Galaxy S10’da SIM kart takma veya çıkarma | SIM kartı eklemek veya çıkarmak için kolay adımlar

Galaxy S10’unuza bir SIM kart takmak ve çıkarmak kolaydır. Tek yapmanız gereken, bunu yapmak için bir dizi adımı takip etmektir. Galaxy S10’unuz yalnızca bir nano SIM kart kullanır. Daha eski tipte bir SIM kartınız varsa, nano versiyonu sağlayabilmeleri için operatörünüzle konuşun.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını da ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S10’a SIM kart takma

SIM kart takmak için şu adımları izleyin:

    Galaxy S10’unuzu kapatın. Bu önemli. Cihaz açıkken SIM takmak verilerin bozulmasına neden olabilir. Telefonunuzun ekranı size dönükken kart tepsisini çıkarın. Ekleme / çıkarma aracını (veya bir ataç) tepsiyi, sağlanan yuvaya takarak kilidini açmak için kullanabilirsiniz. Bu küçük delik, cihazınızın üst kısmında görünmelidir. SIM kartı tepsiye yerleştirin (altın renkli temas noktaları aşağı bakacak şekilde). Kart yuvaya tam oturmalıdır. Metal temaslar görünürse veya kart hareket ediyor gibi görünüyorsa, doğru şekilde yapmazsınız. Kartın yerine oturduğundan emin olun SIM kartı takın Kart tepsisini (altın renkli temas noktaları aşağı bakacak şekilde) takın. Tepsiyi yerine kilitlemek için bastırın. S10’unuzu açın ve şimdi SIM kartınızı algılayıp algılamadığını görün.

Galaxy S10’da SIM kart nasıl çıkarılır

SIM kartınızın cihazınızla bağlantısını kesmek için aşağıdaki adımları izleyin.

    Galaxy S10’unuzu kapatın. Bu önemli. Cihaz açıkken SIM takmak verilerin bozulmasına neden olabilir. Telefonunuzun ekranı size dönükken kart tepsisini çıkarın. Ekleme / çıkarma aracını (veya bir ataç) tepsiyi, sağlanan yuvaya takarak kilidini açmak için kullanabilirsiniz. Bu küçük delik, cihazınızın üst kısmında görünmelidir. SIM kartı tepsiden çıkarın. Kartı alttan yukarı kaldırabilirsiniz. Yardımcı olmak için, tepsiyi çıkarmak için tepsinin karşı tarafındaki açıklığı kullanın (tırnak veya benzeri bir alet kullanarak). Yerine kilitlemek için tepsiye bastırın.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu yayını faydalı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.