Galaxy S10’da Home ekranı nasıl yapılandırılır | varsayılan Giriş ekranı ekle, sil veya değiştir

Android’de yeniyseniz, özellikle Samsung Galaxy cihazlarında, Ana ekranda değiştirebileceğiniz birçok şey olduğunu bilmek sizi şaşırtacaktır. Bu eğitimde, Galaxy S10’unuzun Giriş ekranını nasıl yapılandıracağınızı göstereceğiz.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Giriş ekranı nasıl yapılandırılır: Giriş ekranına klasör ekle

Ana ekranda bir yerde birden fazla uygulama veya uygulama kısayolu oluşturmak istiyorsanız, cevap bir klasör oluşturmaktır. Örneğin, tüm sosyal ağ uygulamalarını bir araya getirmek istiyorsanız, Giriş ekranına bir klasör ekleyebilirsiniz. İşte nasıl:

  Bir Giriş ekranından bir kısayola (örn. Instagram) dokunun ve basılı tutun. Kısayolu başka bir kısayola getirin (örneğin, Facebook), sonra bırakın. Klasör için bir ad girin. Sonra, Tamam (sağ alt) düğmesine dokunun.

Daha sonra kısayolları içeren bir klasör oluşturulmalıdır. Klasör yeniden adlandırılabilir.

Giriş ekranı nasıl yapılandırılır: Giriş ekranındaki bir klasörü silme

Ana ekrandan belirli bir klasör veya klasörden kurtulmak istiyorsanız, işte böyle yapılır:

  Giriş ekranına gidin. Silmek istediğiniz klasörü basılı tutun. Klasör simgesini silin.

Giriş ekranı nasıl yapılandırılır: ikinci bir Giriş ekranı ekleyin

Geçerli Giriş ekranına başka bir sayfa eklemek istiyorsanız, işte böyle yapılır:

  Ana ekrana gidin. Ekrandaki boş bir alana dokunun ve basılı tutun. Sola doğru kaydırın. Ortadaki Artı işaretine dokunun. İkinci Ana ekran oluşturulmalıdır.

İkinci Giriş ekranına bir uygulama eklemek için basılı tutun ve sürükleyin.

Giriş ekranı nasıl yapılandırılır: Giriş ekranını sil

Fazladan bir Giriş ekranını silmek, yenisini eklemek kadar kolaydır. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Ana ekrana gidin. Ekrandaki boş bir alana dokunun ve basılı tutun. Sola doğru kaydırın. Silmek istediğiniz Giriş ekranında, üstteki Sil simgesine dokunun.

Giriş ekranı nasıl yapılandırılır: Varsayılan Giriş ekranı panelini ayarla

Birden fazla Giriş ekranınız veya Giriş ekran paneliniz varsa ve birini varsayılan olarak seçmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin. Varsayılan Giriş ekranının, Giriş simgesine bastıktan sonra görünen panel olması gerektiğini unutmayın.

  Giriş ekranına gidin. Ekrandaki boş bir alana dokunun ve tutun. Tercih ettiğiniz panele gitmek için sola kaydırın.

Ana ekran ayarları nasıl yapılandırılır: daha fazla ayar değiştir

Ana ekran için daha fazla ayar değiştirmek isterseniz, Ana ekran ayarları altından gidebilirsiniz. İşte nasıl:

  Ana ekrana gidin. Ekrandaki boş bir alana dokunun ve basılı tutun. Sağ altta Ana ekran ayarları seçeneğine dokunun. Tercih ettiğiniz yapılandırmayı değiştirin.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.