Galaxy S10’da Twitter çökmeye devam nasıl giderilir | Twitter sorununu durdurdu

Bazı Galaxy S10 kullanıcıları hakkında Twitter uygulamasında sorun yaşayan raporlar var. Twitter’ın çökmesine neden olan talihsiz kullanıcılardan biriyseniz, düzeltmek için yapmanız gerekenleri öğrenin. Bu, sorunun nerede yattığını bulmak için yapmanız gereken çözümlerin bir listesidir. Twitter nadiren iner, ancak sürekli küçük hatalar tarafından vurulur. Çoğu zaman, bu hatalar kolayca sabitlenir veya kendi başlarına gider. Sorunu çözmek için neler yapabileceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S10’da Twitter çökmeye devam nasıl giderilir | Twitter sorununu durdurdu

Twitter, Galaxy S10’unuzda sürekli kilitleniyorsa ve sorun giderme işleminizi nasıl başlatacağınızı bilmiyorsanız, aşağıdaki önerilerimizi uygulayın.

Twitter 1 numaralı çökmeye devam ediyor: Twitter’dan çıkmaya zorla

Bir sistem uzun süre çalıştırılmak üzere bırakılırsa bazı hatalar gelişebilir. Uygulamadan çıkmaya zorlayın ve yardımcı olup olmayacağını görün. Bunu yapmanın iki yolu vardır.

Yöntem 1: Son Uygulamalar anahtarını kullanarak bir uygulamayı kapatma

  Ekranınızda, Son Uygulamalar yazılım tuşuna (Ana Ekran düğmesinin solunda üç dikey çizgisi olan) dokunun. Son Uygulamalar ekranı görüntülendiğinde, uygulamayı aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysanız burada olmalı.Daha sonra, uygulamayı kapatmak için hızlıca yukarı kaydırın. Bu onu kapatmaya zorlamalıdır. Orada yoksa, tüm uygulamaları yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunmanız yeterlidir.

Yöntem 2: Uygulama Bilgisi menüsünü kullanarak bir uygulamayı kapatma

Bir uygulamayı zorla kapatmanın başka bir yolu, uygulamanın ayarlarının içine girmektir. Yukarıdaki ilk yönteme kıyasla daha uzun bir yol ama aynı derecede etkili. Söz konusu uygulama için önbelleğini veya verilerini temizleme gibi başka sorun giderme işlemleri yapmayı planlıyorsanız bu yöntemi kullanmak istersiniz. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın Uygulamalar’a dokunun.Daha fazla ayarlar simgesine (üç noktalı simge, sağ üst) dokunun. Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. Uygulamayı bulun ve dokunun.

Twitter çökmeye devam ediyor # 2: Twitter güncellemesini yükleyin

Bilinen hatalar genellikle kısa bir süre içinde birçok kullanıcı tarafından rapor edilir ve bu da uygulama geliştiricisinin bir düzeltme aramasını isteyebilir. Sorununuzun nedeni bilinen bir hatadan kaynaklanıyorsa, yardım edip edemeyeceğini görmek için uygulamayı şu anda güncellediğinizden emin olun. Pek çok kişi bunu bilmiyor, ancak güncellemeler, uygulamalarındaki sorunları düzeltmek için yayıncılar ve geliştiriciler tarafından kullanılan ana yöntem. Twitter’ınızı güncel tutmak, en son sürümünü çalıştırmaya devam etmeniz size yardımcı olabilir.

Uygulama güncellemelerini kontrol etmek için:

  Play Store uygulamasını açın.Daha fazla ayarlar simgesine (sol üstte), Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun. Tümünü güncelle düğmesine dokunun.

Twitter çökmeye devam ediyor # 3: Güncellemeyi kaldır

Güncellemelerin zıt etkisi bazen bazılarını düzeltmek yerine sorunlara neden olabilir. Uygulamadaki veya Android’deki yeni kodlama değişiklikleri bazen öngörülemeyen sonuçlara yol açabilir. Yaptığınız son şey Twitter için bir güncelleme yüklemekse, yardımcı olup olmayacağını görmek için bu güncellemeyi silmeyi düşünün.

Bir uygulama güncellemesini kaldırmak için:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Depolama’ya dokunun. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar simgesine dokunun.

Depolama altında güncellemeleri kaldırmak için bir seçenek yoksa, bu öneriyi atlamanız yeterlidir.

Twitter 4 numaralı çökmeye devam ediyor: Önbellek bölümünü temizle

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen, bu önbellek güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerle bozulur. Bu zararsız gelse de, bozuk bir önbellek nihayetinde performans sorunlarının yanı sıra diğer küçük sıkıntılara da neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin yeni olmasını sağlamak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zamanla yenisiyle değiştirmeye zorlar.

Galaxy S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır.

Twitter çökmeye devam ediyor # 5: Twitter önbelleğini temizle

Önbelleği silmek, sorunlu bir uygulamada sorun gidermenin doğrudan yollarından biridir. Genellikle eski önbellek veya geçici dosyaların neden olduğu küçük hataları düzeltmede etkilidir. Uygulamadaki kullanıcıyla ilgili içeriği kaybetmeden güvenli bir şekilde yapılabilir. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrana gidin. Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar uygulaması’nı açın. Uygulamalar’a dokunun. Depolama alanına dokunun. Önbelleği Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Twitter # 6 kilitleniyor: Uygulamayı sıfırla

Bir uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey olmazsa, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey uygulamanın verilerini temizlemektir. Önceki prosedürün aksine, bu uygulamadaki önemli bilgileri veya verileri silebilir. Örneğin, bir mesajlaşma uygulamasıyla ilgili bir sorunu gidermeye çalışıyorsanız, verilerini silmek tüm mesajlarınızı siler. Oyunlar için bunu yapmanız ilerlemenizi silebilir. Önemli şeyleri kaybetmek istemiyorsanız, bunları önceden yedeklediğinizden emin olun.

