Galaxy S10’da “SIM Kart Yok” hatası nasıl düzeltilir? SIM kart sorununu çözmek için kolay adımlar

“SIM Kart Yok” hatası, Android cihazlardaki yaygın sorunlardan biridir. Bu sorun giderme makalesinde, Galaxy S10’daki sorunu nasıl çözeceğiniz konusunda size rehberlik edeceğiz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun;

Galaxy S10’da “SIM Kart Yok” hatası nasıl düzeltilir

“SIM Kart Yok” hatası genellikle düzeltilmesi gereken basit bir konudur. Çoğu zaman, basit bir yeniden başlatma çözebilir. Ancak, temel bir yeniden başlatma bir fark yaratmazsa, düzeltmek için aşağıdaki önerilerimizi izleyin.

Cihazınızı yeniden başlatın

Başka bir sorun giderme işleminden önce, sistemi yenilemek kötü bir fikir değildir. Bir bilgisayar yeniden başlatıldığında, tıpkı bir bilgisayar gibi, küçük sorunlar bazen ortadan kalkar. Henüz denemediyseniz, RAM veya hafızayı da silmek için “batarya çekme” nin etkilerini simüle etmenizi öneririz. Bu nasıl yapılır:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

SIM’i tekrar yerleştirin

Hata SIM karttan bahsettiği için, bir sonraki mantıksal adım geçici olarak bağlantısını kesmektir. SIM’i çıkarmak için:

  Galaxy S10’unuzu kapatın. Bu önemli. Cihaz açıkken SIM takılması bozuk veriye neden olabilir. Telefonunuzun ekranı size dönükken, kart tepsisini çıkarın. Tepsiyi kilidini açmak için verilen yuvaya takarak yerleştirme / çıkarma aracını (veya ataç) kullanabilirsiniz. Bu küçük delik, cihazınızın üst kısmında görünmelidir. SIM kartı tepsiden çıkarın. Kartı aşağıdan yukarıya kaldırabilirsiniz. Yardımcı olmak için, çıkarmak için tepsinin karşı tarafındaki açıklığı kullanın (bir tırnak ya da benzeri bir alet kullanarak). Kart tepsisini tekrar yerleştirin.

SIM kartı çıkardıktan sonra, geri takmadan önce birkaç dakika bekleyin. Yine, telefonun kapalı olduğundan emin olmak istersiniz.

SIM’i değiştirin

SIM kartın kendisinde bir sorun olması durumunda, değiştirilmesi de kötü bir fikir değildir. Veya hatalı olup olmadığını görmek için başka bir uyumlu telefona yerleştirmeyi deneyebilirsiniz. Uyumlu olarak şu anki ağınızla çalışan bir telefonu kastediyoruz. SIM kartınız ikinci telefon tarafından algılanmazsa, kartın arızalı olabileceği anlamına gelir. Takmadan önce altın temas noktalarını silmeye çalışın. Bazen, toz veya kir bu metalik temasları engelleyebilir ve bağlantı sorunlarına neden olabilir.

Önbellek bölümünü sil

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen bu önbellek, güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım diğer küçük sıkıntıların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

Galaxy S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Sorun şu anda hala devam ediyorsa, tüm ağ ayarlarını sıfırladığınızdan emin olun. Bu, Galaxy cihazındaki herhangi bir ağ sorunu için önemli sorun giderme adımlarından biridir. Aşağıda yapmanız gereken adımlar:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Kötü uygulamaları kontrol et

Bazen, kötü bir uygulama Android’de veya diğer uygulamalarda sorunlara neden olabilir. Kötü bir üçüncü tarafın sorunun ardında olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli modda başlatın ve sorunu kontrol edin. “SIM Kart Yok” hatası güvenli modda bulunmuyor ancak normal moda dönüyorsa, kötü bir uygulamanın suçlu olacağına bahse girebilirsiniz.

S10’unuzu güvenli modda çalıştırma adımları şunlardır:

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın. ne oluyor.

Güvenli Mod, kendi başına bir çözüm değildir. Kötü bir uygulamanın Android’de bir soruna neden olup olmadığını onaylamanıza yardımcı olacak bir araçtır. Bu nedenle, telefon SIM kartınızı yalnızca güvenli modda iyi algılarsa, buna neden olan yüklü bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu varsayabilirsiniz. Bir uygulamayı yükledikten sonra hata başladıysa, düzeltmek için söz konusu uygulamayı sildiğinizden emin olun. Uygulamayı hatırlayamıyorsanız veya ne olabileceği hakkında bir fikriniz yoksa, tanımlamak için eleme yöntemini kullanabilirsiniz. Bu nasıl yapılır:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Telefon ayarlarını varsayılanlara sıfırla

Bu aşamada, fabrika ayarlarına sıfırlama şarttır. Android’in SIM kartı algılamasını engelleyen bir yazılım sorunu olabilir. Kontrol etmek için cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak istiyorsunuz. Dosyalarınızı önceden yedeklediğinizden emin olun.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız var. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). / fabrika ayarlarına sıfırlayın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini silin’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung’tan yardım alın

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri yardımcı olmazsa, yapılacak en son şey onarım veya değiştirme için Samsung ile iletişim kurmaktır. Yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret edin; böylece telefonunuz daha ayrıntılı olarak incelenebilir. S10’unuz operatörünüz tarafından sağlandıysa, önce onlarla iletişime geçmelisiniz, böylece değiştirmeleri veya tamir için göndermeleri gerekir.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu nedenle topluluğumuzla Facebook ve Twitter sayfalarımızda etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.