuna dair hiçbir fikre sahip değil, bu yüzden umarım bu makale ilk kez yapanları bilgilendirmede yardımcı olabilir.

Neden Güvenli Mod’a yeniden başla.

Android’de Güvenli Mod, bir teknisyenin veya sahibin bir üçüncü taraf uygulamasının sistemde bir soruna neden olup olmadığını kontrol etmesini sağlayan bir araçtır. Bir uygulamanın kötü kodlanmış veya potansiyel olarak sorunlu olup olmadığını bilmenin doğrudan bir yolu yoktur, bu nedenle sorun giderme sırasında şüpheli uygulamaları daraltmanız gerekir. Güvenli Moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınır, bu nedenle indirilen uygulamalardan birinin kötü olup olmadığını bilmek iyi bir yoldur.

Bazı durumlarda, bir cihazı güvenli modda başlatmak, bir cihazın neden çöktüğünü veya neden açık bir neden olmadan çok yavaş olabileceğini kontrol ederken olduğu gibi iyi bir sorun giderme adımıdır. Blogumuzda, bazen bir cihazın kendi kendine yeniden başlatmaya devam etmesi durumunda performansta bir fark olup olmadığını görmek için güvenli moda geçmeyi denemenizi öneririz. Bu aracın temel amacı, kötü niyetli ya da haydut bir üçüncü taraf uygulaması olup olmadığını kontrol etmektir, bu yüzden Samsung Galaxy kullanıcısı olarak öğrenilmesi gereken en önemli şeylerden biridir.

Galaxy S10’da Güvenli Mod Nasıl Yapılır

Galaxy S10’da Güvenli Mod’un nasıl yapılacağına ilişkin adımlar basittir. Eski Samsung Galaxy cihazınızda daha önce çalıştıysanız, temel olarak yeni Galaxy’nizde aynı işlemdir. Nasıl yapılacağı hakkında aşağıdaki adımları izleyin:

    Güç Kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve sonra serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntüleninceye kadar Kapat’ı basılı tutun ve onaylayın. Onaylamak için Güvenli mod’a dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir, bu yüzden sadece bekleyin. Yeniden başlatmadan sonra, ana ekranın sol alt köşesinde “Güvenli mod” belirir. Telefon güvenli modda çalışmaya başladığında, sorun giderme işlemlerine devam edin.

Sorunları gidermek için güvenli mod nasıl kullanılır

Cihaz güvenli modda başlatıldıktan sonra yapmak istediğiniz ilk şey, herhangi bir fark olup olmadığını kontrol etmektir. Örneğin, daha önce Google Play Store uygulaması aracılığıyla bir uygulamayı indirme ve yükleme konusunda sorun yaşıyorsanız, güvenli modda yeniden başlattıktan sonra yeniden denemelisiniz. Güvenli modda herhangi bir sorun yoksa, bu üçüncü taraf uygulama sorununun bir göstergesidir. Üçüncü taraf uygulamalar ile, cihazı kutusundan çıkardıktan ve kurduktan sonra yüklediğiniz anlamına gelir. Üçüncü taraf uygulamaları, yazılımın parçası olmayan uygulamalardır. Kendinizi eklediğiniz her şey, Google veya Samsung tarafından yayınlansa bile üçüncü taraf olarak kabul edilir. Çok sayıda üçüncü taraf uygulaması yüklediyseniz ve bunlardan hangisinin soruna neden olabileceğini bilmiyorsanız, güvenli mod kullanarak olası sorunlu uygulamaları ortadan kaldırmak için zaman harcamanız gerekir. Sorunun yeni bir uygulama yükledikten hemen sonra başladığını hatırlarsanız, o uygulamayı sistemden silin ve ne zaman gittiğini görün. Sorun daha sonra görünmezse, uygulamanın sorunun kaynağı olması gerekir.

Üçüncü taraf bir uygulama sorunu olduğundan şüpheleniyorsanız ve olası nedenleri daraltmak istiyorsanız, yapmak istediğiniz adımlar şunlardır:

    Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Tek bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu tekrar kontrol edin. S10’unuz hala sorun yaşıyorsa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Suçluyu belirleyene kadar döngüsü yapmaya devam et.

Cihazınız güvenli modda çalışırken yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların kullanılabileceğini unutmayın. Arkadaşlarınız veya ailenizle iletişim kurmak için üçüncü taraf uygulamalarına güveniyorsanız, bunu yapamazsınız. Bu uygulamaları tekrar kullanabilmek için önce güvenli moddan çıkmalısınız.

Galaxy S10’da güvenli moddan nasıl çıkılır

Normal moda geri dönmek de kolaydır. Yapmanız gereken tek şey telefonu Kapat (Power Off) menüsü ile yeniden başlatmak. Sadece Güç düğmesini basılı tutun, ardından beliren seçeneklerden Yeniden başlat’ı seçin.

Güvenli moda yeniden başladıktan sonra hala bir sorun varsa ne yapmalı

Sorununuz hiç güvenli modda kaybolmazsa, bunun nedeni bir uygulama olmayabilir. Sorununuza neden olan daha derin bir yazılım veya donanım sorunu olabilir, bu nedenle daha fazla sorun gidermeyi düşünmelisiniz. Samsung Galaxy cihazlarında birçok durumda, fabrika ayarlarına sıfırlama veya donanımdan sıfırlama iyi bir takiptir. Sorunu tamamen gidermek için yaptığınızdan emin olun.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu yayını yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.