  Ana ekrana gidin. Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Diğer ayarlar’a dokunun (üç nokta simgesi). Sistem uygulamalarını göster’i seçin. ve ardından ilgili uygulamaya dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Twitter çökmeye devam ediyor # 7: Twitter’ı yeniden yükleyin

Sorunlu bir uygulamayı silmek ve yeniden yüklemek, bazen sorunları çözmenin etkili bir yolu olabilir. Henüz denemediyseniz, Twitter uygulamasını sildiğinizden ve yeniden yüklediğinizden emin olun. Mümkünse Twitter’ı güncellememeye çalışın ve ne olduğunu görün.

Twitter, bunun için bir güncelleme yükledikten sonra çökmeye devam ederse, güncellemesini de silmek iyi bir fikirdir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Tümünü Seç (sol üst) seçimini yapın. Gerekirse, Açılır simgeye (sol üst) dokunun, ardından Tümü’nü ve ardından uygun uygulamayı seçin. Sistem uygulamaları görünmüyorsa Menü simgesine (sağ üst) dokunun, ardından Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Bir uygulamayı silmek için Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Tamam’a dokunun. Uygulama güncellemelerini kaldırmak için (Bu seçenek yalnızca bir güncelleme yapıldığında kullanılabilir Güncelleştirmeleri Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Tamam’a dokunun.

Twitter kilitlenmeye devam ediyor # 8: Ağ ayarlarını sıfırlayın

Telefonunuzun ağ yapılandırmasındaki bir hata da soruna neden olabilir. Ağ ayarlarını en iyi durumda tutmak için sorun giderme listenize ağ ayarlarını sıfırlayın. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Ayarları sıfırla üzerine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Twitter çökmeye devam ediyor # 9: Kötü uygulamaları kontrol edin

Twitter uygulamanız önceden yüklenmiş olarak gelirse, bu İşletim Sistemi ile birlikte gelen uygulamalardan biri olduğu anlamına gelir, o zaman onu etkileyen herhangi bir üçüncü taraf uygulaması olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz. Diğer uygulamalar bazen Android ve diğer uygulamalarla etkileşime girebilir. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli moda yeniden başlatın. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun, ardından bırakın. Güvenli mod istemi görüntüleninceye kadar Güç kapalı öğesine dokunup basılı tutun, onaylamak için Güvenli moda dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye kadar sürebilir. Ana ekranın sol alt köşesinde “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını unutmayın, böylece kullanabileceğiniz önceden yüklenmiş uygulamalardır. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. Son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, haydut uygulamasını tanımlamak için eleme işlemini kullanın. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güvenli moda önyükleme yapın Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Twitter çökmeye devam ediyor # 10: Uygulama tercihlerini sıfırlayın

Hataya neden olarak yanlışlıkla devre dışı bırakılan varsayılan bir uygulama varsa, uygulama tercihlerini sıfırladığınızdan emin olun.

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üstteki Diğer ayarlar’a dokunun (üç nokta simgesi). Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Twitter # 11 kilitleniyor: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Twitter hala bu noktada çökmeye devam ederse, telefonu fabrika ayarlarına sıfırlama ile silmenin yardımcı olup olmayacağını görmelisiniz. S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsünden Donanımdan Sıfırlama

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsünün altına gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında sorun yaşamıyorsanız bu yöntemi kullanmanızı öneririz.

  Kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla’ya dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10’da donanım sıfırlaması nasıl yapılır

Durumunuz telefonun önyükleme yapmaması veya önyükleme yapması, ancak Ayarlar menüsüne erişilememesi durumunda bu yönteme yardımcı olabilir. İlk olarak, cihazı Kurtarma Moduna önyüklemeniz gerekir. Kurtarma’ya başarılı bir şekilde eriştiğinizde, uygun ana sıfırlama prosedürüne başlama zamanı gelmiştir. Kurtarma’ya erişebilmeniz için biraz deneme yapmanız gerekebilir, bu yüzden sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın.Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlamanız yeterlidir. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna önyükleme yapmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.Sesi Açma düğmesine ve Bixby düğmesine aynı anda basın ve Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken Güç düğmesini basılı tutun. menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde düğmeleri bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulayana kadar Sesi Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Evet öğesini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın. düğmesine basarak fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Twitter # 12 çökmeye devam ediyor: Hata raporu gönderin

Yaşadığınız sorunu Twitter’a bildirmek, bir sorunu çözmenin faydalı ancak daha az tatmin edici yollarından biridir. Bu sorunun derhal bir çözümü olduğuna dair bir garanti yoktur, ancak Twitter’da ürünlerinin bir sorunu olduğunu söylemek yardımcı olacaktır. Yönetebiliyorsanız, Yardım Merkezi’nin altındaki Twitter’ın ayarlar menüsüne gidip mesaj göndermek için Bize ulaşın bağlantılarını kullanın. Denediğiniz tüm sorun giderme adımlarından bahsettiğinizden emin olun.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.