Galaxy S10’da mobil erişim noktası nasıl kullanılır | kablosuz yönlendirici olarak ayarlama ve kullanma adımları

Mobil Erişim Noktası, akıllı telefonların kullanışlı özelliklerinden biridir. Bununla birlikte, basit bir yapılandırmayla artık İnternet bağlantısını diğer cihazlarla paylaşabilirsiniz. Bu yazı Galaxy S10’da mobil hotspot’un nasıl kullanılacağını gösterecek.

Önemli bir hatırlatma: Mobil Erişim Noktası, hücresel verilerinizi operatörünüzden kullanır, böylece ücretsiz değildir (sınırsız veri aboneliğiniz yoksa). Mobile Hotspot, normal veri tüketiminizden daha fazlasını ödemenizi önlemek için etkinleştirilmişse hücresel veri tüketimi konusunda bilinçli olmalısınız.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S10’da Mobil Erişim Noktası’nı kullanma: Mobil Erişim Noktası nasıl açılır

Galaxy S10’unuzda Mobil Erişim Noktası’nı açmak beyinsizdir. Sadece Ayarlar’ın altına girip oradan etkinleştirmeniz yeterlidir. Açmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar uygulamasını açın. Mobil Erişim Noktası ve İnternet paylaşımı öğesine dokunun. Sağdaki düğmeye dokunarak Mobil Erişim Noktası’nı açın. Artık S10’unuzda Mobil Erişim Noktası’nı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Galaxy S10’da Mobil Erişim Noktası’nı kullanın: Mobil Erişim Noktası’nı ayarlamak için kolay adımlar

Mobil Hotspot’unuzu hazırlamak kolaydır. Tek yapmanız gereken bazı alanları doldurmak ve cihazların bağlanmasına izin vermektir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar uygulamasını açın. Mobil Erişim Noktası ve İnternet paylaşımı öğesine dokunun. Mobil Erişim Noktası’nı açın. Mobil Erişim Noktası’nı etkinleştirmek için anahtara dokunun. Mobil Erişim Noktası’na dokunun. Sağ üstteki Diğer ayarlar simgesine (üç nokta) dokunun. Mobil Erişim Noktası Yapılandır’a dokunun. Ağ adı, Güvenlik, Şifre vb. Gibi gerekli alanları doldurun. Mobil Hotspot’un etkin olup olmadığını bilmeniz gerekir, çünkü bildirim çubuğunda bir simge vardır.

Bir cihazın yeni oluşturulan Mobil Hotspot’unuzu kullanabilmesi için, herhangi bir wifi’ye bağlanmaya çalışırken olduğu gibi ona bağlı olması gerekir. Mobil Erişim Noktası ve şifrenizin adını seçmeniz yeterlidir ve her şey iyi olmalıdır.

Mobil Erişim Noktası’nı kullanırken Zaman Aşımı’nı kullanma

Bir şeyleri unutmaya eğilimliyseniz, Mobil Erişim Noktası’nın kendi kendine kapandığı belirli bir süre belirlemenizi önemle tavsiye ederiz. Bu, gereksiz veri ücretlerine maruz kalmanızı önlemek ve pilin daha hızlı boşalmasını önlemek içindir. Mobil Hotspot işlevselliği, telefonunuz mobil verileri kullandığından ve yönlendirici olarak da davrandığından normal wifi’ye kıyasla güç açısından zorlu bir iştir. Normal wifi kullandığınız zamankinden daha fazla şey yönetir, böylece sisteme daha fazla vergi kazandırır. Mobil erişim noktasının unutmanız durumunda otomatik olarak kapanmasına izin vermek için şu adımları izleyin:

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar uygulamasını açın. Mobil Erişim Noktası ve İnternet paylaşımı öğesine dokunun. Mobil Erişim Noktası’nı açın. Zaman aşımı ayarları öğesine dokunun. İstediğiniz zaman aşımı ayarını seçin.

Bu yazının Galaxy S10’da mobil hotspot kullanmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.