Galaxy S10’da Parmak İzi Tanıma Nasıl Kurulur | parmak izi eklemek için kolay adımlar

Galaxy S10, günümüzde bir akıllı telefondaki en gelişmiş parmak izi sensörlerinden birine sahip. Qualcomm’un ultrasonik ekran parmak izi teknolojisini kullanan Galaxy 10 cihazınız, üst düzey güvenliği kolayca sağlar.

Eski Galaxy modelleri ve diğer Samsung dışı telefonların önceki parmak izi tarayıcılarının aksine, S10’un parmak izi sensörü cildinizden yansıyan ses dalgalarını kullanarak çalışır. Bu, parmağınızı yağdan, sudan, tozdan, losyondan veya çok fazla ışık olduğunda algılamanızı daha etkili hale getirir. Bu yüksek teknoloji ürünü sensör, cildinizin vadilerini ve sırtlarını tespit etmek için parmağınızın 3B görüntüsünü alabilir. Bunun çalışması, cama dokunduğunuzda sensörün cildinizden elektrik sinyallerini almasına izin vermektir. Cildinizin benzersiz düzeni, sensörün parmağınızı tanımasını kolaylaştırır.

Genel olarak, ultrasonik parmak izi sensörü önceki kapasitif parmak izi sensöründen çok daha iyidir. İlk önce yapmanız gereken şey onu ayarlamaktır, böylece cihazınızda kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Bunlar Galaxy S10’ınıza parmak izinizi eklemeye başlamanızın adımları:

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar’ı açın. Biyometri ve güvenliği açın. Biyometri bölümünden Parmak İzleri’ne dokunun. İstenirse, geçerli PIN kodunu, şifreyi veya kalıbı girin. Sunulduysa, Devam’a dokunun ve bir kilit ekranı seçeneği seçin (örn. Desen, PIN veya Şifre), ardından işlemi tamamlamak için adımları izleyin. İstenirse, taramak için parmak ucunuzu sensörün üzerinde kaydırarak parmak izi. İşlem tamamlanana kadar bu adımı gerektiği kadar tekrarlayın. İşlem tamamlandı (sağ alt). Açmak için Parmak İzi kilidini açma anahtarına dokunun. Şimdi Galaxy S10’ınızı parmak izinizi kullanarak ekranın kilidini açacak şekilde ayarladınız.

NOT: Cihazınıza en fazla 4 parmak izi ekleyebilirsiniz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.