Galaxy S10’da uygulama önbelleği ve verileri nasıl temizlenir | uygulama önbelleğini ve verilerini silmek için kolay adımlar

Belirli bir uygulamayla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz ve sorun gidermeye nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Uygulamanın önbelleğini ve verilerini silmeyi düşünmelisiniz. Bu yazıda, Galaxy S10’daki uygulama önbelleğini ve verilerini nasıl temizleyeceğinize ilişkin kolay adımları göstereceğiz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Galaxy S10’da uygulama önbelleği ve verileri nasıl temizlenir

Android kullanıcıları, bir uygulamada sorun gidermeleri gereken bir noktaya gelebilir. Belirli bir uygulamayla ilgili sorun yaşıyorsanız, Galaxy S10’daki uygulama önbelleğini ve verilerini nasıl temizleyeceğinizi bilmelisiniz.

Galaxy S10’da uygulama önbelleği nasıl temizlenir

Önbelleği silmek, sorunlu bir uygulamada sorun gidermenin doğrudan yollarından biridir. Genellikle eski önbellek veya geçici dosyaların neden olduğu küçük hataları düzeltmede etkilidir. Uygulamadaki kullanıcıyla ilgili içeriği kaybetmeden güvenli bir şekilde yapılabilir. İşte böyle yapılır:

    Ana ekrana gidin. Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar uygulaması’nı açın. Uygulamalar’a dokunun. Depolama alanına dokunun. Önbelleği Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Galaxy S10’da uygulama verileri nasıl temizlenir

Bir uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey olmazsa, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey uygulamanın verilerini temizlemektir. Önceki prosedürün aksine, bu uygulamadaki önemli bilgileri veya verileri silebilir. Örneğin, bir mesajlaşma uygulamasıyla ilgili bir sorunu gidermeye çalışıyorsanız, verilerini silmek tüm mesajlarınızı siler. Oyunlar için bunu yapmanız ilerlemenizi silebilir. Önemli şeyleri kaybetmek istemiyorsanız, bunları önceden yedeklediğinizden emin olun.

    Ana ekrana gidin. Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Diğer ayarlar’a dokunun (üç nokta simgesi). Sistem uygulamalarını göster’i seçin. ve ardından ilgili uygulamaya dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Bu kadar! Bunlar Galaxy S10’daki uygulama önbelleğini ve verilerini temizleme adımlarıdır. Bu adımlardan herhangi birinin sorununuzu çözmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.