Galaxy S10’da “SIM Kart Yok” Hatası Nasıl Onarılır | SIM kart sorununu çözmek için kolay adımlar

“SIM Kart Yok” hatası, Android cihazlarda sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Bu sorun giderme makalesinde, Galaxy S10’daki sorunun nasıl çözüleceği konusunda size rehberlik edeceğiz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S10’da “SIM Kart Yok” Hatası Nasıl Onarılır

“SIM Kart Yok” hatasını düzeltmek genellikle basit bir konudur. Çoğu zaman, basit bir yeniden başlatma bunu çözebilir. Ancak, temel bir yeniden başlatma fark yaratmazsa, düzeltmek için aşağıdaki önerilerimizi uygulayın.

Cihazınızı yeniden başlatın

Başka bir sorun giderme işlemi yapmadan önce, sistemi yenilemek kötü bir fikir değildir. Bir cihaz yeniden başlatıldığında, tıpkı bilgisayar gibi küçük sorunlar bazen ortadan kalkar. Henüz denemediyseniz, RAM veya belleği temizlemek için bir “pil çekme” efektini simüle etmenizi öneririz. İşte böyle yapılır:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

SIM’i yeniden yerleştirin

Hata SIM karttan bahsettiği için, bir sonraki mantıklı adım geçici olarak çıkarılmasıdır. SIM’i çıkarmak için:

  Galaxy S10’unuzu kapatın. Bu önemli. Cihaz açıkken SIM takmak verilerin bozulmasına neden olabilir. Telefonunuzun ekranı size dönükken kart tepsisini çıkarın. Takma / çıkarma aracını (veya bir ataç) tepsiyi, sağlanan yuvaya takarak kilidini açmak için kullanabilirsiniz. Bu küçük delik, cihazınızın üst kısmında görünmelidir. SIM kartı tepsiden çıkarın. Kartı alttan yukarı kaldırabilirsiniz. Yardımcı olmak için, tepsiyi çıkarmak için tepsinin karşı tarafındaki açıklığı kullanın (tırnak veya benzer bir alet kullanarak) .Kart tepsisini tekrar takın. Tepsiyi yerine kilitlemek için bastırın.

SIM kartı çıkardıktan sonra tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin. Yine, telefonun kapalı olduğundan emin olmak istiyorsunuz.

SIM’i değiştir

SIM kartın kendisinde bir sorun olması durumunda, kartın değiştirilmesi de kötü bir fikir değildir. Veya arızalı olup olmadığını görmek için başka bir uyumlu telefona takmayı deneyebilirsiniz. Uyumlu olarak, mevcut ağınızla çalışan bir telefon kastediyoruz. SIM kartınız ikinci telefon tarafından algılanmazsa, kart arızalı olabilir. Takmadan önce altın temas noktalarını silmeye çalışın. Bazen, toz veya kir bu metalik kontakları tıkayabilir ve bağlantı sorunlarına neden olabilir.

Önbellek bölümünü sil

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen, bu önbellek güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerle bozulur. Bu zararsız gelse de, bozuk bir önbellek nihayetinde performans sorunlarının yanı sıra diğer küçük sıkıntılara da neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin yeni olmasını sağlamak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zamanla yenisiyle değiştirmeye zorlar.

Galaxy S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Sorun hala devam ediyorsa, tüm ağ ayarlarını sıfırladığınızdan emin olun. Bu, bir Galaxy cihazındaki herhangi bir ağ sorunu için önemli sorun giderme adımlarından biridir. Yapmanız gereken adımlar aşağıdadır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğine dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Kötü uygulamaları kontrol edin

Bazen, kötü bir uygulama Android veya diğer uygulamalarla ilgili sorunlara neden olabilir. Sorunun arkasında kötü bir üçüncü taraf olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli moda getirin ve sorunu kontrol edin. Güvenli modda “SIM Kart Yok” hatası yoksa ancak normal moda dönerse, kötü bir uygulamanın suçlanacağına bahse girebilirsiniz.

S10’unuzu güvenli moda çalıştırmak için gereken adımlar şunlardır:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın. Güvenli modda telefonu en az 30 dakika şarj etmeyi deneyin ve bkz. ne oluyor.

Güvenli Mod tek başına bir çözüm değildir. Kötü bir uygulamanın Android’de soruna neden olup olmadığını onaylamanıza yardımcı olacak bir araçtır. Dolayısıyla, telefon SIM kartınızın yalnızca güvenli modda iyi olduğunu tespit ederse, buna neden olan yüklü bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu varsayabilirsiniz. Bir uygulama yüklendikten sonra hata başladıysa, söz konusu uygulamayı silmek için sildiğinizden emin olun. Uygulamayı hatırlayamıyorsanız veya ne olabileceği hakkında bir fikriniz yoksa, tanımlamak için eleme yöntemini kullanabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

  Güvenli moda önyükleme yapın.Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Telefon ayarlarını varsayılanlara sıfırlayın

Bu aşamada fabrika ayarlarına sıfırlama şarttır. Android’in SIM kartı algılamasını engelleyen bir yazılım hatası olabilir. Kontrol etmek için cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak istiyorsunuz. Dosyalarınızı önceden yedeklediğinizden emin olun.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve ardından Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). “Verileri sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung’dan yardım alın

Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri yardımcı olmazsa, yapılacak son şey onarım veya değiştirme için Samsung ile iletişime geçmektir. Telefonunuzun daha ayrıntılı bir şekilde incelenebilmesi için yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret edin. S10’unuz operatörünüz tarafından sağlandıysa, değiştirmeleri veya onarım için gönderebilmeleri için önce onlarla iletişime geçmelisiniz.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.