Galaxy S10’da mobil etkin nokta nasıl kullanılır | S10’unuzu kablosuz yönlendirici olarak ayarlama ve kullanma

Mobile Hotspot, akıllı telefonların kullanışlı özelliklerinden biridir. Bununla beraber, artık basit bir konfigürasyonla internet bağlantısını diğer cihazlarla paylaşabilirsiniz. Bu yazı, Galaxy S10’da mobil bağlantı noktasını nasıl kullanacağınızı gösterecek.

Önemli bir hatırlatma: Mobile Hotspot, hücresel verilerinizi operatörünüzden kullanır, böylece ücretsiz değildir (sınırsız veri aboneliğiniz yoksa). Mobile Hotspot etkinleştirildiyse, normal veri tüketiminizden daha fazlasını ödemenizi engellemek için hücresel veri tüketimi konusunda bilinçli olmalısınız.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10’da Mobile Hotspot Kullanın: Mobile Hotspot nasıl açılır

Galaxy S10’unuzdaki Mobile Hotspot’u açmak hiç akıllıca değil. Sadece Ayarlar altından girip oradan etkinleştirmek zorundasınız. Açmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını Açın. Mobile Hotspot ve Tethering’e dokunun. Sağdaki düğmeye dokunarak Mobile Hotspot’u açın. Şimdi S10’unuzdaki Mobile Hotspot’u kullanmaya başlayabilirsiniz.

Galaxy S10’da Mobile Hotspot kullanın: Mobile Hotspot’u ayarlamak için kolay adımlar

Mobile Hotspot’unuzu hazırlamak kolaydır. Tek yapmanız gereken bazı alanları doldurmak ve cihazların bağlanmasına izin vermek. İşte nasıl:

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar uygulamasını açın. Mobile Hotspot ve Tethering’e dokunun. Mobile Hotspot’u açın. Şu anda düğmesine dokunarak kullanıyorsanız wifi özelliğini kapatın. Etkinleştirmek için Mobile Hotspot’a geçişi seçin. Mobile Hotspot’a dokunun. Sağ üstteki diğer ayarlar simgesine dokunun (üç nokta). Mobile Hotspot’u Yapılandır’a dokunun. Ağ adı, Güvenlik, Şifre, vb. Gibi gerekli alanları doldurun. Daha sonra, KAYDET tuşuna basın. Mobile Hotspot’un etkin olup olmadığını bilmelisiniz, çünkü bildirim çubuğunda bir simge vardır.

Bir cihazın yeni oluşturduğunuz Mobile Hotspot’unuzu kullanması için, herhangi bir wifi ağına bağlanmaya çalışırken olduğu gibi bağlanmalıdır. Sadece Mobile Hotspot’unuzun adını ve şifresini seçin, her şey yolunda olmalı.

Mobile Hotspot kullanırken Zaman Aşımı’nı kullanın

Bir şeyleri unutma eğiliminde iseniz, Mobile Hotspot’un kendi kendine kapanacağı belirli bir dönemi ayarlamanızı şiddetle öneririz. Bu, gereksiz veri ücretlerine maruz kalmamak ve pilin daha hızlı bitmesini önlemek içindir. Mobil Bağlantı Noktası işlevi, telefonunuzun mobil veri kullanması ve yönlendirici olarak işlev görmesi nedeniyle normal wifi ile karşılaştırıldığında güç açısından zordur. Düzenli wifi kullandığınızdan daha fazla şeyi yönetir, bu nedenle sisteme daha fazla vergi verir. Mobil etkin noktanın unutmanız durumunda otomatik olarak kapanmasına izin vermek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar uygulamasını açın. Mobile Hotspot ve Tethering’e dokunun. Mobile Hotspot’a dokunun. Sağ üstteki diğer ayarlar simgesine dokunun (üç nokta). Zaman aşımı ayarları öğesine dokunun. İstediğiniz zaman aşımı ayarını seçin.

Umarız bu yayın Galaxy S10’da mobil bağlantı noktasını kullanmanıza yardımcı olur.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.