Galaxy S10’da “Messenger durmaya devam ediyor” hatası nasıl düzeltilir? Facebook Messenger büyümeye ve çökmeye devam ediyor

Bazı Galaxy S10 kullanıcılarından son zamanlarda “Messenger’ın durmasını sürdürdüğü” hatasıyla ilgili raporlar alıyoruz. Bu yazar bile yeni Galaxy S10’umuzda bir sorunla karşılaştı, bu yüzden yaygın olabilir. Sorun yaşayan S10 kullanıcılarından biriyseniz, Facebook Messenger’ın nasıl devam edeceğini ve bu makalede sorun çözülmesini nasıl çözeceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun;

Galaxy S10’da “Messenger durmaya devam ediyor” hatası nasıl düzeltilir? Facebook Messenger büyümeye ve çökmeye devam ediyor

“Messenger sürekli durur” hatası genellikle meydana gelmez, ancak meydana geldiğinde ne yapıyorsanız araya girebileceği için çok sinir bozucu olabilir. Bu hatayı düzeltmek için aşağıdaki önerilerimizi takip edin.

Messenger # 1 numaralı hata düzeltme işlemini durdurmaya devam ediyor: Zorla Durdur

Uygulamalar birçok nedenden dolayı sorunlu hale gelebilir. Bazen bir uygulama düzgün yüklenmeyebilir veya geçici bir hata nedeniyle çökmeye devam edebilir. Bu tür hatalar, uygulamayı yeniden başlattıktan sonra kaybolabilir, bu yüzden yapmak istediğiniz ilk şey budur.

Bir uygulamayı yeniden başlatmanın iki yolu vardır. İşte nasıl:

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Instagram uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster. Instagram uygulamasını bulun ve dokunun.

Messenger # 2 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Cihazı yeniden başlatın

Messenger uygulaması durmaya devam ederse, yapılacak bir sonraki iyi şey cihazın kendisini yenilemenizi sağlamaktır. Tıpkı yukarıdaki ilk öneriyle olduğu gibi, bu da sistemi temizlemeye ve Messenger uygulamasının düzgün çalışmasını engelleyen böceklerden kurtulmaya yardımcı olabilir. Kolayca yapılabilir ve çok fazla zaman harcayamaz, bu yüzden gerçekleştirdiğinizden emin olmak istersiniz. İşte nasıl:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Messenger # 3 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Güncellemeyi Play Store’da yükle

Facebook Messenger uygulaması, yıllar önce piyasaya sunulduğundan bu yana büyük ölçüde istikrarlı olmasına rağmen, mükemmel bir uygulama değil ve belirli koşullar altında sorunlu hale gelebilir. Bazı durumlarda, hatalar gelişebilir ve yalnızca güncellenmiş bir kodla giderilebilir. Messenger, kapatmayı bıraktıktan sonra veya aygıtı yeniden başlattıktan sonra açılır pencereyi durdurmaya devam ederse, bir sonraki mantıksal sorun giderme adımı uygulamanın tamamen güncellenmesini sağlamaktır. Bunu yapmak için Google Play Store uygulamasından güncelleme yüklediğinizden emin olun. Sadece Google Play Store uygulamasını açın ve Messenger uygulamasını oradan güncelleyin.

Messenger # 4 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Uygulama önbelleğini temizleme

Doğrudan bir sorun uygulamasıyla ilgilenmenin temel yollarından biri, önbelleğini temizlemektir. Messenger uygulamanızın önbelleğini şu adımlarla silin:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster.

Messenger # 5 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Uygulama verilerini sıfırla

Bir Facebook Messenger uygulaması sorunuyla başa çıkmanın başka bir yolu, tüm ayarlarını varsayılan ayarlara sıfırlamaktır. Bu, verileri temizleyerek yapılır. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst).

Messenger # 6 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Uygulamayı yeniden kur

Bir uygulama problemiyle baş etmenin etkili yollarından biri olarak kabul edilirse, bu durumda yeniden yükleme yapılmalıdır. Bir uygulamayı yeniden yüklemek, bir güncellemeden sonra veya işlem sırasında ortaya çıkan hatalardan sonra ortaya çıkabilecek birçok sorunu giderir. Bu noktada hiçbiri işe yaramadıysa, Messenger’ı yeniden yüklediğinizden emin olun.

Uygulama ekranındaki Messenger uygulamasına dokunup basılı tutun ve Kaldır’a dokunun. Uygulama silindikten sonra, tekrar yüklemeden önce Galaxy S10 cihazınızı yeniden başlatın.

Messenger # 7 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Önbellek bölümünü temizle

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen bu önbellek, güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım diğer küçük sıkıntıların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna başlatamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Messenger # 8 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Messenger’ı Güvenli Modda Çalıştır (isteğe bağlı)

Facebook Messenger önceden yüklenmiş olarak geldiyse, işletim sistemiyle birlikte gelen orijinal uygulama grubunun bir parçası olduğu anlamına gelirse, güvenli modda çalıştırılması gerçekleştirilebilir. Bu adımı gerçekleştirme amacınız, üçüncü taraf bir uygulamanın Messenger’ın kötü davranmasına neden olup olmadığını kontrol etmektir. Bazı üçüncü parti uygulamalar Android veya başka uygulamalarla etkileşime girebilir. Güvenli modda çalışırken, tüm üçüncü taraf uygulamalar engellenecek ve yalnızca önceden yüklenmiş olanlar yüklenebilir. Messenger normalde güvenli modda çalışıyorsa, üçüncü taraf uygulama sorununun açık bir göstergesidir.

S10’unuzu güvenli modda başlatmak için:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye kadar sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Messenger # 9 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Farklı bağlantı türlerini kullan

Bazen, belirli bir bağlantı türünü (mobil veri veya wifi) kullanırken bir uygulama bir hatayla karşılaşabilir. Başka birine geçmeyi deneyin ve bir fark yaratıp yaratmadığına bakın. Örneğin, internet bağlantınızdaki ihtiyaçlarınız için çoğunlukla wifi kullanıyorsanız, mobil verilere geçtiğinizde Messenger’ın çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye çalışın. Bu bir fark yaratmayacaksa, Facebook’a bir hata raporu göndermeyi düşünmelisiniz.

Messenger # 10 numaralı hatayı durdurmaya devam ediyor: Hatayı bildirin

Hata raporundan bahsetmişken, şu ana kadar yaptığınız tüm şeylerden bahsetmeniz önemlidir. Bu, FAcebook mühendislerinin sorunun nedenini daha da daraltmasına yardımcı olacaktır. Uygulamanın rapor aracını kullanarak bir hata raporu gönderebilirsiniz. Messenger uygulamasını açın, Ayarlar’a dokunun (sol üst kısımdaki Profil simgesine dokunarak), ardından Sorun bildir’i seçin. Sorunun kısa bir açıklamasını verin ve ayrıntılara girmeden denediğiniz tüm çözümleri eklemeyi deneyin. Ondan sonra yapabileceğin tek şey beklemek. Umarım, sorunu çözmek için bir güncelleme yayınlanacaktır.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.